Publicitātes foto

Slovēnijas parlaments ir noraidījis likumu par Huawei izņemšanu no tirgus 4

Pirms nedēļas Slovēnijas parlaments jeb Nacionālā Asambleja balsoja pret elektronisko sakaru likumu, kas sagatavots saskaņā ar Eiropas Savienības (ES) likumu. Likums, kas bija paredzēts, lai aizliegtu tirgū ienākt augsta riska piegādātājiem, tostarp Ķīnas telekomunikāciju uzņēmumam “Huawei”, vairs netiks pārskatīts.

Reklāma
Reklāma
Veselam
8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 13
Kokteilis
FOTO. Ieva Brante demonstrē lielisku veidu, kā parādīt krāpniekiem viņu īsto vietu
Jau rīt Krievijas raķetes var lidot uz jebkuru valsti. Zelenskis par iespējamiem draudiem Eiropai
Lasīt citas ziņas

Likumam vajadzēja aizstāt 2004. gadā pieņemto un pašlaik spēkā esošo likumu. Digitālās transformācijas ministrs Marks Boriss Andrijaničs (Mark Boris Andrijanič) paziņoja, ka šī labojuma galvenais mērķis bija saskaņot Slovēnijas un ES likumus, ko valsts jau kavējusi.

“Iekļaujot ES likumu noteikumus savējos, Slovēnija veicinātu savienojamību un liela joslas platuma tīklus visā valstī, lai pāreja būtu bez maksas un patērētājiem platjoslas iespējas būtu pieejamas par mazāku cenu,” viņš sacīja.

CITI ŠOBRĪD LASA

Viņš arī skaidroja, ka likums “būtiski uzlabotu sakaru tīklu un pakalpojumu drošību”, kas ir īpaši svarīgs aspekts, attīstoties 5G sakaru tehnoloģijām.

Lai gan valdošā koalīcija un daļa opozīcijas parlamentāriešu atbalstīja likuma grozījumu, centriski kreisā opozīcija aktualizējusi jautājumu par nosacījumiem, kas aizliegtu konkrētam piegādātājam piedalīties tirgū un aizliegtu Slovēnijas uzņēmumiem izmantot savas iekārtas.

Neminot konkrētus piegādātājus, jaunais likums aizliegtu izmantot tādu piegādātāju iekārtas, ko Nacionālā drošības padome atzinusi par augsta riska piegādātājiem.

“Runa ir par “Huawei”,” teica Jani Moderndorfers (Jani Möderndorfer), parlamenta deputāts no opozīcijas politiskā spēka “Lista Marjana Šarca”. Viņš atgādināja, ka Slovēnija un ASV jau 2020. gada augustā parakstīja 5G drošības deklarāciju. Pēc viņa teiktā, Eiropas Komisijas ieteikumos nebija mudināts panākt, lai tirgu pamestu kāds noteikts piegādātājs; bija minēts, ka vairāk uzmanības jāpievērš iekārtām. “Toties mēs mainījām šo fokusu uz piegādātājiem,” viņš sacīja.

Opozīcijas pārstāvji arī pauduši bažas par mēģinājumu grozīt likumu, lai mazinātu Sakaru tīklu un pakalpojumu komisijas pilnvaras.

Likuma grozījums tika noraidīts ar 45 balsīm pret 40 balsīm.