Sumina Latvijas gudrākos prātus 0

Vakar Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) svinīgā sēdē godināja Latvijas zinātniekus par ievērojamākajiem zinātnes sasniegumiem pagājušajā gadā.

Reklāma
Reklāma

 

 

Apbalvotie zinātnieki

Kokteilis
Ja tavas mājas numurā ir kāds no šiem 3 skaitļiem, tev ir potenciāls sasniegt visu, ko sirds kāro
Cilvēkstāsts
“Man draudēja publiski, ka mani izkropļos” – saimniecības “Jaunapšenieki” saimniece Agnese par nievām un ļaunumu, ar ko sastopas ikdienā 58
TESTS prātvēderiem: ja zini atbildes uz vismaz 8 jautājumiem, tev ir pārsteidzoši attīstīts intelekts
Lasīt citas ziņas

* Juris Fotins, Aleksandrs Gutcaits, Ivars Kalviņš, 
Ronalds Zemribo un Valerjans Kauss par pētījumu Parkinsona slimības terapijai izmantojamo jauno zāļu vielu.

* Anatolijs Truhins, kurš pierādījis, ka elektronu lokalizāciju stiklveida silīcija dioksīdā nosaka struktūras nesakārtotība.

CITI ŠOBRĪD LASA

* Māris Knite, Juris Zavickis, Velta Tupureina, Valdis Teteris, Artis Linarts, Gatis Podiņš un Āris Solovjovs par izstrādātu superelastīgu sensora prototipu.

* Brigita Zepa un Evija Kļave par zinātnisku pētījumu par nacionālo identitāti un Latvijas sabiedrības attīstību, kas apkopots izdevumā “Pārskats par tautas attīstību 2010/2011: Nacionālā identitāte, mobilitāte un rīcībspēja”.

* Vija Strazdiņa, Dace Grauda un Īzaks Rašals, kas izveidojuši jaunu ražīgu vasaras kviešu šķirni ‘Robijs’, kas ir speciāli piemērota audzēšanai Baltijas reģionā.

* Zigurds Krišāns, Anna Mutule, Jurijs Merkurjevs un Irina Oļeinikova, kas izstrādājuši jaunas lielu enerģētikas pārvades sistēmu ilgtspējīgas attīstības vadības metodes.

* Jānis Osis un Ērika Asņina, kas izstrādājuši problēmanalīzes metodes un matemātiskos modeļus programmatūras projektēšanai.

* Jurijs Žukovskis un Roberts Evarestovs konstruējuši neorganisko vienas un daudzsienu nanocauruļu modeļus ar lineāro grupu formālisma palīdzību un aprēķinājuši to īpašības, izmantojot tikai fundamentālās konstantes.

* Jānis Kloviņš, Valdis Pīrāgs, Darja Ciganoka, Inga Balcere, Ivo Kāpa, Raitis Pečulis, Andra Valtere, Liene Ņikitina-Zaķe un Ieva Lase par jaunas somatostatīna receptora ģenētiskās variācijas atklāšanu, kas ļaus veikt individuālu terapiju akromegālijas pacientiem.

* Jānis Kalnačs, kas veicis pētījumu par mākslinieku Kārli Padegu un viņa laikmetu.

Reklāma
Reklāma

 

Avots: LZA

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.