“Tas ir debatējams jautājums!” Baiba Pētersone par krievu valodas liegumu privātajā sektorā 37

Baiba Pētersone par krievu valodas liegumu privātajā sektorā: “Tas ir debatējams jautājums, jo no vienas puses, ja ir tas klients, kā mēs varam ierobežot uzņēmējdarbību brīvā valstī, kur ir kapitālisms?”

Reklāma
Reklāma
Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā 29
Kokteilis
“Es nekad nebiju plānojusi būt par prezidenta sievu!” Zelenska skumji atklāj, kādas attiecības viņai tagad ir ar vīru 114
Kā senioriem pasargat sevi vasaras svelmē? 3 vērtīgi padomi
Lasīt citas ziņas

“Protams, tajā pašā laikā ir svarīgi, ka es kā cilvēks, kura pirmā valoda ir latviešu valoda, aizeju arī uz privāto biznesu un ar mani var pilnībā skaidri, padziļināti sazināties latviešu valodā Latvijā,” TV24 raidījumā “Preses klubs” turpina RSU Starptautisko sakaru departamenta direktore, Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūta veselības kopienas pārstāvniecības Latvijā vadītāja.

Bieži vien Latvijā, ja viens cilvēks, piemēram, veikalā runā krieviski, tad pāreja uz šo valodu notiek automātiski. Vai tas ir mainījies kopš kara sākuma?

CITI ŠOBRĪD LASA

“Man būs grūti teikt, jo es ikdienā uzturos vairāk vidē, kur tiek lietota latviešu un darbā angļu valoda, bet es redzu arī profesionālajā vidē cilvēkus, kuriem krievu valoda ir pirmā valoda, un viņi runā latviešu valodā un cenšas,” viņa atklāj.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.