Šodien arī vectētiņš Beno brauc kopā ar viņām. Otrā dienā viņš atzīst, ka tā ir pamatīga slodze, muskuļi sāp, tomēr ir iedvesmots iegādāties skrejriteni.
Šodien arī vectētiņš Beno brauc kopā ar viņām. Otrā dienā viņš atzīst, ka tā ir pamatīga slodze, muskuļi sāp, tomēr ir iedvesmots iegādāties skrejriteni.
Foto – Marta Purmale

Ģimene, kurā pārvietojas ar skrejriteņiem. Kādi tam ir ieguvumi? 4

Ne viens vien lūkojas nopakaļ – jauna, simpātiska sieviete kopā ar sprogainu princesīti brauc ar skrejriteni, turpat līdzās ripina divi meitēni, cik noprotams, dvīnes. Gadās, ka turpat brauc vēl kāds no ģimenes. Šajā saimē skrejritenis ir ikdienas pārvietošanās līdzeklis. Atzīts par visērtāko no riteņotajiem transporta veidiem.

LA
LA
Kokteilis
“Līdz šodienai neesmu sapratis, kur aizgāja tie 60 miljoni,” Maestro pēc simtgades svinībām, kas beidzās 2021. gadā
20 stundas
LA
LA
Ziņas
“Ne visi darbinieki apzinās, cik viņi izmaksā darba devējam,” Uzņēmējs atklāj, kam būtu jāmainās, lai varētu maksāt lielākas algas
19 stundas
LA
LA
Ziņas
“Mums priekšā ir sešas līdz astoņas ļoti grūtas nedēļas,” stāsta zinātnieks Ambainis
2 stundas
Lasīt citas ziņas

Kā tas sākās?

“Reiz, dodoties uz darbu, ieraudzīju cienījama vecuma kundzi sparīgi rullējam ar skrejriteni, un ne jau sporta tērpā, bet garā lina kleitā! Viņas cēlais izskats mani pamatīgi iedvesmoja. Tad kāda veikala skatlogā piepeši pamanīju skrejriteni un nopirku!” notikumu pirms vairākiem gadiem atceras trīs meitu māmiņa Sanita Konošonoka. Starp citu, viņas pieminētā dāma kleitā lasītājiem jau pazīstama – sirmgalve ar spriganajām bizītēm ir namīpašniece, sparīga seniore riteņotāja Gunta Medne, par kuru 36,6 °C slejās rakstījām agrāk.

CITI ŠOBRĪD LASA

Mājā, kur dzīvo Sanita, stāvajās kāpnēs cits aiz cita rindojas skrejriteņi, salikti ierindā gluži kā zaldātiņi. Ģimenē katram ir savs braucamais, vienīgi mazajai Emijai vēl ne. Viņa gan vairākas reizes iejaucas sarunā, sakot, ka vajag skrejriteni, tikai maziņu.

Dvīnes Luīze un Elīza ar šādu skūteri dodas uz skolu vai baleta nodarbībām. Kādu laiku abas ar Elīzu braukušas ar vienu skrejriteni, Luīze to stūrējusi. “Visi tā jocīgi skatījās – bērns ved bērnu,” viņa smejas.

Vēl interesantāk izskatījies, kad Sanita šādi brauca ar visām trim meitenēm, turklāt Emija vēl bija puncī. Tikai tā mamma varēja visur paspēt – aizvest dvīnes uz bērnudārzu, aizripināt uz darbu un vakarā vēl piedalīties tautas skaitīšanas projektā.

“Nemaz nesaprotu, kā pārvietojos pirms tam! Smejos, ka izskatāmies kā putnu kāsis. Es ar Emiju pa priekšu, meitenes katra ar savu riteni aizmugurē vai blakus. Skrejriteni mēdzu iedot arī mammai, kad atbrauc uz Rīgu, – tā viņa var fiksi tikt uz fitnesa nodarbību un pēc tam vēl paspēt uz Jelgavas vilcienu.”

Sanitas domubiedrs Alberts arī ne dienu neiztiek bez riteņotā palīga. Reiz viņš izgājis no mājas bez tā. Kāpēc pārvietojos tik lēni, nodomājis un sācis skriet. Nojozis divus kvartālus, tad sācis smieties – re, kā skrejritenis iedīda dinamikai!

Alberts priecājas, ka skrejriteņu braucēju kļūst arvien vairāk, un pat prognozē, ka drīzumā piedzīvosim īstu bumu. Latvijā gan traucē stereotips, ka atsperrīks ir vien bērnu izklaide. Paziņa nesen atgriezusies no Austrijas, tur šādi braukājot ne tikai jauni cilvēki, bet arī ļoti daudzi sirmgalvji.

Stāsta Luīze, 9 gadi

“Atceros, kā mamma mani un Elīzu veda uz dārziņu – es priekšā turējos, māsa stāvēja aiz manis. Kad mamma gaidīja māsu, viņa turpināja izmantot skrejriteni! Braucām visas līdz pat laikam, kad ietves apledoja.

Kad paaugos, pati sāku braukt. Vispirms iemācījos stūrēt parasto divriteni, turēt līdzsvaru, jo tas ir svarīgi. Dažām meitenēm neizdodas noturēt līdzsvaru, tad viņas pavizinu. Vēl jāmāk pareizi atsperties, ja gribi ātri tikt uz priekšu. Tāpat pēc laiciņa jāmaina atspēriena kāja, es skaitu līdzi ritmā – viens, divi, atsperos…

Kad mamma mūs veda uz skolu, sākumā vēru acis ciet, man nepatika, ka citi redz, cik jocīgi braucam. Tagad pie skolas stāv daudz tādu braucamo. Bet mūsu mamma bija pirmā! Puikām ir citādi skrejriteņi – ar maziem ritentiņiem, lai skeitparkā var taisīt ekstrēmus trikus.

Mamma ieteica braukt ar skrejriteni, kad man radās muguras problēmas, jo skolas soma bija ļoti smaga. Tagad somu uzkarinu uz stūres, nekas nav jānes.”

Kādas ir priekšrocības

* Ar skrejriteni var gana viegli un ātri nokļūt visur, kur vajag.

* Ir daudz labumu veselībai. Ja to izmanto kā ikdienas pārvietošanās līdzekli, izkusties gluži nemanāmi, sadedzini gana daudz kaloriju.

* Tas ir nepārtraukts līdzsvara sajūtas treniņš, tiek attīstītas abas smadzeņu puslodes.

* Labs palīgs mugurai, jo nav jānes smagumi.

* Tiek trenēti kāju muskuļi. Viena kāja gan vienmēr ir atspērienam ērtāka, bet der par to piedomāt un kājas ik pēc laiciņa mainīt. Tas jāiemācās, lai pārlieku nenogurtu.

* Sanita ar skrejriteni brauca visu grūtniecības laiku, pat trīs dienas pirms dzemdībām. “Biju labā sportiskā formā. Nekas nesāpēja, nevilka. Arī citas topošās māmiņas var pamēģināt. Mana ginekoloģe šādu pārvietošanās veidu akceptēja.” Jau diezgan agrīnā grūtniecības laikā neiesaka braukt ar velosipēdu, ar skrejriteni šāda aizlieguma nav.

* Nav jāuztraucas, ka braucamo nozags, kā bieži gadās ar divriteni, jo skrejriteni var paņemt līdzi sabiedriskajā transportā, bankā vai veikalā, pārvadāt automašīnā. Alberts ar to ir braucis pat uz teātri, palūdzis novietot garderobē. Lielveikalā skūterīti saliktā veidā var ievietot iepirkumu ratos.

Sanita stāsta, ka dažu veikalu apsargiem gan netīkot, ka viņa stumj sev līdzās skrejriteni. “Viņi saka, lai turu to rokās. Tad atsaku pretī: jūs gribat, lai sieviete nes iepirkumus un vēl stiepj riteni?!”

* Ja jādodas pārāk tālu, var veidot apvienotu braucienu: daļu ceļa veikt ar skrejriteni, pārējo – ar sabiedrisko transportu. Ir gadījies, ka trolejbuss deguna priekšā nekaunīgi aizver durvis un aizbrauc. Tad var paspēt izjoņot cauri parkam līdz nākamajai pieturai un cēli, nezaudējot pašcieņu, piebraukt un iekāpt tajā.

* Sanita par skrejriteni ir prātojusi arī kā par pašaizsardzības līdzekli, ja gadās pārvietoties vēlu vakarā. Ja kāds gribētu nodarīt pāri, varētu aizstāvēties, jo skrejriteni var viegli pacelt un tas rotē ap savu asi. Starp citu, nesot braucamo, šādi var nejauši iebelzt sev pašam, it īpaši tad, ja uz rokturiem ir uzkarinātas somas.

* Nav tā, ka var braukt tikai sporta apģērbā. Sanitai patīk ģērbties romantiski. Vēsākā laikā viņa uzcērtas paplatā mētelītī un, kā pati saka, braucot izskatās pēc lidojošas raganiņas.

Reiz ziemā Sanita vizinājās pūkainā kažociņā. Draugi stāstīja, ka kādā radioraidījumā par viņu jautrojušies. Kāpēc dāma kažokā brauc ar skrejriteni? Droši vien vīrs viņai piedāvājis nopirkt vai nu kažoku, vai mersedesu, bet viņa izvēlējusies kažoku un tagad brauc ar šādu rīku…

Ir arī mīnusi

* Plaisas ielas segumā vai akmentiņi ceļā skrejritenim un braucējam nav draudzīgi. Ritenis var tikt pāri kādam centimetram vai diviem, bet pret lielāku šķērsli atduras, neripo. Grūti braukt pa grumbuļainu virsmu, turklāt skrejritenis ātrāk nolietojas.

Sanita: “Sākumā, kad vēl mācījos braukt, pāris reižu trāpīju padziļākā grambā un novēlos. Vienīgais labums, ka skrejritenis nav tik augsts kā, piemēram, velosipēds.”

Alberts: “Nokritu pirmajā braukšanas dienā. Tallinas un Brīvības ielas krustojumā pie ietves apmales bija smilšu sanesums. Redzēju pāri smiltīm velosipēda sliedi. Ja jau divritenis var, tad arī skrejritenis! Taču mazais ritenis iegrima, atdūrās pret apmali, un es pārlidoju pāri stūrei. Nekas traks, vien mazliet nobrāzu rokas.”

* Cauri peļķēm braukt nav ieteicams. Lietus laikā jāuzmanās vairāk, jo pārvietojoties aizmugurējais ritenis met augšup ūdeni un dubļus, bikšu staras kļūst netīras, turklāt slapjums kaitē braucamrīka gultņiem.

Luīze: “Šogad joku dienā man bija jāraud. Kavēju skolu un metos riteņot tādā ātrumā, ka apšķiedu visas drēbes, ierados galīgi netīra.”

Lai izvairītos no šādas ķibeles, aizmugurē der uzlabot dubļu sargu – uzlikt garāku, lai sniedzas pāri ritenim.

Citi tehniski svarīgumi

* Izvēloties jāmeklē skrejritenis ar lielākiem riteņiem, lai vieglāk braukt pa ietvi, kas nav gluda vai noklāta flīzēm.

* Jo platāks dēlis, jo ērtāk pārvadāt bērnu.

* Skrejritenis ieteicams arī vecākam cilvēkam, jo būtībā ir līdzīgs spieķim, tikai uz riteņiem. Vajadzīgajā brīdī var pieturēties, atbalstīties un vēl uzkarināt tīkliņu.

* Riteņu gumijai jābūt kvalitatīvai, citādi braucamais brīvi neslīdēs, smagnēji ripos. Sākumā Sanita to nezināja. Nevarēja saprast, kāpēc ar jauno tik grūti braukt – it kā sparīgi atgrūdies, bet ripo lēni un braucējs ātri nogurst. Nomainīja gultņus, bet tas neko nedeva. Tad uzzināja, ka vaina ir riteņu gumijā. Tāpēc veikalā der pabraukāt, lai justu, vai gaita ir gana raita.

* Laiku pa laikam nākas mainīt gultņus. Ilgāk kalpo ūdensizturīgie – tos smiltis un slapjums tik ātri nesabojā.

* Luīze stāsta, ka dažiem skrejriteņiem pie rokturiem ar laiku mēdz parādīties eļļa, tāpēc jāuzmanās nenosmērēt apģērbu vai arī jāizvēlas modelis, kam rokturi nav nolokāmi.

* Cenu amplitūda ir visai plaša, vidēji simt eiro. Nereti, ja veikalā ir atlaides, labu skrejriteni var iegādāties pat par puscenu.

* Dažus skrejriteņus vada, minot it kā pedāļus. Tas nav diez ko ērts, turklāt neder, ja grib kādu vest, jo otram nav kur stāvēt. Citam modelim vispār nav nepieciešams atsperties ar kāju, vien ķermeņa smaguma centrs jāmaina no vienas puses uz otru.

* Riepas mēdz būt arī pumpējamas. Alberts pieļauj, ka tāds skrejritenis varbūt mīkstāk ripo, tomēr ir cita nianse – riepu var caursist.

Karte galvā

Ikdienā braukājot, ar laiku iegaumē, kuras ielas ir skrejritenim draudzīgas. Starp citu, vislabākais asfalts Rīgā ir pie Brīvības pieminekļa. Arī nesen restaurētais Grīziņkalna parks braucējam ir izcils. Toties Vecrīga skrejritenim gandrīz nav piemērota, jo tur pārsvarā ir bruģis.

Grūti ripināties, ja ietvi klāj flīzes vai jaunmodīgais bruģis ar nelāgi platām spraugām. Nejēdzīgs ir arī segums no lieliem betona kvadrātiem. Sanita sūta siltus sveicienus dzimtajai Jelgavai, kur viss skaisti bruģēts, tomēr, ar skrejriteni braucot, zobs uz zoba neturas.

Uzmanību! Lai braucējs būtu drošībā, jāpārvietojas pa ietvi. Ielas braucamo daļu ieteicams izmantot tikai izņēmuma gadījumā. Īpaši jāuzmanās pie pagalmu izbrauktuvēm, jo no tām pēkšņi var parādīties kāda automašīna.

Iespēja smaidam

Kad Emija vēl bija vedama ratiņos, Sanita pastaigājās, ņemot talkā skrejriteni. Ar vienu roku stūma ratus, ar otru stūrēja braucamrīku. Ar skrejriteni var vizināties arī tad, ja mazuli ieliek ķengurā jeb slingā.

Garāmgājēji, šādu ģimeni redzot, priecājas, dēvē par sportistiem. Citi jau pa gabalu rāda gaisā paslietu īkšķi, uzmundrina, atbalsta.

“Nesen satiku divas jaunas sievietes ar skrejriteņiem. Viņas redzējušas mani ar mazo meitu šādi braucam, un tas tik ļoti iepaticies, ka arī nopirkušas braucamos,” stāsta Sanita. Viņa ripina pa ietvi un reizēm uzsauc: “Palaiž garām!” – vai ar balsi uzpīpina. Daudzi atskatās un pasmaida. Tā ir iespēja pozitīvai komunikācijai.

SAISTĪTIE RAKSTI

“Mūsu laikmetam ir cita dinamika – dzīve kūsā, mutuļo, visur jāpaspēj. Varbūt arī citiem ir vērts uzkāpt uz skrejriteņa!”

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
AB
Armands Broks*
Ziņas
Armands Broks: Bizness nevar atļauties ignorēt darbinieku emocionālo veselību
3 stundas
VS
Viesturs Sprūde
Ziņas
Robežu vairs nav! Septiņu stunda ilga operācija, kas uz mūžiem varētu izmainīt mūsu medicīnu
3 stundas
ZB
Zigmunds Bekmanis
Laukos
Slido un peldi ziemā! Kur Rīgas apkaimē iespējas nodoties ziemas sportiem un kā to pareizi darīt?
12 stundas
ML
Māra Libeka
Veselam
“Esmu izmisumā, jo nesaprotu, kāpēc tā tieku sodīta…” Kļūdainu datu dēļ cilvēki paliek bez valsts apmaksātajām zālēm 65
2 dienas
LA
LA
Kokteilis
“Līdz šodienai neesmu sapratis, kur aizgāja tie 60 miljoni,” Maestro pēc simtgades svinībām, kas beidzās 2021. gadā
20 stundas
LA
LA
Ziņas
“Ne visi darbinieki apzinās, cik viņi izmaksā darba devējam,” Uzņēmējs atklāj, kam būtu jāmainās, lai varētu maksāt lielākas algas
18 stundas
LA
LA
Ziņas
“Mums priekšā ir sešas līdz astoņas ļoti grūtas nedēļas,” stāsta zinātnieks Ambainis
2 stundas
LE
LETA
Ziņas
Neviena valsts to vairs nespēj! Dumpis par testēšanu un omikronu 112
1 diena
LA
LA.LV
Stāsti
“Neiedomājos, ka suņa adopcija var izvērsties šādi”: “Ulubele” par 300 eiro adopcijā atdod neārstējami slimu suni
3 stundas
Lasīt citas ziņas

Sadarbības projekts
LA
LA.LV
Veselam
pieciem soļiem tikt galā ar aukstumpumpu 3
3 dienas
LA
LA.LV
Veselam
Traumas šoziem vairāk vecumā virs 50 gadiem 3
3 dienas
LA
LA.LV
Ziņas
„Centrālā laboratorija” paplašina laboratorisko pakalpojumu pieejamību, atverot vienu no lielākajām filiālēm ārpus Rīgas 4
6. janvāris, 2022
LA
LA.LV
Ziņas
„Mēness aptieka”: Jaunajā gadā veselība būs pirmajā vietā! 2
30. decembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
„Mēness aptieka”: 2% iedzīvotāju ziemā telpas nevēdina vispār – lielākā daļa svaigam gaisam telpās ļauj iekļūt tikai divreiz dienā 4
29. decembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Jodam un briljantzaļajam – nē! 19
27. decembris, 2021
LA
LA.LV
Ziņas
Senioriem un farmaceitiem Ziemassvētku priekšvakarā abpusējs dāvināšanas prieks 4
22. decembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Mēness aptieka: 7 ieteikumi pareizai ādas kopšanai ziemā 2
21. decembris, 2021
LA
LA.LV
Ziņas
„Mēness aptieka” paralimpiešiem Jaunajā gadā vēl labu veselību un izcilu startu ziemas paralimpiskajās spēlēs Pekinā 2
17. decembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
6 ieteikumi, lai droši un mierīgi sagaidām svētkus gadu mijā
17. decembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
“Veselības centru apvienība” vakcinēs pret Covid-19 arī 5-11 gadu vecuma bērnus 18
16. decembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Būt svaigā gaisā veselības profilaksei ir populāri 4
16. decembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Vitamīni un minerālvielas cilvēkiem gados 1
14. decembris, 2021
LA
LA.LV
Ziņas
„Repharm” ieguldījums veselības aprūpes attīstībā atzīmēts ar Ministru kabineta balvu Stellai Lapiņai 6
10. decembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
VCA mobilais vakcinācijas punkts pirmajā mēnesī Rīgā un reģionos pret Covid-19 vakcinējis vairāk nekā 1300 iedzīvotājus 1
2. decembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Veselības centru apvienība: Covid-19 pacienti novērtē ārsta izbraukumu uz mājām 3
30. novembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Imunitāte iet roku rokā ar psihoemocionālo stāvokli 9
30. novembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Kāpēc sargāt galvu un kaklu no aukstuma 9
25. novembris, 2021
LA
LA.LV
Ziņas
VCA investē Latvijas jaunās ārstu paaudzes izglītībā 1
17. novembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Rūpēs par vīriešu veselību 7
15. novembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Ko darīt, ja oža pēc Covid-19 pārslimošanas ir patoloģiski mainīta 17
15. novembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Trīs risinājumi, kā pirms ziemas stiprināt spēju pretoties vīrusiem
9. novembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Aptieka ir drošības spilvens diabēta pacientam Covid-19 laikā 2
9. novembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Elpceļu vīrusu sezonas laikā Covid-19 raksturīgo simptomu noteikšana vēl svarīgāka 8
9. novembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Kā zināt pareizās devas vitamīniem? 7
5. novembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Mājsēdē būtiski cieš pusaudžu miegs un emocionālā veselība 9
5. novembris, 2021
LA
LA.LV
Ziņas
„Repharm” uzņēmumus novērtē ar valsts apbalvojumu vadītājai Stellai Lapiņai 2
2. novembris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Ko iedzīvotāji domā par savu imunitāti? 10
28. oktobris, 2021
LA
LA.LV
Ziņas
„Mēness aptiekas” atvērtas jau no septiņiem rītā 1
27. oktobris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Kur vīrusa daļiņu ir vairāk un pastāv lielāks risks inficēties? 7
25. oktobris, 2021
RO
Regīna Olševska
Veselam
Sals kož līdz kaulam: apsaldēšanās bieži vien notiek gandrīz nemanāmi 1
2 dienas
LA
LA.LV
Veselam
Anna Peipiņa: Mūsu cilvēki ir izturīgi, taču to pilienu, kurus vēl drīkst pilināt cilvēku pacietībai, vairs nav daudz 73
2 dienas
ML
Māra Libeka
Ziņas
Gatavojieties mainīt maskas! Respiratori gan vēl nav iepirkti, lai piegādātu trūcīgajiem cilvēkiem
4 dienas
LB
Latvijas Bizness
Ziņas
“Materiālus gan esošajā, gan jaunajā ēkā izvadās roboti!” Gavars stāsta, kā attīstās “Gulbja laboratorija” 7
1 diena
LA
Latvijas Avīze
Ziņas
Atkarīgās sievietes: ASV populāri “mammīšu dzērieni”, pieskatot bērnus, bet Latvijā dāmas ik vakaru izdzer pāris vīna pudeles 43
4 dienas
LE
LETA
Ziņas
ASV ķirurgi pirmo reizi veiksmīgi pārstādījuši cūkas sirdi cilvēkam 22
5 dienas
LA
LA
Ziņas
“Mums priekšā ir sešas līdz astoņas ļoti grūtas nedēļas,” stāsta zinātnieks Ambainis
2 stundas
LA
LA.LV
Stāsti
“Neiedomājos, ka suņa adopcija var izvērsties šādi”: “Ulubele” par 300 eiro adopcijā atdod neārstējami slimu suni
3 stundas
LE
LETA
Ziņas
Pirmdienas vētra Rīgā var būt postošāka nekā piektdien 2
1 stunda
LE
LETA
Ziņas
Jelgavā, Ogrē, Salaspilī un Kauguros decembrī augušas sērijveida dzīvokļu cenas 3
1 stunda
LA
LA
Ziņas
“Mēs ārstējam arī narkomānus, tā ir mūsu nasta!” Latvieši par to, ka pasaulē ieviesīs nodokli pret Covid-19 nevakcinētajiem 14
18 stundas
VS
Viesturs Sprūde
Stāsti
“Sensacionālās ziņas ļoti patika – ka kāds nomušīts, par zādzībām, visādām nelaimēm. Tieši tāpat kā tagad!” stāsta Vilks un Daija
3 stundas
VS
Viesturs Sprūde
Ziņas
Robežu vairs nav! Septiņu stunda ilga operācija, kas uz mūžiem varētu izmainīt mūsu medicīnu
3 stundas
AB
Armands Broks*
Ziņas
Armands Broks: Bizness nevar atļauties ignorēt darbinieku emocionālo veselību
3 stundas
AK
Aija Kaukule
Kokteilis
“Es sevi dēvēju par veselīga un laimīga dzīvesveida entuziasti!” Jaunā “Māmiņu kluba” vadītāja Kristīne iepazīstina ar savu ikdienu 25
1 diena
AL
Anda Līce
Ziņas
Anda Līce: Vecāki ir iedomājušies, ka skolotāji, tāpat kā oficianti, ir tikai un vienīgi apkalpojošās sfēras pārstāvji 44
1 diena
LA
LA
Ziņas
“Valdība māna mūs un mēs mānām valdību!” Brante emocionāli par to, ka nedrīkst cilvēkiem likt dzīvot mūžīgi aizliegumos 82
23 stundas
LE
LETA
Ziņas
Neviena valsts to vairs nespēj! Dumpis par testēšanu un omikronu 112
1 diena
VS
Viesturs Sprūde
Stāsti
“Ja jūra pēkšņi izskalotu kādu pamatīgu, vērtīgu koka vraku, tad gan mums būtu lielas pro­blēmas!” Saruna ar arheologu Jāni Meinertu 6
1 diena
KS
Kristīne Stepiņa
Ziņas
“Pasaules līderi mums teikuši, ka strādājam jau nākamajā gadsimtā!” Kā latvieši veido lietu interneta vēsturi 5
1 diena
LE
LETA
Ziņas
“Ja tiek skarti cilvēku maki, viņi uz lietām sāk skatīties citādi!” Politologi vērtē Kariņa izredzes vēlreiz vadīt valdību 45
1 diena
LA
LA.LV
Ziņas
VIDEO. “To katram vajadzētu darīt brīvprātīgi, bet noteikti.” Iedzīvotāji izsaka viedokli par obligāto vakcināciju virs 60 gadiem 169
1 diena
VV
Vivanta Volkova
Praktiski
“Prieks, ka latviešu jaunās ģimenes vēlas te redzēt nākotni un sakārtot vidi!” Kā Agnese, divu bērnu māmiņa, “atdzīvina” virsnieku namu Karostā 5
1 diena
LE
LETA
Ziņas
Pirmdienas vētra Rīgā var būt postošāka nekā piektdien 2
10:26
II
Ivars Ijabs
Ziņas
Turpmākos sešus mēnešus vadības grožus ar saukli “Atjaunotne, spēks, piederība” ES Padomē turēs Francija
09:50
LE
LETA
Ziņas
Jelgavā, Ogrē, Salaspilī un Kauguros decembrī augušas sērijveida dzīvokļu cenas 3
09:43