Arta Drēziņa foto

Uz vilciena sliedēm traģiski gājis bojā vēsturnieks Indulis Ronis 1

Šī gada 22. novembra mūžībā aizgājis vēsturnieks, Vēstures institūta direktors atmodas laikā, kā arī pirmajos neatkarības atjaunošanas gados (1990–1996) Indulis Ronis.

Reklāma
Reklāma
Kad visas bikses spiež: kāpēc ar gadiem vēders kļūst apaļāks un kā to apturēt – padomi, kas patiešām strādā
Baiss atklājums satricina Lielbritāniju: noskaidrots, ka jaunās izlūkdienesta vadītājas vectēvs bijis bēdīgi slavenais “Miesnieks”
Veselam
7 produkti, kurus nedrīkst otrreiz sildīt: tie var nodarīt būtisku kaitējumu veselībai
Lasīt citas ziņas

Ar viņa vārdu saistās vairāku 90. gadu sākumā īpaši “karstu” un līdz padomju okupācijas varas sabrukumam aizliegtu Latvijas vēstures tematu izpēte. Izceļama materiālu vākšana Krievijas arhīvos par pēdējo pirmskara Latvijas valsts vadītāju Kārli Ulmani un ārlietu ministru Vilhelmu Munteru.

Kā otrdien, atsaucoties uz uzņēmuma “Pasažieru vilciens” sniegto informāciju ziņoja telekanāla LNT raidījums “Degpunktā”, profesors Ronis pirmdienas vakarā tumsā izgājis uz dzelzceļa sliedēm posmā starp Smārdi un Milzkalni pasažieru vilciena Rīga – Tukums priekšā. 73 gadus vecais vīrietis tika notriekts un gāja bojā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Vilciena mašīnista sniegtās liecības norāda uz pašnāvību, jo vīrietis parādījies uz sliedēm pēkšņi un pagriezies ar seju pret vilcienu.

Mūža nogali Indulis Ronis pavadīja nošķirtībā no agrākajiem kolēģiem savās mājās Kuldīgas novadā. Viņa radikālie uzskati, kurus tas pauda gan ar mediju starpniecību, gan rakstot vēstules Latvijas augstākajiem varas orgāniem, pēdējos pārdesmit gados Indulim Ronim sagādāja nesaprasta savdabja slavu. Tomēr tas nemazina akadēmiķa nopelnus Latvijas vēstures izpētē, piemēram Kārļa Ulmaņa traģiskā likteņa noskaidrošanā, 1994. gadā izdodot attiecīgajā tematikā līdz šim nepārspētu dokumentu un materiālu krājumu “Kārlis Ulmanis trimdā un cietumā”.

“Latvijas Avīzes” redakcija izsaka līdzjūtību Induļa Roņa tuviniekiem.