Jautā skatītājs: Vai valdības rīkojums par +19 °C temperatūras noteikšanu dzīvokļos atbilst Satversmei? 8

Kāds TV24 skatītājs jautā, vai valdības rīkojums par +19 °C temperatūras noteikšanu dzīvokļos atbilst Satversmei? Raidījumā “Uz līnijas” skaidro tiesībsargs Juris Jansons.

Reklāma
Reklāma
TESTS: Atbildi tikai uz 6 jautājumiem un mākslīgais intelekts izrēķinās tavu vecumu!
Izrādās, gurķus ar tomātiem nedrīkst ēst kopā! 8 produktu kombinācijas, no kurām labāk izvairīties 37
Pasaule visdrīzāk tomēr ir plakana – astrofiziķis izpētījis zemi visaugstākajā precizitātes līmenī
Lasīt citas ziņas

Viņš atzīst, ka tas ir labs jautājums, bet ir vairāki aspekti.

Jansons atgādina, ka pirms vairākiem gadiem jau risināja situāciju, kas saistīta ar ūdens vadiem vecajās mājās, kur izplatījās legioneloze jeb leģionāru slimība.

CITI ŠOBRĪD LASA

Toreiz valdība tika aicināta palielināt temperatūru, jo pie zināmas temperatūras šīs baktērija nav aktīva, taču toreiz tas netika izdarīts.

“Manuprāt, ir nepareizi vietās, kur vajadzētu nodrošināt situmu, to samazināt. Tas ir koks ar diviem galiem,” tiesībsargs atzīst.

Viņš uzsver, ka šis jautājums arī būtu vērtējams saistībā ar riskiem veselībai, dzīvojot aukstā dzīvoklī. Tāpat vecajās mājās varētu atgriezties Legionella baktērija.

“Runa ir arī par kaut kādu cilvēka ikdiena komfortu. Mans personīgais viedoklis – ka 19 grādi ir par maz,” Jansons pauda.

Jau vēstīts, lai samazinātu enerģijas patēriņu centralizētās apkures sistēmās, 24. septembrī, stājās spēkā grozījumi divos Ministru kabineta noteikumos, kas atļauj uz laiku pazemināt vai īslaicīgi samazināt karstā ūdens temperatūru, kā arī gaisa temperatūra telpās būs jāieregulē, lai tā nepārsniegtu +19 °C.

Šie pasākumi tiek ieviesti uz laiku – no šīgada 1. oktobra līdz 2023. gada 30. aprīlim.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.