Swedbank infografika

Vecāki sāk pieņemt pavāra un skolotāja profesijas, liecina Swedbank pētījums 0

Kopš 2010. gada vecāki nav krasi mainījuši savu viedokli un joprojām par vēlamāko savam bērnam uzskata ārsta (33%), uzņēmēja (31%) un arhitekta (27%) nodarbošanos, liecina Swedbank veiktās aptaujas dati.

Reklāma
Reklāma
Kāpēc ar gadiem pieaug svars? Kaloriju skaitīšana nepalīdzēs, lūk, kas tev jādara
RAKSTA REDAKTORS
“Kad sāku rādīt slaidus par Ukrainu, redzēju, ka vairāki skolēni novērsa skatienu…” Pieredzes stāsts par krievvalodīgajiem jauniešiem 7
“To bezjēdzīgo brīvdienu 1. maijā sen bija laiks izbeigt.” Sociālo tīklu lietotāju viedokļi par 1.maiju kā oficiālu brīvdienu
Lasīt citas ziņas

Popularitātes pieaugumu pēdējos gados piedzīvojusi inženierzinātne: 2012. gadā to par vēlamo nākotnes darbības jomu norādījuši vien 18% aptaujāto, bet šogad – jau 26%. “Interesanti, ka arvien vairāk vecāku vēlas, lai viņu bērni dienās kļūtu par pavāru (10%), skolotāju vai pasniedzēju universitātē (8%),” uzsver “Swedbank” pārstāve Vineta Savicka.

To vecāku skaits, kuri vēlētos savu bērnu redzēt Valsts prezidenta amatā, pēdējo piecu gadu laikā saglabājies nemainīgs – vidēji 7% aptaujāto. Katrs desmitais aptaujātais norādījis, ka atbalstīs jebkuru bērna profesijas izvēli.

CITI ŠOBRĪD LASA

Uz jautājumu, kādu izglītību vēlētos saviem bērniem, pārliecinošs vairākums vecāku (81%) norāda – augstāko. Tikai 5% aptaujāto vēlas, lai bērns apgūtu kādu arodu. Savukārt 13% aptaujāto vecāku norādījuši, ka tas, kādu izglītību iegūt, būs paša bērna ziņā un viņi to ietekmēt nevar.

Teju puse vecāku (40%) vēlas, lai viņu bērni kļūtu finansiāli neatkarīgi jau studiju laikā. Savukārt 27% aptaujāto gribētu redzēt savus bērnus finansiāli patstāvīgus uzreiz pēc augstākās izglītības iegūšanas. Tikai katrs desmitais aptaujātais (9%) būtu gatavs savas atvases finansiāli atbalstīt līdz pat viņu 30. dzimšanas dienai. Savukārt 7% aptaujāto vēlas, lai bērni kļūtu finansiāli patstāvīgi pēc vidusskolas absolvēšanas.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.