Foto: ekrānuzņēmums

VIDEO. “Kaut ko aizsapņojos… Pēc tam atceros, ka man roka karājās…” mazajam Ģirtam malkas skaldītājs norauj plaukstu, ķirurgi par zēna rociņu cīnās astoņas stundas ilgā operācijā 10

Ģirta mamma sarunai nepiekrīt, bet pats astoņgadīgais puika sarunai ar LTV žurnālisti gan piekrīt. Nelaimes dienā puisēns kopā ar opi bija darījis darbiņus – rūpējis ziemai malku, bet notika nelaime un skaldītājs ierāva arī viņa roku. Astoņas stundas ilgā un sarežģītā operācijā Latvijas Mikroķirurģijas centra ķirurgiem izdevās plaukstu, kas bija pilnībā atrauta, piešūt atpakaļ. Ārsti sola, ka zēna rokas funkcijas atjaunosies par deviņdesmit procentiem, taču priekšā, protams, vēl ilgs atveseļošanās ceļš.

Reklāma
Reklāma
“Tu padarīji mana desmitgadīgā dēla dienu neaizmirstamu!” Ādažos kāds svešinieks no sirds iepriecinājis zēnu, kurš nupat nopircis makšķeri
“Es nerunāju latviski!” Tūrists no Šveices, kurš apguvis latviešu valodu, sašutis, ka vairākās kafejnīcās nevar veikt pasūtījumu valsts valodā 158
13 noslēpumi, kas franču sievietēm ikdienā ļauj izskatīties tik satriecoši 11
Lasīt citas ziņas

Mazais Ģirts atceras tās dienas notikumus: “Kaut ko aizsapņojos… Un pēc tam atceros, ka man roka karājās… Dakteris man salaboja roku un es viņam iedevu konfekšu kasti par ļoti foršu darbu”.

Par operācijas gaitu stāsta Latvijas Mikroķirurģijas centa vadītājs – ķirurgs Kalvis Pastars: “Plauksta bija apmputēta pie pamatnes, tāpēc operācija bija sarežģīta. Un, protams, ka bērni, tas vienmēr ir tāds īpašs pārdzīvojums, jo pašiem ir bērni. Katram pirkstiņam bija jāatjauno asinsrite, jo nevar sašūt dažas artērijas, bet ir visi nervi jāatjauno.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Operācija izrādījās veiksmīga arī tāpēc, ka mazais pacients nekavējoties tika nogādāts uz Rīgu. Ķirurgs Kalvis Pastars stāsta, ka šādās operācijās ienaidnieks ir laiks, un lai izdotos atjaunot roku, tas bija jāizdara ne vēlāk kā sešu stundu laikā, un tas izdevās. Ķirurgs atzīst, ka operācija nav notikusi bez sarežģījumiem: “Pacīnījos par īkšķi, pacīnījos par mazo pirkstiņu, operējām astoņas stundas”.

Ārsts atzīst – vasaras mēneši diemžēl ir smago “traumu laiks”. Bērni, protams, pie darba ir jāliek un jāradina, taču atbildība par to, cik droši ir šie darbi, jāuzņemas vecākiem un jāizvērtē riski.

Mazais puisēns gan tagad jau ir priecīgs, jo nupat jau tiek izrakstīts no slimnīcas mājās.

“Es tieku mājās! Ir jāuzmanās! Nedrīkst bāzt rokas tur, kur ir asums,” – puisēns smaida, par spīti tam, ko vēl tikai nesen pārdzīvojis.

Vairāk skaties LTV veidotajā sižetā:

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.