VIDEO. “Viņi piesēja Ivanu pie koka…” Krievija nelikumīgi ieslodzījusi tūkstošiem Ukrainas civiliedzīvotāju 44

Starptautiskās uzraudzības organizācijas lēš, ka tūkstošiem ukraiņu deportēti un nelikumīgi tiek turēti ieslodzījumā Krievijā kopš Krievijas pilna mēroga iebrukuma Ukrainā 2022. gada februārī. Ieslodzīto ģimenes vāc kopā informāciju par viņiem, savukārt aculiecinieki stāsta, kā civiliedzīvotāji bez militāras nozīmes tika arestēti uz ielas, kamēr devās savās ikdienas gaitās, vēsta “Current Time”.

Reklāma
Reklāma
Dronu uzbrukumi naftas pārstrādes rūpnīcām Krievijā ir panākuši neiedomājamo – pasaules lielākajai naftas valstij sāk pietrūkt benzīna
Latvijai tuvojas aukstuma vilnis! Sinoptiķi par laiku jaunnedēļ 22
Uz gājēju pārejas gandrīz uzbrauc Valsts prezidentam 80
Lasīt citas ziņas

2022. gada sākumā netālu no Kijivas Olhas Ščerbas vīrs un brālis bija devušies nelielā izbraucienā. Viņi bija aizbraukuši pēc kāda radinieka, bet mājās vairs neatgriezās.

“Viņu automašīna bija atstāta šeit, ceļmalā,” tā video parāda Olha.

CITI ŠOBRĪD LASA

Viņas vīru un brāli bija apturējuši Krievijas karavīri. Sievietes tēvs vēlāk atrada automašīnu, kurā viņas vīrs tika turēts. Okupantu karavīri Olhas vīru un brāli apsūdzēja spiegošanā.

“Krievijas spēku kolonna caur šejieni virzījās no Hostomeļas lidostas. Mani tuvinieki izbrauca no mūsu ciemata,” turpina Olha.

Krievijas karaspēks pirmajās kara dienās centās ieņemt Hostomeļas lidostu. Olhas vīrs un brālis bija mehāniķi, kuriem nebija nekādas saistības ar militāro nozari. Kopā ar sievietes radiniekiem apcietinājumā atrodas arī viņu draugs.

Starptautiskā organizācija “Sarkanais krusts” apgalvo, ka Olhas radinieki un draugs joprojām atrodas cietumā Krievijā.

Demidivas ciematā netālu no Kijivas okupanti nelegāli aizturēja un deportēja apmēram 44 personas. Viņu vidū ir Hannas Muštokovas vīrs un viņa draugs.

“No krūmiem viņi kliedza: “Apstāties!” un viņi apstājās. Viņi piesēja Ivanu pie koka. Bija jau tumšs. Viņi teica Ivanam: “Tagad tu mums visu izsāstīsi.”,” stāsta Hanna.

No vīra kameras biedriem sieviete vēlāk uzzināja, kas notika.

“Šeit viņi tika turēti februārī. Uz sienām te ir redzamas zīmes: cik daudz viņi šeit bija no 1. līdz 3. martam, kurus aizveda uz nopratināšanu,” uz zīmēm sienā rāda sieviete.

“Karagūsteknis, kuru apmainīja, sacīja, ka redzējis Ivanu. Viņš atradās citā kamerā, bet regulāri dzirdēja viņa uzvārdu. Tas bija Brjanskas reģionā, Krievijā,” atklāj Hanna.

Reklāma
Reklāma

Vēl kāds bijušais aizturētais Olhai pastāstijis, kādas bijušas iecienītākās okupantu nopratināšanas metodes:

“Viņš aprakstīja, kā pret viņiem izturējās. Viņiem trīs dienas nedeva ne ūdeni, ne pārtiku, kamēr viņus veda cauri Baltkrievijai. Viņš stāstīja, ka manam brālim apdedzināja plecu ar karstu šauteni. Tā viņi viņu spīdzināja.”

Organizācija Putina tribunālam identificējusi vairāk nekā 4000 Ukrainas civiliedzīvotāju, kas atrodas apcietinājumā Krievijā, taču vairāk nekā 23 000 pazudušo lietas joprojām paliek atvērtas. Analītiķi spriež, ka vismaz puse no viņiem varētu atrasties ieslodzījumā.

“The Associated Press” ziņo, ka Krievijā ir izveidotas vismaz 40 ieslodzīto nometnes, un tās rīcībā esot informācija, ka Krievija plāno izveidot vēl 25 ieslodzīto kolonijas okupētajās Ukrainas teritorijās.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.