Vīns bez SO2 0

Iespējams, jau pēc dažiem gadiem miljoniem cilvēku varēs ēst veselīgākus žāvētus augļus un drošāk dzert, piemēram, sarkanvīnu, jo šiem produktiem vairs nebūs pievienots sēra dioksīds (SO2).

Reklāma
Reklāma

 

Kāpēc ar gadiem pieaug svars? Kaloriju skaitīšana nepalīdzēs, lūk, kas tev jādara
VIEGLAIS TESTS. Ja nevari atbildēt 100% pareizi uz šiem jautājumiem, tad tu neesi pārāk gudrs
RAKSTA REDAKTORS
“Kad sāku rādīt slaidus par Ukrainu, redzēju, ka vairāki skolēni novērsa skatienu…” Pieredzes stāsts par krievvalodīgajiem jauniešiem 264
Lasīt citas ziņas

Vairākumam cilvēku nekaitē neliels SO2 daudzums pārtikā, bet citiem tas var izraisīt alerģisku reakciju vai citas sekas, piemēram, galvassāpes. Tādēļ jau trešo gadu Eiropas Savienība finansē projektu “so2say”, kura nolūks atklāt alternatīvas sēra dioksīdam. Projekta kopējais budžets ir 4,1 miljons eiro, no kuriem trīs miljonus finansē ES Septītā pētniecības un tehnoloģiju attīstības pamatprogramma.

Pētījumu vada bezpeļņas lietišķās pētniecības centrs Vācijā “Bremerhaven”. Tā pētnieki paziņojuši, ka, iespējams, izdevies atklāt divu ekstraktu kombināciju, ko varētu izmantot sēra dioksīda vietā. Abas šīs vielas rodas vīnā dabiskā veidā. Saskaņā ar šā projekta informāciju, piemēram, vīnā tās varētu samazināt SO2 daudzumu par vairāk nekā 95%.

CITI ŠOBRĪD LASA

Vīns, kas satur jauno piedevu, jau ir degustēts Apvienotajā Karalistē, Spānijā un Vācijā un tika novērtēts kā tikpat labs kā vīns, kas satur sēra dioksīdu. Nākamā partija tika sapildīta pudelēs 2012. gada maijā, un tās 2013. gada janvārī atvērs projekta deviņi konsorcija locekļi. Nākamās pārbaudes tiks veiktas pēc četriem mēnešiem. Ja tās būs sekmīgas, jaunā ekstrakta tehniskā iespējamība būs nodemonstrēta un varēs sākt tā atļaušanas procedūras.

Atgādināsim, ka galvenā SO2 priekšrocība ir tā antioksidējošā darbība apvienojumā ar spēju apturēt pārtikas produktu “fermentatīvo brūnēšanu”, piemēram, svaigi sagrieztiem āboliem. Turklāt sēra dioksīds darbojas kā pārtikas konservants, kas novērš mikrobu vairošanos. Tomēr SO2 un sulfīti stipri samazina vitamīna B1 uzņemšanu.

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.