Apbrīno

“300 eiro par aploksni!” Vokālais pedagogs Kramiņš kļūst par “procentu upuri”18

Foto: LETA

Vokālais pedagogs Edgars Kramiņš “izbaudījis” Latvijas tiesu sistēmu, kad kopā tiesāšanās process viņam izmaksājis vairāk nekā 2500 eiro, par norisēm E. Kramiņa dzīvē stāstīja TV3 raidījums “Bez Tabu”. Tiesa noraidīja viņa prasību par goda un cieņas aizskārumu, un viņam bija jāapmaksā ar tiesas procesu saistītie izdevumi, tostarp otras puses advokāta izdevumi.

Taču spriedumā neesot bijis norādīts bankas konts, ko viņš arī nav atradis. “Bez Tabu” stāstīja, ka kādu dienu E.Kramiņš saņēmis vēstuli no tiesu izpildītāja, ka viņam jāpilda tiesas spriedums. Tikai 1000 eiro vietā jāmaksā jau 1404,47 eiro. “Tikai tāpēc, ka tiesu izpildītājs ir ielicis vēstuli aploksnē un man atsūtījis,” raidījumam izteicās E. Kramiņš. Tiesu izpildītājs par darbu saņemot 335 eiro. Kramiņš uzskata, ka tas esot apzināti izdomāts mehānisms.

Raidījums izpētījis, ka šobrīd likums paredz, ka konta numurs tiek norādīts spriedumā, ja iesniegta prasība par mantisku piedziņu. Citos prasību veidos konta numura norādīšana nav noteikta ar likumu.

Gada sākumā Tieslietu ministrijas darba grupa šo jautājumu vērtējusi, un secināts, ka nepieciešamas izmaiņas, lai atvieglotu spriedumu izpildes procesu. Rosināts arī pagarināt termiņu, kurā atbildētājam jāsamaksā.

LA.lv