Kultūra
Literatūra

Brīnamainā Nekadbija. Saruna ar austrāliešu rakstnieci Džesiku Taunzendu0

Foto: Emma Nayler

Lieliskas ziņas visiem vecumā no 9 līdz 99+ gadiem! Februāra vidū latviešu valodā iznāks austrāliešu autores Džesikas Taunzendas brīnamainais (viss pareizi, tik tiešām brīnamainais!) debijas darbs “Nekadbija. Moriganas Kraukles pārbaudījumi” ar brīnišķīgajām Džima Medsena ilustrācijām.

Nekadbijas radītājai Džesikai Taunzendai uzdevu septiņi jautājumus.

Kad tu pirmo reizi saprati, ka gribi būt rakstniece?

Septiņu gadu vecumā es sapratu, ka grāmatas neuzrodas tāpat, kāds tās saraksta. Vairāk par visu es vēlējos būt viena no šiem cilvēkiem. Tā es sarakstīju stāstu “Trīs koalas”, kuru neticami laipnā bibliotekāre nopublicēja vietējās bibliotēkas sienas avīzē, un no tās dienas es sapratu, ka gribu rakstīt.

Kāda ir sajūta, redzot savu pirmo grāmatu izdotu? Vai sapnis ir piepildījies?

Ilgu laiku Morigana, Jupiters Ziemelis un Nekadbija eksistēja vienīgi manā iztēlē. Ideja, ka citi cilvēki varētu pievienoties manai neparastajai pasaulei ar tās neparastajiem iemītniekiem, bija galvenais sapnis, kas bija jāpiepilda. Nu tas ir noticis.

Vai Tev ir savs kriptonīts – kas tāds, kas mazina burvju spējas?

Internets ir bīstama saldumu zeme. Pilna laiktērējošu aicinājumu, ļoti nelabvēlīga vide rakstniekiem.

Kas ir labākais un kas ir sliktākais, kad esi grāmatas autore?

Labākā daļa ir, kad, vijot sarežģītu sižeta pavedienu, vienubrīd viss sakrīt savās vietās. Tas rada tādu gandarījuma sajūtu… to nevar aprakstīt. Tas ir labākais. Kas ir sliktākais? Nevaru pateikt, nekas slikts nenāk prātā.

Vai tev ir savs rakstnieka talismans, avatars?

Es domāju, mans avatars varētu būt lācis. Ne tas, kas negaidīts izbojā pārgājienu, bet tāds – mierīgs lācis, kas ierodas tavā piknikā un bauda jautrību.

Ja tu nevarētu būt rakstniece, kuru profesiju tu izvēlētos?

Ja es nevarētu rakstīt, tad es droši vien strādātu kādā palīdzības dienestā.

Vai tev ir kas īpašs sakāms Latvijas lasītājiem?

Esmu sajūsmā, ka grāmata ir publicēta Latvijā! Nevaru vien sagaidīt, kad jūs to izlasīsiet! Es ļoti ceru, ka Nekadbija ir vieta, kurā jūs vēlēsieties atgriezties, jo tagad tā mazliet pieder arī jums.

Citi raksta

“Burvju puisēna fani šeit atradīs daudz kā tāda, ko iemīlēt, Nekadbijai ir savs šarms.”
(The Observer)

“Lasītājs izjūt Moriganas tēlu tik ticami, it kā pats dotos cauri visiem pārbaudījumiem šajā emocionālajā romānā, kur maģija un noslēpumi iet roku rokā. Izcils un aizraujošs stāsts!”
(School Library Journal)

“Reibinoša debija! Morigana ir patiesi aizraujoša galvenā varone!” (Publishers Weekly)

LA.lv