×
Mobilā versija
Brīdinājums +28.9°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
19. marts, 2018
Drukāt

Godmanis aicina Belēviču uz “Olainfarm” valdi (26)

Foto - Lato LapsaFoto - Lato Lapsa

Gaidāms, ka jau šonedēļ Jura Savicka (no kreisās) ietekme uzņēmumā "Olainfarm" varētu būtiski nostiprināties. Līdzšinējās valdes vai tās daļas vietā varētu nākt kādreizējais veselības ministrs Guntis Belēvičs, kurš 2016. gadā par melošanu bija spiests atkāpties no amata.

Autori: Lato Lapsa, Kristīne Bormane, pietiek.com, speciāli “LA”

Mantojuma procesu juku pārņemtajā farmācijas uzņēmumā “Olainfarm” briest arī vadības maiņa. “Mani tiešām uzrunāja, un es iesūtīšu CV,” apliecina bijušais veselības ministrs Guntis Belēvičs.

G. Belēviču uz uzņēmuma valdi saskaņā ar oficiālo versiju aicinājis “Olainfarm” padomes priekšsēdētājs Ivars Godmanis.

Jukas ap vienu no diviem lielākajiem Latvijas farmācijas uzņēmumiem sākās, kad pagājušā gada 9. decembrī negaidīti nomira tā kontrolpaketes īpašnieks Valērijs Maligins. Mantojuma dalīšana vēl ir tikai priekšā, bet par tā oficiālo aizgādni tika iecelta viena no trim V. Maligina meitām – Irina Maligina, kura uz mantojumu pretendē kopā ar uzņēmēja atraitni, bijušo aktrisi Elīnu Maliginu.

I. Maligina savukārt ir izsniegusi ģenerālpilnvaru diviem advokātiem – reizē ar kādreizējo “Liepājas metalurga” likvidatoru Haraldu Velmeru arī 1976. gadā dzimušajam advokātam Aldim Pauniņam, kurš ir tieši saistīts ar bijušo VDK darbinieku, tagadējo gāzes uzņēmēju Juri Savicki.

Kā rāda “Lursoft” datu bāze, A. Pauniņš kopā ar tādām personām kā Guntis Rāvis, Guntis Ulmanis un Aigars Kalvītis ir AS “Dinamo Rīga” akcionārs. Savukārt J. Savickis ir “Dinamo Rīga” padomes priekšsēdētājs un tiek uzskatīts par “Dinamo Rīga” lielāko akcionāru.

Par J. Savicka interesi saistībā ar “Olainfarm” tiek runāts jau kopš V. Maligina nāves. 2003. gadā J. Savickis jau bija iegādājies 26% “Olainfarm” akciju, bet 2009. gadā tās pārdeva bijušajam hokejistam Helmutam Balderim-Sildedzim piederošajam uzņēmumam “HB19 Investments”.

Tas akciju paketi savukārt 2011. gadā pārdeva atpakaļ V. Maliginam, kurš līdz ar to ieguva 71,79% uzņēmuma akciju. Neoficiāli zināms, ka gāzes uzņēmējs, vērojot “Olainfarm” uzplaukumu, izjutis neapmierinātību par nepārdomāto šķiršanos no savas akciju paketes.

Taču gaidāms, ka jau šonedēļ J. Savicka ietekme uzņēmumā varētu būtiski nostiprināties: tiek plānota “Olainfarm” padomes sēde, kurā varētu lemt par līdzšinējās valdes vai tās daļas atlaišanu, savukārt vietā varētu nākt J. Savicka pašreizējais biznesa partneris, kādreizējais veselības ministrs G. Belēvičs, kurš 2016. gadā par melošanu bija spiests atkāpties no amata.

“Ir tāda doma, jā. Vēl mēs neesam oficiāli izsludinājuši,” par nodomu trešdien sasaukt padomes sēdi saka tās padomes priekšsēdētājs I. Godmanis. Apspriežamos jautājumus “mēs redzēsim uz vietas”, un “jūs nebūsiet pirmie, kas uzzinās dienas kārtību”, viņš nosaka, strupi pārtraucot sarunu.

Vēl izvairīgāka ir padomes locekle, kādreizējā sabiedrisko pakalpojumu regulatora vadītāja Valentīna Andrējeva: “Pagaidām dienas kārtības vēl nav, tur Godmaņa kungs taisa izsludināšanu un apziņo visus locekļus.”

Savukārt G. Belēvičs pirmajā telefonsarunā pēc jautājuma, vai viņš kandidē uz “Olainfarm” valdi, pēc ļoti garas pauzes atbild noraidoši: “Nē. Kāpēc jūs man tā jautājat?”

Taču pēc laika viņš atzvanīja, lai pavēstītu: “Man tikko bija saruna ar “Olainfarm” padomes priekšsēdētāju Godmaņa kungu. Mani tiešām uzrunāja, un es iesūtīšu. Mani aicināja iesūtīt CV līdz “Olainfarm” padomes sēdei.”

Savukārt ne V. Maligina meitas un mantinieces Nika Saveļjeva un Irina Maligina, ne mirušā uzņēmēja trešās meitas māte Signe Baldere-Sildedze nekādus skaid-rojumus par plāniem attiecībā uz “Olainfarm” valdi sniegt nevēlas, lai gan tieši viņas ir tās, kas pašlaik varētu dot uzdevumus uzņēmuma padomei.

Šis nav vienīgais amats, uz kuru nolūkojas G. Belēvičs: šonedēļ paredzētas arī Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras vadītāja vēlēšanas, un šo posteni vēlas ieņemt arī bijušais veselības ministrs.

G. Belēviča un J. Savicka kopējās biznesa intereses oficiāli tika noformētas šā gada februāra sākumā: trīs dienas pēc tam, kad I. Maligina tika nozīmēta par mantojuma aizgādni, tika reģistrēta akciju sabiedrība AS “SVC Group”, kas nodarbošoties ar zāļu aktīvo vielu ražošanu. Šajā uzņēmumā J. Savickim ieder 70%, bet G. Belēvičam – 15% akciju.

Pievienot komentāru

Komentāri (26)

 1. Jā, bija jau piemirsies.. Dies palīdz visiem nosauktajiem ātrāk aiziet pa skuju taku. Bet Dieva jau, laikam nav..

 2. Roka roku mazgā un baro. KGBešņiks Savickis paplašina savu ietekmi. Vēl tik Godmani klāt un atkal var savas deļas kruķīt.Tik, kuras valsts labā šie trīs musaktieri raujas. Ne jau Latvijas.

 3. Vecie padomju mēsli (t.s. oligarhi) ciens otru stutē.

 4. Cerams līdz Latvijas 100 gadei jaunā valdīšana sāks strādāt uz pilnu klapi.

 5. Būs lētākas zāles!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 6. Lielisks čekistu saraksts, nav nekādi maisi jāatver.

  • Tā ir. Kā tas var būt, ka stratēģisku uzņēmumu vada čekists? Kā? Neticu, ka nav likumu, lai viņu no turienes patriektu.

 7. Cik mēslu ir savairojies!

 8. Hiēnu bars sarosās.

 9. Tagad top skaidrs iemesls tam kā notika Olainfarm vadības “nostumšana” no privaizacijas iespējas, jo nekas nav mainījies ka ražoja ta ražo vēl šodien to amfetamīnu par ko cieta tie, kas uzbūvēja un izveidoja šo farmācijas uzņēmumu, kas tāpat kā citi Latvijas uzņēmumi panīka. Tikai Olainfarm nevajadzēja likvidēt, to varēja atdot par sviestmaizi Krievijas investoram un 1997.gada Maliginam. Interesanta arī Godmana atrašanās Olainfarm Valdē. Un tagad par negodu Belevičam kopā ar čekistu Savicki un bijušo atkarīgo spēlmani Andrejevu un nez kāpē ar Veismani kāri mesties pie Olainfarm kārtējās prihvatizācijas. Maligins droši vien raugas no mākoņa maliņas uz šo “gribētāju” baru un smīn-gan jau nesadalīs un spalvas vien paputēs plēšoties

 10. kam tad pieder mūsu valsts? Mūsu gudrās galvas seimā nenogurušas izstrādā, un pieņem likumus un lēmumus lai šie grupējumi veiksmīgi varētu darboties.Kuģu sagriešana,cukurfabriku aizvēršana,rai baltics,citadeles un latvijs krājbankas izšeptēšana,dažādie e projekti,metalurģijas novešana līdz kraham,medicīna .Vēl un vēl varētu saukt,kur aizplūduši miljardi atsevišķu indivīdu lobēšanai un viņu kabatām.
  Priekš mums vienkāršās Tautas ir citi likumi.Lielākus nodokļus visur, kur tik mūsu gudrās galvas spēj izdomāt ,pat OIK,kas tūlīt būs arī gāzei.Likumi tiesu izpildītājiem un administratoriem,kuri drīkst visu.Vēl dažādie reketu kantori ,kuriem tiek izsniegtas licences vajāt cilvēkus.Cilvēki jau tā maksā soda proc.iestādēm,kur kavējuši maksājumu,un jāmaksā vēl šiem…Limits slimošanai,prātam netverami,pat invalīdiem.Kāpēc nav limits nodokļu maksāšanai? Kurš tad ir saimnieks mūsu Valstī? Cik ilgi turpināsies genocīds pret Tautu?

 11. pareizi,visi zidi un zagli viena banda.zids gadmann ka vecakais.belevics jau ari nav slims,tas Gadmann apjas.aizmirsat !vel tacu Lipmann brivs,nemiet to sava bannda.

 12. Šos varoņus ir jāiegaumē uz mūžu, bērnībā pazemotie bija.

 13. Varbūt arī Savickis lēma vai Maliginam dzīvot vai nē. Latvijā sirds slimību un bišu kodienu dēļ cilvēki mirst.
  Ventspils pundurbarona lietā cik liecinieki jau miruši?

 14. ..te nu ir tas ,ka Maligina kungam bija jādzīvo,…….(:

 15. godmanim jau sen bija jāsēž

  • Ļoti pareizi, katram, sevišķi augstai amatpersonai, par 90. gadu banditisko pirmējo mežonīga kapitalisma kapitāla uzkrāšanu un par turpmāko bankas īpašnieku glābšanu uz tautas rēķina tā vietā lai šie Krievijas netīrās naudas atmazgātāj atbildētu ar saviem naudas līdzekļiem un īpašumiem.i

 16. Super, uztaisīja mums Belēviča kungs savu personīgo biznesu dēļ, Latvijā zāles nenopērkamās cenās. Tagad izskatās ka papildus sava dēla aptieku tīklam vēl farmāciju grib pievienot. Apetīte aug ēdod. Šitos visus vajadzētu ar sūdainu mietu….

 17. Tāda sajūta ka tovariščs Savickis Krievijas uzdevumā grib sagrābt finansiālo un pēc tam politisko varu Latvijā. Tāds nemanāms pelēkais barons. Viss uz to norāda. ITERA, Latvijas gāze, tagad Olainfarm un ir vēl čupa uzņēmumu, kur viņa spalvainā roka ir klāt. Un protams bijušie (pērkamie) politiķi kurus pārvelk ar labiem amatiem savā pusē.
  Un tiem bijušajiem politiķiem ir vesela varza draugu esošajos( pērkamajos) politiķos. Izdarat secinājumus.

 18. o maitu bars jau sak savu planu realizet. Izsalkusie kuceni/

 19. Izzags un no bankrotēs Olainfarm.Kur pa rādās šie biedri …..

 20. Nu kā tad neaicinās savējos uz siltu vietiņu. Mani jau neaicinās..

 21. viens vienīgs izsalkušu ,pārtikušu žurku bars….

 22. tur mafija….

 23. Rūpnīcai gals klāt.

Draugiem Facebook Twitter Google+