Sports
Citi sporta veidi

Profesionālās riteņbraukšanas beigas Latvijā, beidz pastāvēt “Rietumu banka – Rīga”0

foto: Rietumudelfin.com

Pēc ģenerālsponsora zaudēšanas nākamajā sezonā “Rietumu Banka – Rīga” vienībai vairs nebūs Starptautiskās Riteņbraukšanas federācijas (UCI) kontinentālās komandas statuss.

Vēl pērn Latvijai bija divas UCI kontinentālās komandas, tomēr pēc iepriekšējās sezonas uz šādu statusu vairs nepretendēja “Alpha Baltic”/”Maratoni.lv”, kamēr tagad tas vairs nebūs arī “Rietumu Banka – Rīga” vienībai.
“UCI kontinentālās komandas statuss komandai noteikti vairs nebūs, jo pieteikšanās termiņš ir beidzies. Tas galvenokārt saistīts ar ģenerālsponsora trūkumu, jo banka vairs nebūs atbalstītājs, līdz ar to kā komandu kontinentālajā statusā finansiālu apsvērumu dēļ nevarēja reģistrēt,” atklāja LRF preses sekretārs Toms Markss.

Par šobrīd vienīgo UCI kontinentālo komandu Baltijā kļuvusi “Staki-Baltik vairas” no Lietuvas, tomēr arī tās finansiālā situācija esot smaga, kamēr Igaunijā šāda komanda neesot vismaz piecus gadus.
Zīmīgi, ka vēl pagājušās sezonas sākumā Latvijas vadošā komanda saucās “Rietumu-Delfin”, tomēr vēlāk tika pazaudēts otrs galvenais sponsors.
“Rietumu Banka” kā komandas sponsors bija kopš tās izveidošanas 2002.gadā, bet UCI kontinentālais statuss tai nemainīgi bija kopš 2013.gada.

Saistītie raksti

“Rietumu Banka – Rīga” vienība savus pēdējos mačus pašreizējā statusā aizvadīs šonedēļ, piedaloties Ķīnā paredzētajā Fudžou velobraucienā (UCI kat.2.1), kas ilgs no trešdienas līdz svētdienai.
“Komanda dara visu iespējamo, lai vadošie braucēji atrastu citus līgumus. Kā piemērs ir Māris Bogdanovičs, kurš dosies uz “Amore & Vita – Selle SMP – Fondriest” komandu, kā arī tuvākajās nedēļās ceram, ka būs skaidrība par Emīlu Liepiņu,” stāstīja Markss.
Kā ziņots, Liepiņš šo gadu iesāka Latvijas komandā, bet vasaras vidū noslēdza stažiera līgumu ar Francijas vienību “Delko Marseille Provence KTM”. Liepiņš šogad uz goda pjedestāla UCI kategorijas sacensībās kāpa 11 reizes un vēl divas reizes tika daudzdienu velobraucienu kopvērtējumu trijniekā. Pašlaik ir zināms, ka viņš līdzšinējā vienībā vairs nebrauks, tāpēc meklē jaunu komandu.

“Vēl vairāki puiši izteikuši vēlmi turpināt karjeru amatieru statusā. Sāpīgākais jautājums ir par U-23 vecuma puišiem un tiek meklētas iespējas kā risināt jautājumu, lai viņi UCI kategorijas sacensībās varētu piedalīties nacionālās izlases rindās,” stāstīja Markss. “Starts Fudžou komandai būs sezonas pēdējais starts, pēdējais ar šādu nosaukumu un pēdējais šādā statusā. Varbūt nākotnē vienības kodols brauks kā nacionālā izlase vai klubu komanda.”

LA.lv