×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
8. februāris, 2018
Drukāt

Trešdaļmiljona kompensācijās par Saeimas deputātu transportu un īri (53)

Foto - Ieva Čīka/LETAFoto - Ieva Čīka/LETA

Vislielāko transporta kompensāciju – 8035,37 eiro – pērn saņēmis deputāts, Zaļās partijas biedrs Askolds Kļaviņš.

Kompensācijās par dzīvokļu īri un transporta pakalpojumiem Saeimas deputāti pērn kopā saņēmuši 326 450 eiro, kas ir par nepilniem 9000 eiro vairāk nekā 2016. gadā. Visdārgākos dzīvokļus pērn īrēja deputāti Dzintars Zaķis (“Vienotība”) un Nellija Kleinberga (Latvijas Reģionu apvienība). Savukārt lielākās transporta kompensācijas saņēmuši Askolds Kļaviņš (ZZS) un Ivans Ribakovs (“Saskaņa).

ZZS frakcijas deputāts Askolds Kļaviņš transporta kompensācijā pērn saņēmis 8035,37 eiro. Tas ir pārsteidzoši vismaz divu iemeslu dēļ. Pirmkārt, Zaļās partijas biedrs Kļaviņš ir viens no tiem politiķiem, kas visbiežāk manīts, Saeimā ierodamies ar velosipēdu. Otrkārt, viņš vēl pavisam nesen bija rīdzinieks, pirms iekļūšanas parlamentā bija Rīgas domes deputāts un arī uz Saeimu kandidēja no ZZS Rīgas apgabala saraksta. Kā izrādās, pēc Saeimas deputāta mandāta saņemšanas viņš pārdeklarējies uz citu savu nekustamo īpašumu Liepājas pusē, tādējādi iegūstot iespēju pretendēt uz krietni lielāku kompensāciju. Pats deputāts to skaidro šādi: “Par deputātu kļuvu pēc tam, kad mandātu nolika mans kolēģis Guntis Belēvičs. Lēmumu pārnākt darbā uz parlamentu izsvēru ļoti rūpīgi, kā to dara ikviens darba ņēmējs pirms darba mainīšanas. Šeit es zaudēju veselības apdrošināšanu, kas man bija Rīgas domē, bet ieguvu transporta kompensāciju, kas man dod iespēju dzīvot Liepājā, kur esmu nopircis māju. Man patīk Liepājā, esmu Liepājas patriots. Ceļā līdz Rīgai un atpakaļ uz mājām salasās kādi 500 kilometri. Katru dienu, protams, nebraucu, bet vairākas reizes nedēļā sanāk.” Ja apstākļi to ļauj, deputāts pa ceļam uz Rīgu auto noparkojot savā Pierīgas īpašumā un tālākās gaitās pa pilsētu dodoties ar velosipēdu.

Iespaidīgu transporta kompensāciju saņem arī saskaņietis Ivans Ribakovs no Rēzeknes – 7415,76 eiro. Toties ne Kļaviņš, ne Ribakovs neizmanto iespēju saņemt kompensācijas par dzīvokļu īrēšanu Rīgā.

Visdārgāko dzīvokli pērn īrējis “Vienotības” frakcijas pārstāvis Dzintars Zaķis, kurš ik mēnesi saņēmis īres kompensāciju 616,79 eiro apmērā, tātad gadā kopā 7401,48 eiro.

No viņa daudz neatpaliek Gundars Daudze (ZZS) ar 595 eiro mēnesī jeb 7140 eiro gadā. Savukārt LRA Saeimas frakcijas vadītāja Nellija Kleinberga īrē dzīvokli par 570 eiro mēnesī un pērn saņēmusi kompensācijā 6840 eiro. Paralēli tam Kleinberga saņēmusi arī 1063,50 eiro kompensāciju par braukāšanu uz mājām Skrundā. Sarunā ar “LA” deputāte paskaidro, ka sākotnēji īrējusi lielāku dzīvokli Ģertrūdes ielā, bet pirms pāris gadiem veikusi aptauju un atradusi mazāku un ekonomiskāku variantu – 70 kvadrātmetru dzīvokli Šampēterī. “Šajos 570 eiro ietilpst arī komunālie maksājumi un iespēja lietot apsargātu stāvvietu. Šķiet, ka kopumā tā ir adekvāta maksa par šādu dzīvesvietu,” paskaidroja deputāte.

 

Viļums joprojām nepārspēts

Vistālāk no Saeimas dzīvo cits LRA frakcijas pārstāvis Juris Viļums. Līdz viņa mājām Dagdas novada Ezerniekos ir nepilni 300 kilometri. Pa nedēļu viņš īrē dzīvesvietu Rīgā, bet viens brauciens līdz mājām un atpakaļ ir ap 600 kilometru. Tādēļ kopvērtējumā Viļumam jau tradicionāli piekrīt vislielāko kompensāciju saņēmēja loma – 4436,06 par braukāšanu un 4920 par Rīgas dzīvokļa īri. “Es par savu kompensāciju esmu komentējis jau katru gadu un esmu arī uzrakstījis plašāku komentāru, kas pieejams manā mājaslapā internetā. Ja kādam žurnālistam vai vēlētājam joprojām šķiet, ka es kaut ko tērēju nepamatoti vai izšķērdīgi, tad labprāt uzaicinātu viņu ciemos un kopā ar mani aizbraukt uz Latgali,” pasmējās Viļums.

 

Var iztikt arī bez

Taču 16 tautas kalpi pērn no kompensāciju budžeta nav ņēmuši ne centa. Lielākoties viņi visi ir rīdzinieki, bet vairākiem dzīvesvieta ir reģionos, piemēram saskaņietim Jānim Urbanovičam Rēzeknē vai NA pārstāvei Inesei Laizānei Daugavpilī. Tādēļ viņi teorētiski varētu izmantot tādu pašu shēmu kā Kļaviņš, bet izvēlējušies to nedarīt. “Es patiešām esmu deklarēta Daugavpilī un to uzskatu par savu dzīvesvietu, bet pēdējo gadu veselības problēmu un darba dēļ nācās galvenokārt uzturēties Rīgā. Šeit manam vīram pieder dzīvoklis, tādēļ īre nav jāmaksā, un man šķita neētiski prasīt kādu kompensāciju,” paskaidroja Laizāne. Līdzīgi kā Urbanovičs un Laizāne bez kompensācijām iztikt prot arī Gaidis Bērziņš (NA), Einārs Cilinskis (NA), Lolita Čigāne (“Vienotība”), Sergejs Dolgopolovs (“Saskaņa”), Ojārs Ēriks Kalniņš (“Vienotība”), Janīna Kursīte-Pakule (NA), Gunārs Kūtris (“NSL”), Inese Lībiņa-Egnere (“Vienotība”), Romāns Mežeckis (“NSL”), Andris Morozovs (“Saskaņa”), Ināra Mūrniece (NA), Inguna Rībena (NA), Laimdota Straujuma (“Vienotība”) un Inguna Sudraba (“NSL”).

 

No 818 eiro mēnesī

Saskaņā ar Saeimas Kārtības rulli katrs deputāts vienlaikus ar mēneš­algu un piemaksām ik mēnesi saņem kompensāciju, kuras maksimālais apjoms jeb griesti atkarīgi no tā, cik tālu no Rīgas viņš dzīvo. Piemēram, deputāti, kuri dzīvo vairāk nekā 280 kilometrus no Rīgas, var saņemt kompensāciju 818 eiro apmērā, bet rīdzinieki un 19 km rādiusā ap galvaspilsētu dzīvojošie – 123 eiro (kompensācijas apjoms ik gadus mainās, jo piesaistīts vidējai algai valstij). Deputāti var izvēlēties, kā šo summu tērēt: dzīvokļa īrei, braukāšanai vai abiem diviem. Taču Saeima kompensē tikai faktiskos izdevumus, tādēļ kompensāciju saņēmējiem ik mēnesi jāiesniedz Saeimas administrācijas Finanšu nodaļā maksājumus apliecinoši dokumenti, piemēram, degvielas čeki vai sabiedriskā transporta biļetes.

Saeimas kancelejā skaidro, ka īres un transporta izdevumu kompensācija nepieciešama, lai nenostādītu nevienlīdzīgā situācijā deputātus, kuri dzīvo Rīgā, un tos, kuri ievēlēti no attālākām Latvijas vietām un ikdienā braukā lielus attālumus no mājām uz Saeimu vai darba dēļ īrē dzīvokli. Citu kompensāciju deputātiem nav (jau pirms vairākiem gadiem parlaments atteicās no piemaksām par komisiju sēžu apmeklēšanu, reprezentācijas naudām un sakaru izdevumu kompensācijām).

 

Kompensacijas_4

Pievienot komentāru

Komentāri (53)

 1. Jautājums,vai tā atdeve atbilst kompensācijām.Mums ir daudz neizmantotu ēku,kur var atvert kopmitnes tipa viesnīcu deputatiem,ietaupītos nodokļu maksātāju nauda,kā tas ir Zviedrijā.Nedēļu nostrādā un brauc mājās par savu naudu,jo tas ir ārpus darba laika.Vēl būtu uz pusi jāsamazina deputātu skaits,tos pozitīvos darba augļus tauta nejū.Jūt tikai interešu klubiņa bīdītos likumprojektus,kā tas ir ar OIK.

 2. Dzīvoju blakus Saeimai, tātad nevajadzēs kompensācijas! Esmu ideāla deputāte! Kura partija mani gribēs?
  😀

 3. Perfekti,sava alga paliek neskarta no kuras tiek tērēti tikai ēdamais,ģērbjamais un dzeramais, bet kas uz to īri uzvārās.

  • Šiem arī alga nav nekāda pieticīga. Kāda iksa pēc šie vēl vajag kompensācijas?! Paši tač kā plēsoņas rāvās “vēlēšanās” kļūt par tautas kalpiem un ar sirdi un dvēseli kalpot savai (?) tautai.

 4. Ko var naudet.Pasi izvelejat.Vienkarsi padomajat pirms iesiet pie urnam.Jo ja mes pasi so pielaujam-tad nav parko brinities.Pagaiso gadu tadas sumas,nakoso gadu bus lielakas.Bet parastie cilvecini var iztikt,tapat ir labi.Bet ja nopietni-tad ja vinus visus pakratitu,un paskatitos nokurienes tada naudina.Tad mati stavus uzceltos.Mes pusi nezinam,no patiesibas,un pasi adbalstam so bardaku.

 5. MM ko tur lai saka? Mana gada alga ir mazāka kā šiem kompensācija. Par vēlēšanām nevar neiet. BALSOJAM PAR MAZAJĀM PARTIJĀM. Tas varētu būt variants.

 6. DEPUTĀTI STRĀDĀ ALGOTU DARBU TĀPAT KĀ SĒTNIEKI, PĀRDEVĒJI, SKOLOTĀJI, MEDIĶI UTT. KĀPĒC VIŅIEM TĀDAS PRIVILĒĢIJAS!?

 7. Interesanti zināt, kāpēc viņiem dotas tādas privilēģijas??? Vai par mūsu apzagšanu? Tā nu ikr gan bezkaunība!!!!

 8. Latvija=BAGĀTĀKĀ valsts Eiropā.

 9. KaPec nevar kompenset daudzbernu un maznodrosinatiem kam tiesam ir vajadziba.kuriem nau naudinas,pasi sanem astronomiskas algas un vel kaut ko vajaga kompenset?to jau var redzet ka valdiba gremde Latviju un liek braukt prom.jo tagad latvija cilveki izdzivo un eksiste ,nivisdzivo normalu dzivi.

 10. Govi slauc līdz laikam un aizlaiž ciet.Bet valsti var slaukt un slaukt.,kamēr nogremdēs.

 11. Mana pensija kungi, kur tā ir ??? Noriebusies šī nejēdzība viļuma un citu mē..u !!!

 12. Mana pensija kungi, kur tā ir ??? Noriebusies šī nejēdzība !!!

 13. Vienkāršie ļaudis paši maksā par visu: īri, ceļa izdevumus u.c. dodoties darba gaitās. Ministriju darbinieki arī “prēmijas”varētu atdot internātskolām, tad pietiktu līdzekļu to uzturēšanai un bērni mazāk būtu pakļauti dažādiem riskiem.

 14. Ineresanti, bija 32 komentāri, tad pēc neilga laika… 31! Liekot klāt, kļūst mazāk!!!

 15. “Saeimas kancelejā skaidro, ka īres un transporta izdevumu kompensācija nepieciešama, lai nenostādītu nevienlīdzīgā situācijā deputātus, kuri dzīvo Rīgā, un tos, kuri ievēlēti no attālākām Latvijas vietām un ikdienā braukā lielus attālumus no mājām uz Saeimu vai darba dēļ īrē dzīvokli.”
  Jautājums- kādēļ viņi ir ievēlēti? Tādēļ, ka paši kandidēja! Tātad jau iepriekš zināja, ka darba dēļ nāksies mainīt dzīvesvietu, jeb tērēt naudu ceļam; tieši tāpat kā jebkuram citam Latvijas strādājošajam! Un kādēļ, ja kompensē īri, vēl tiek arī kompensēts arī transports? Jāizvēlas vienu vai otru, īrēsi vai brauksi. Bet kā nu Latvijas deputāts kāps tikai ar vienu kāju silē, ja iespējams ar abām!

 16. Nabaga deputāti, aldziņas tik maziņas un darbs tik smags, ka nepieciešams vēl saņemt kompensācijas par nokļūšanu līdz darbam un dzīvošanu darba vietas tuvumā, lai kāds šo darbiņu darītu. Lepnums par tiem, kuriem ar ētiku vismaz sājā jautājumā viss kārtībā 🙂

 17. Vai tas vienkārši apkaunojuši, deputātiem atmaksā dzīvokļus un transportu , lai viņu algas atļauj visu pašiem maksāt, bet pārējiem iedzīvotā’jiem neprasa vai vari to dzīvokli atmaksāt , jo viņu pensijas ir zem iztikas minimuma, vai reiz tik tiešam pie mums nāks kaut kāda apskaidrība un vai tas kurš vairs nestrāda būtu tikai jādomā kā visus rēķinus apmaksāt un vēl atliks citam Kā tad lai aizbraukušie šeit atgriežas, ja ;seit nekas neliecina par to , lai varētu vienkārši izdzīvot. Nu vai pie mums nav Latvijā domājošu vadītāju vai viss ir tikai domāts lai vairotos bagātnieku.

 18. Valsts izlaupītāji.😱😡😡😡

 19. Nu ko lai saka, visi transportlīdzekļu kompensāciju ieguvēji laikam pēc likuma invalīdi -http://www.vsaa.lv/lv/pakalpojumi/personam-ar-ipasam-vajadzibam/pabalsts-transporta-izdevumu-kompensesanai-invalidiem-kuriem-ir-apgrutinata-parvietosanas#

 20. Lai dzivo karalis.Nu ko nost ar velesanam.Ja nav lai nav,bet cukas mums nav jabaro.Nu redzam tos edeligakos deputatus.Lietuva taisa referrendumu par 50 tautas kalpierm bet mes gulam.Vaksim parakstus un nost ar tadu deputatu armiju un visiem tiem liekeziem kas dubulta sez valsts aparata’

 21. woooooooooooooooooow Atbildēt

  Nabaga deputati,nav naudinas?NU tad ejiet zem tilta gulet!

 22. nabaga deputāti,un par viņiem vēl balsot…………… lai staigā kājām ,vai brauc ar pilsētas transportu.Ne jau velti tā saucamie deputāti raujas lai tiktu tajos krēslos un gadiem tur sēž,,,,,,,,,,, lai padzīvo ar mūsu pensionāru naudu ,vai algu ,kas ir 300, 400 mēnesī ,lai samaksā visu, paēd ,aiziet pie ārstiem ,iziet dārgās ārstu pārbaudes, nopērk šausmīgi uzpūstās zāles ,kas maksā astronomiskas cenas, pat mūsu Latvijas ražotās zāles drausmīgi dārgas ,toties visi miljonāri………tauta mirst ,iznīkst latvieši ,aizbrauc ,nekā laba nav,,,,,,,,ir jau pilns miljonāru ,bagātnieku ,ja saskaita nabagus=plus bgātniekus Latvijā labi dzīvot ,,,,,,,,,,,,

 23. parastais valsts stradnieks pelna minimalo un transportam tere no savas kabatas kapec ta nevar but ar tiem kretiniem kas tur auksa sez ??????????????

 24. nu mīļie tā jau nevar! ja nevar izbraukāt, tad nav ko saeimā sēdēt. nums par jums nav jāmaksā. kā citi var īrēt pa 200 un 300 eiro un algās saņem nejau tūkstošus. par jūsu algu pašiem ir jāiztiek, kā to dara visi mirstīgie. kā var saņemt transporta kompensāciju un vēl par īri. vai nu vienu vai nevienu. neesam tik bagāti, lai visu naudu grūstu deputātu vajadzībām. sakārtojiet veselības sistēmu un algas, ja gribat, lai tautieši atgriežas. kādu piemēru jūs rādat tautai.

 25. Nu drausmigi,pat vardi trukst.Tauta iznikst ,tiem kas ir iespeja brauc prom,nu jau ar visiem berniem.Tiesam vai nekad tas nebeigsies. To ka viniem ne kauna ne goda ,sen ir skaidrs.Tas Viļums laikam katru dienu brauc,kur ir valsts kontrole.

  • arī kādreiz gribētos aizbraukt uz Ezerniekiem uz kapu svētkiem vismaz. Līdz turienei ceļš vairāk nekā 200 kilometri, bet pensija par 40 gadu darba stāžu neliela. Saeima 12 gadu laikā nekādi nespēja paaugstināt minimālās pensijas. Arī bērnu pabalsti ir nežēlīgi mazi.

 26. Kompensāciju ņēmēji ir nekauņas!

 27. bet ja ir zināms tad kamdēļ maksā ?

 28. Reiz bija sauklis – šī paaudze dzīvos komunismā – nu lūk, šis brīdis vienam otram ir pienācis

 29. govs nav jāslauc, jāslauc valsts…

 30. Smieties vai raudāt?- Nezinu. Minimālā alga LV- 430,- eiro, no kā vēl protams “mazais” nodoklis nost (nesanāk no algas līdz algai izdzīvot, pat ja tuvinieki palīdz), māmiņām kurām viens bērniņš 11,38 centi, paši vecāki cieš badu, lai tikai bērns būtu paēdis (un tāpat pērk to, kas lētāks). Bet šeit mūsu “varoņiem” kompensācijas tūkstošos… Nesaprotu par ko. Pretīgi un galvenokārt- sāpīgi.

  • Pilnigi piekritu.Kur ir dizais valsts kontrole.Liekas ka vini katru dienu brauc majas.Tik nagliji ka musu tautas kalpi…Zel ka pie mums nevar no sudmuci noskalot celu puteklus.

 31. Kas kaunu neprot tas badu nemirst.Lieku reizi pieradas ,ka deputatu skaits jāsamazina vismaz uz pusi,jo salīdzinot atdevi un pieņemtos lēmumus,redzam ,ka tas nenotiek tautas labā.Lai nepārtrauktu celtu nodokļus lielu gudrību nevajag.Darba devējs ir tauta ,deputāti ir tikai strādnieki,nevis otrādi.

 32. Man neļauj pievienot komentāru, arī vārda brīvība mūsu valstī nav.

 33. Neejiet uz vēlēšanā un nevēliet šīs cūkās , jo cilvēki tie nav.

 34. vispar vajag tadas piemaksas atcelt ja reiz grib par deputatu kalpot tad ar to ir jarekinas ja man vajag uz darbu braukt tad man pasai ari jazin kur masinu nemt un degviela japerk pasai kapec viniem tadas privilegijas algas ir pietiekami lielas nav ko telot nabadzinus

 35. Vajadzētu deputātiem tā pat kā studentiem izveidot kopmītni, lai dzīvo 4 gadus un tad pa mājām, protams īri jāmaksā no savas kabatas.

 36. Man tomēr nav skaidrs, kāpēc ierobežojums nav noteikts uz īrējamās platības lielumu, summu? Lasu -Sarunā ar “LA” deputāte paskaidro, ka sākotnēji īrējusi lielāku dzīvokli Ģertrūdes ielā, bet pirms pāris gadiem veikusi aptauju un atradusi mazāku un ekonomiskāku variantu – 70 kvadrātmetru dzīvokli Šampēterī…pieļauju domu, ka jaunajā projektā

 37. Nu tā ir,mūsu valstī visi ir vienlīdzīgi. Nevajag iet uz vēlēšanām, un lai beidzot valsts atzīst bankrotu , jo tas sen jau ir. Bērnus ārstējam par kādu naudu? Saziedoto. Un vēl daudz ko citu darām par ubagoto naudu. Vai vispār nedarām. Tas ir drausmīgi cūcīgi ja šādos apstākļos var prasīt kompensācijas. Es viņus par cilvēkiem neuzskatu.

 38. Nu tā ir,mūsu valstī visi ir vienlīdzīgi. Nevajag iet uz vēlēšanām, un lai beidzot valsts atzīst bankrotu , jo tas sen jau ir. Bērnus ārstējam par kādu naudu? Saziedoto. Un vēl daudz ko citu darām par ubagoto naudu. Vai vispār nedarām. Tas ir drausmīgi cūcīgi ja šādos apstākļos var prasīt kompensācijas. Es viņus par cilvēkiem neuzskatu.

 39. pretīgi to visu lasīt Atbildēt

  Tas ir tik netaisnīgi, ka nav vārdos izsakāms! UN NAV TAČU KAUNA- PIE TĀM MILZĪGAJĀM ALGĀM VĒL SAŅEMT ŠĪS KOMPENSĀCIJAS!! Cik daudziem mirstīgajiem tad darba vieta maksā šos ceļa un īres izdevumus? Daudzi cilvēki varbūt arī atrastu darbu citā pilsētā, bet nenormālās īres maksas un ceļa izdevumu dēļ, diemžēl, to nevar atļauties.
  Vispār jau ļoti skumji- pēc gadiem vairs nebūs kam mācīt Latvijas vēsturi!

 40. nolādētie badmiras ! Atbildēt

  jā , mūsu “dārgie biedri “, pārrijušies treknie taukumūļi , tiek apčubināti un auklēti , gluži kā augstdzimuši prinči 🙁
  veidojas speciāla izredzēto kasta .

  • Pilnīgi piekrītu!!!
   Cūks ir un palaiek cūkas! Manus 2 komentārus jau neielika, arī te ir sacūkojušies, ja mani komentāri nepatīk, kož acīs, vai ne???

 41. Ja parasts cilvēks no Latvijas regiona grib strādāt Rīgā vińam pašam par visu jāmaksā un jādomā….. Nav nekādu kompensāciju no darba devēja!!!!!!

  • Skrunda izceļas…kauns…

   • Nellija vienmēr bijusi iedomīga,un kampēja ĒLERTES SINDROMS. Citiem aiz muguras paslēpusies kaut ko nemanāmi pīkst un protestē ,bet neko piedāvāt īsti nevar. Viņa tikai varonīga SKRUNDĀ vietējie cilvēki visu smagumu iznešu uz saviem pleciem,bet viņā atbrauc uz svētkiem dižoties.,redziet neesmu jūs aizmirsusi.

  • Nu tā ir,mūsu valstī visi ir vienlīdzīgi. Nevajag iet uz vēlēšanām, un lai beidzot valsts atzīst bankrotu , jo tas sen jau ir. Bērnus ārstējam par kādu naudu? Saziedoto. Un vēl daudz ko citu darām par ubagoto naudu. Vai vispār nedarām. Tas ir drausmīgi cūcīgi ja šādos apstākļos var prasīt kompensācijas. Es viņus par cilvēkiem neuzskatu.

Draugiem Facebook Twitter Google+