Purva futbols. Pasaules čempionāts purva futbolā notiek netālu no Somijas pilsētas Hirinsalmi. Atšķirībā no tradicionālā futbola šajās meistarsacīkstēs spēles laukums ir ierīkots purvā. Pirmie mači pulcēja interesentus 1998. gadā, un tajos piedalījās tikai Somijas komandas. Tagad meistarsacīkstes jau ir ieguvušas starptautisku slavu, un ik gadu pasaules čempionātā purva futbolā startē aptuveni 260 komandu no dažādām valstīm.
Purva futbols. Pasaules čempionāts purva futbolā notiek netālu no Somijas pilsētas Hirinsalmi. Atšķirībā no tradicionālā futbola šajās meistarsacīkstēs spēles laukums ir ierīkots purvā. Pirmie mači pulcēja interesentus 1998. gadā, un tajos piedalījās tikai Somijas komandas. Tagad meistarsacīkstes jau ir ieguvušas starptautisku slavu, un ik gadu pasaules čempionātā purva futbolā startē aptuveni 260 komandu no dažādām valstīm.
Foto – WIKIPEDIA

10 dīvainākās sacensības pasaulē: nātru ēšana un pundura mešana 0

Ja pasaules čempionāts hokejā, futbolā vai basketbolā kādam sāk šķist pārlieku tradicionāls, der ielūkoties šajā sarakstā.

Reklāma
Reklāma

1. Purva futbols

Dronu uzbrukumi naftas pārstrādes rūpnīcām Krievijā ir panākuši neiedomājamo – pasaules lielākajai naftas valstij sāk pietrūkt benzīna
Latvijai tuvojas aukstuma vilnis! Sinoptiķi par laiku jaunnedēļ 22
Uz gājēju pārejas gandrīz uzbrauc Valsts prezidentam 80
Lasīt citas ziņas

Pasaules čempionāts purva futbolā notiek netālu no Somijas pilsētas Hirinsalmi. Atšķirībā no tradicionālā futbola šajās meistarsacīkstēs spēles laukums ir ierīkots purvā. Pirmie mači pulcēja interesentus 1998. gadā, un tajos piedalījās tikai Somijas komandas. Tagad meistarsacīkstes jau ir ieguvušas starptautisku slavu, un ik gadu pasaules čempionātā purva futbolā startē aptuveni 260 komandu no dažādām valstīm.

1. Pūka sprunguļu peldināšana

Anglijā ik gadu risinās sacensības, kuru dalībnieki, sekojot Alana Milna aprakstam grāmatā “Vinnijs Pūks un viņa draugi”, no tilta upē met sprunguļus, tad skrien uz pretējo pusi un vēro, kura sprungulis pirmais izpeldēs no tiltapakšas. Pūka sprunguļu sacensības notiek maijā, un tajās parasti piedalās bērni.

3. Pundura mešana

CITI ŠOBRĪD LASA

Punduriem šķietami apkaunojošu sacīkšu pirmsākumi meklējami Austrālijas krogos pagājušā gadsimta astoņdesmitajos gados. Ideja vienkārša: punduri tiek lidināti uz matračiem, un par uzvarētāju tiek pasludināts dalībnieks, kas punduri aizmetis vistālāk. Lai arī daži Austrālijas likumdevēji rosinājuši šīs sacīkstes aizliegt, tas pagaidām nav izdevies. Aizstāvji norāda, ka šādas sacīkstes punduriem ir labs ienākumu avots.

4. Saunā ilgsēdētāju sacīkstes

Katru gadu augustā Somijas pilsētā Heinolā norisinās pasaules čempionāts saunas mīļotājiem. Par uzvarētāju tiek kronēts dalībnieks, kas visilgāk atradies saunā, kurā temperatūra ir sasniegusi 110 grādus pēc Celsija, turklāt no saunas kabīnes spējis iznākt paša spēkiem.

5. Nātru ēšanas sacensības

Nātru ēšanas meistarsacīkstes norisinās Lielbritānijas pilsētā Dorsetā, un tajās ir piedalījušies dalībnieki gan no ASV un Austrālijas, gan no Ziemeļīrijas un Beļģijas. Sacensību uzdevums ir stundas laikā apēst pēc iespējas vairāk nātru. Tām uzdzert drīkst tikai alu…

6. Mēdīšanās sacīkstes

Ik gadu ASV norisinās pasaules čempionāts mēdīšanās mākslā. Dalībnieki šķobās un vaikstās, cenšoties savilkt seju dažnedažādās neparastās un iespējami smieklīgās izteiksmēs. Par uzvarētāju žūrija atzīst cilvēku, kam izdevies radīt visjocīgāko grimasi. Šajās meistarsacīkstēs tituliem bagātākais ir amerikānis Tomijs Metinsons.

7. Akmens, šķēres, papīrīt’s

Ikvienam ir iespēja noslīpēt līdz pilnībai jau bērnībā apgūtās iemaņas, piedaloties pasaules meistarsacīkstēs, kurās tiek izspēlētas “akmens, šķēres, papīrīt’s” aizraujošākās partijas. Pērn čempionātā, kas risinājās Lielbritānijā, triumfēja Eimija Rova.

8. Spilvenu kauju čempionāts

Ik gadu jūlijā ASV pavalstī Kalifornijā Kenvudas pilsētā norisinās pasaules meistarsacīkstes spilvenu kaujās. Cīņas notiek uz slapja baļķa, kas pārlikts pār dubļu bedri. Cīniņā drīkst izmantot tikai spilvenu, un par uzvarētāju kļūst tas, kas pirmais savu pretinieku ar spilvenu “iesit” dubļu bedrē.

Reklāma
Reklāma

9. Cīkstēšanās ar kāju īkšķiem

Gluži kā daudzas citas aizraujošas sacensības, arī cīkstēšanos ar kāju īkšķiem izgudrojuši garlaikoti krogu apmeklētāji. Pagaidām pasaulē stiprākais kāju īkšķis pieder Alanam “Riebīgajam” Nešam no ASV, kas šo titulu saglabā jau kopš 2013. gada.

10. Ekstrēmā veļas gludināšana

Šīs aizraujošās un arī bīstamās sacensības aizsākās 1997. gadā Lesterā, Lielbritānijā. Sacensību dalībnieki veļu gludina dažnedažādās neparastās vietās – klints nogāzē, uz aizsaluša dīķa vai zem ūdens.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.