Foto: FreePik

4 populāri mīti par acu ādas kopšanu: netici tiem! 0

Būtiska problēma rudens sākumā ir izteikts sejas ādas sausums. Īpaša uzmanība jāpievērš tieši delikātajai acu ādas zonai, jo tā ir piecas reizes plānāka nekā citās sejas daļās. Taču vairākos pētījumos secināts, ka sabiedrība turpina ticēt dažādiem mītiem, kas saistīti ar acu ādas zonas kopšanu un aprūpi. Ārste – dermatoloģe Lauma Valeine atklāj, kādi ir populārākie mīti par acu ādas zonas kopšanu vēl mūsdienās un kāpēc tiem nedrīkst ticēt!

Reklāma
Reklāma
Veselam
Aizmirsti par brīnumdiētām! Pētījums atklāj 6 pavisam vienkāršus noslēpumus efektīvai svara zaudēšanai
Kokteilis
5 datumi, kuros dzimst vislielākie egoisti 3
Pasaulē sācis izplatīties jauns Covid-19 variants, kas konstatēts arī vairākās Eiropas valstīs: kam gatavoties? 103
Lasīt citas ziņas

Mīts Nr.1: Sejas maskas ieteicams lietot arī acu ādas zonā

Jebkādi ādas kopšanas līdzekļi jālieto īpaši piesardzīgi, jo acu āda ir visplānākā un jutīgākā, tajā nav arī zemādas tauku slāņa, tauku un sviedru dziedzeru. Cilvēks acis mirkšķina vidēji 22 reizes minūtē, tādēļ kosmētika, kas uzlikta pārāk tuvu plakstiņiem, var radīt kairinājumu. Katrs otrais respondents uzskata, ka sejas maskas paredzētas arī ādai ap acīm. Taču šai zonai vispiemērotākās ir maigākas iedarbības, kā arī mazāk koncentrētās speciālās gēla maskas.

CITI ŠOBRĪD LASA

Mīts Nr.2: Acu krēmi nespēj novērst zilos lokus un tūsku

“36% respondentu, kas piedalījušies Artistry veiktajā pētījumā, uzskata, ka sejas krēmi nevar novērst zilos lokus un maisiņus ap acīm, taču arī šis ir tikai mīts. Patlaban plaši pieejami C vitamīna un citu aktīvo vielu saturoši krēmi pret dažādām ādas nepilnībām. Tie, protams, problēmu pilnā apmērā novērst nevar, taču uzlabo asinsvadu mikro cirkulāciju un stimulē limfas atteci, tādā veidā vizuāli mazinot “zilo rinķu” vai tūskas problēmu. Tāpat 39% iedzīvotāju uzskata, ka dārgāki acu krēmi ir efektīvāki, taču patlaban kvalitatīvi produkti pieejami visās cenu kategorijās”, komentē dermatoloģe Lauma Valeine.

Mīts Nr.3: Krunciņas un grumbas ir vecvecāku mantojums

Turpat katrs trešais uzskata, ka krunciņu un grumbu veidošanās acu zonā ir ģenētiska iezīme. Taču jāmin, ka galvenais iemesls saistīts ar pastiprinātu acs cirkulārā muskuļa mīmiku jeb smaidu un smiekliem. Ģenētiskas ievirzes iespējams attiecināt vien uz plāno ādu un maisiņiem zem acīm, tumšajiem lokiem vai plakstiņu noslīdējumu.

Mīts Nr.4: Krēmam un serumam ir līdzīga iedarbība

Kosmētisko līdzekļu klāsts mulsina iedzīvotājus – daudzi uzskata, ka krēms un serums pilda identiskas funkcijas. “Skaistumkopšanas minimums ir dienas krēms, taču serums ir papildkopšanas līdzeklis, kas parasti atšķiras ar konsistenci un aktīvo vielu klātesamību. Serumi ir koncentrētāki un paredzēti kādam konkrētam mērķim, piemēram, mitrināšanai, atjaunošanai vai tumšo loku novēršanai. Serumus ieteicams lietot kursa veidā pirms krēma uzklāšanas kā pamatu jeb oderi”, atzīst dermatoloģe L. Valeine.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.