Abrahams Liu, Huawei galvenais pārstāvis ES institūcijās
Abrahams Liu, Huawei galvenais pārstāvis ES institūcijās
Publicitātes foto

5G debašu politizēšana kaitē Eiropas interesēm 0

Abrahams Liu, Huawei galvenais pārstāvis ES institūcijās

Reklāma
Reklāma
10 apetīti nomācoši produkti, kas jāēd katru dienu 23
Putinam draud briesmas, par kurām pagaidām zina tikai nedaudzi 15
Mājas
12 senlatviešu ticējumi par Jurģu dienu: kāda šī diena, tāda visa vasara? 25
Lasīt citas ziņas

Ir tāds teiciens-drauds “kaut jūs dzīvotu interesantā laikmetā.” Abrahams Liu raksta – pēdējie pāris mēneši un sevišķi pēdējās pāris nedēļas noteikti ir bijušas interesantas.

Patlaban ir skaidrs, tā teikt, ka Amerikā bija visnotaļ neparastas vēlēšanas, un janvārī būs jauna ASV administrācija.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ir pāragri zināt, kāda būs prezidenta Džo Baidena un viceprezidentes Harisas politika, bet viņu patlaban veidotā komanda liecina, ka varbūt mēs atgriezīsimies pasaulē, kurā ir daudzpusīga sadarbības un saites.  No biznesa līdera viedokļa, tas ir uzmundrinoši.

Ja mēs tikai aplūkojam šīgada pieredzi, tad mēs ieraugām šādas daudzpusīgas sadarbības augļus.  Pēdējo 10 gadu laikā globāla sadarbība informāciju un komunikāciju tehnoloģiju sektorā un tās veidoto tīklu kvalitāte ir ļāvusi turpināt būtiskus elementus mūsu dzīvē, tajā skaitā virtuāls darbs, attālināta veselības aprūpe, izglītība mājās un biznesa nepārtrauktība.

Konkrēti spēja nodrošināt augstas kvalitātes video konferenču zvanus ir tiešs rezultāts globāliem centieniem un sadarbībai, lai attīstītu vienotu 4G tīkla standartu.  Tas notika pirms pašreiz aizejošā ASV administrācija stājās amatā.

Šīs administrācijas laikā esam redzējuši, kā ASV cenšas citus apdraudēt ar savu tehnoloģisko dominanci.  Tas eiropiešus mudināja runāt par digitālu suverenitāti un viņu tīklu izturību.

Vai zinājāt, piemēram, ka masīvais datu saglabāšanas, mākoņu pakalpojumu, pusvadītāju un tehnoloģiskās infrastruktūras vairākums ir Amerikā?  No desmit galvenajiem mākoņu pakalpojumu sniedzējiem Eiropas savienībā, tikai trīs ir ar patiesi eiropeisku izcelsmi.

Huawei no otras puses neizmanto jūsu datus, tai nav pieeja šiem datiem, un uzņēmums necenšas no tiem gūt peļņu.  Mums neliek ievākt datus pat, ja tāda ir pavēle.  Esmu  pārliecināts, ka Ķīnas likumi nav izmantojami ārpus valsts teritorijas, atšķirībā, ironiskā kārtā, no ASV “Mākoņu likuma.”  Patiesībā mēs varam palīdzēt Eiropai attīstīt digitālo suverenitāti un stratēģiskās autonomijas ambīcijas.

Reklāma
Reklāma

Tomēr uzskatu, ka saruna par tehnoloģiju uzņēmuma izcelsmi, kuru veicina pašreizējā ASV administrācija, labākajā gadījumā nesaprot īsto situāciju un sliktākajā gadījumā pārstāv sava veida “uzņēmējdarbības rasismu.”  Tas nepalīdz nevienam, un vismazāk tas palīdz klientiem Eiropā.

Huawei dzimtene ir Ķīnā, bet tās tehnoloģijas nav pilnībā ķīniskas.  Tas pats sakāms par jebkuru Eiropas vai ASV tehnoloģiju uzņēmumu.  Tehnoloģijas ir internacionālas.

Apple produktos ir sastāvdaļas no Eiropas un Ķīnas.  Nokia produktos ir sastāvdaļas no Ķīnas un ASV.  Huawei produktos ir eiropiešu un amerikāņu elementi.  Doma, ka ir jāizvēlas starp ķīniešu, ASV vai eiropiešu produktiem, ir nepatiesa.  Jūs jau tagad izvēlaties ķīnisko visos produktos, kurus jūs pērkat.

Fakts ir tāds, ka Amerikas un Eiropas centieni Huawei izslēgt no 5G tīkla tāpēc, ka esam ķīnieši, palielina tirdzniecību ar Ķīnu un ķīniešu uzņēmumiem. Eiropiešu uzņēmumi patlaban cenšas paplašināt tirgu Ķīnā.

Tieši tāpēc, ka ir šī savienotā un savstarpēji atkarīgā tehnoloģiju piegādes ķēde, daudzi uzņēmumi  Eiropā un Amerikā cieš kaitējumu tāpēc, ka pašreizējai administrācijai ASV ir tāda politika.

Ceru, ka šī vēsts rezonēs ar jauniem likumdevējiem ASV un šeit Eiropā, jo ir tik daudz priekšrocību no jaunas tehnoloģiskas attīstības mākslīgajā intelektā, kvantu un mākoņu aprēķinā, u.c., ne mazums saistībā ar Eiropas vides aizsardzības mērķiem, kuri izklāstīti Zaļajā darījumā, kā arī ar Eiropas plāniem par atkopšanos.  5G tīkls bez Huawei būs dārgāks un tehnoloģiskā ziņā mazāk attīstīts tīkls.

Droši vien būtu pārāk optimistiski secināt, ka jauna administrācija ASV īstermiņā vai pat vidējā termiņā atteiksies no vai mainīs visierobežotāko politiku pret Huawei.  Tomēr, ja arī sagaidām sliktāko, tad ceram, ka būs labākais.

Man pietiktu, ja nākamo nedēļu un mēnešu laikā mēs šeit Eiropā un uzņēmumā Huawei pieredzētu laikmetu, kurā ir plašāka komunikācija un sadarbība valstu un kontinentu starpā.  Kaut mēs varētu dzīvot mazliet neinteresantākos laikos!

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.