Foto: Pixabay

7 psiholoģes padomi, kā runāt ar bērniem par traģiskiem gadījumiem 0

Dažkārt pieaugušajiem šķiet, ka bērni daudzas lietas “vēl nesaprot”. Tomēr ikviens bērniņš labi zina un sajūt, ka noticis ir kaut kas slikts. Jau ziņots, ka neskaitāmi cilvēki gājuši bojā Krievijā notikušajā lielveikala traģēdijā un bērni par notikušo uzdod jautājumus gan vecākiem, gan skolotājiem.

Reklāma
Reklāma
“Ko var iemācīt šādi ģērbušās lektores?” Dzejniece un lektore publiski šausminās un ņirgājas par pasniedzēju apģērbu 124
Ēdam katru dienu! Kuros pārtikas produktos ir visvairāk plastmasas?
Kokteilis
VIDEO. “Tā ir Rita? Ko tu stāsti!” Lauris Reiniks nosauc attiecību eksperti Ritu Lasmani par bezpajumtnieci
Lasīt citas ziņas

Psiholoģe Larisa Surkova no Krieijas savā Facebook kontā ir devusi dažus vērtīgus padomus: kā runāt ar bērniem par traģiskām lietām, kas reizumis notiek šajā pasaulē.

Psiholoģe uzsver, ka runāt ar bērniem par nopietnām, reizēm ļoti nepatīkamām lietām ir svarīgi, tomēr to darot, strikti jāievēro bērna vecums. Larisa uzsver, ka ar pavisam maziem bērniem jārunā uzmanīgāk, tomēr tik un tā nevajadzētu ignorēt viņu uzdotos jautājumus. Bērniem, kas jau tuvojas tīņu vecumam, lietas būtība var izskaidrot nopietnāk.

CITI ŠOBRĪD LASA

1. Ja ir runa par traģēdiju, kurā bojā gājuši daudzi cilvēki, bērnam ir tiesības zināt notikušo, nevis to slēpt no viņa.

2. Vienmēr centieties atbildēt uz bērna uzdotajiem jautājumiem un neignorējiet tos.

3. Uzmanīgi izturaties pret lietām, kas mazo interesē.

4. Sarunas laikā jautājiet, kas tieši bērnu interesē konkrētajā brīdī un ko viņš domā par šo tēmu: tā jūs dosiet iespēju viņam izteikties un neuzkrāt negatīvas emocijas.

5. Nevajadzētu nodot savas negatīvās (vai bēdu/ izmisuma) sajūtas bērnam – centieties apslāpēt sevī bailes un paniku, kad sarunājieties ar viņu.

6. Māciet savus bērnus, kā pareizi ir jāuzvedas un kas jādara ekstremālās situācijās.

7. Lai arī cik ļoti gribētos, nevajadzētu bērnus “sargāt” no dzīves realitātes – tajā nav nekā laba.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.