Foto – Shutterstock

8 sāpes tavā ķermenī: par kādām emocionālajām problēmām patiesībā tās liecina? 0

Mūsu ķermenis ir kā sarežģīts mehānisms, kas reaģē gan uz mūsu iekšējo, gan ārējo pasauli. Amerikāņu psiholoģe Sjūzena Babela, kuras specialitāte ir smagas depresijas ārstēšana, izvirzījusi interesantu teoriju par signāliem sāpju veidā, ko nosūtu mūsu ķermenis.

Reklāma
Reklāma
Viedoklis
Krista Draveniece: Puikam norauj bikses, meitai neļauj pačurāt. Kādi briesmoņi strādā mūsu bērnudārzos? 115
Saules uzliesmojumu dēļ Zemi pārņēmusi spēcīga magnētiskā vētra. Cik dienu tā plosīsies?
TV24
Uzņēmējs nosauc visbirokrātiskākās valsts iestādes, kuras būtu likvidējamas: Šādi es, protams, varu sev audzēt ienaidniekus 88
Lasīt citas ziņas

Ārste uzskata, ka pēkšņas sāpes un diskomforts vienmēr ir saistīti ar emocionālajiem pārdzīvojumiem – bailēm un neatrisinātiem jautājumiem. Hroniskas sāpes savukārt ir ilgstoša stresa un emocionālo pārdzīvojumu problēmas.

Un, tā, ar kādām sāpēm savā ķermenī visbiežāk sastopies tu?

1. Galva

CITI ŠOBRĪD LASA
Foto – Shutterstock

Jebkuras galvassāpes rodas no pārmērīga saspringuma. Tā var būt neapmierinātība ar sevi, saviem sasniegumiem, arī pārdzīvojumi par niekiem, nemitīga steiga.
Risinājums: katru dienu velti sev laiku. Šajā laikā centies atslābināties un nedomāt ne par pienākumiem, ne citām ikdienas ķibelēm. Atpūties. Dari to katru dienu vidēji 15 – 20 minūtes. Aizmirsti par rūpēm un tu noteikti jutīsies daudz labāk.

2. Kakls

Spiediens kakla rajonā liecina par aizvainojumu uz apkārtējo pasauli, pienākumu slogu un pārmērīgu paškritiku. Sāpes kaklā un kakla rajonā liecina par to, ka mēs paši sev kaut ko nespējam piedot.
Risinājums: pārskati savu attieksmi pret apkārtējiem un apkārtējo pasauli. Visbiežāk cilvēki nemaz negrib apzināti tev darīt pāri. Iespējams, ka tu gaidi no citiem pārāk daudz, iespējams, ka tavas prasības pašam pret sevi ir neadekvāti augstas.

3. Pleci

Sāpes plecos liecina par to, ka tu nēsā pārlieku lielu emocionālo slogu. Iespējams, kaut kas apkārtējos apstākļos tevi nomāc. Iespējams, tu ilgstoši nevari pieņemt kādu lēmumu.
Risinājums: izrunā savas problēmas ar kādu, kas tevi uzklausīs un atbalstīs. Tu jutīsi atvieglojumu. Pat, ja tu vienkārši izrunāsies, jau tas vien noņems lieko slogu.

4. Muguras apakšējā daļa

Ja tu nemitīgi uztraucies par finansēm, tad tev sāp jostasvieta.
Risinājums: atceries, ka naudā nav laime, lai arī cik banāli tas neskanētu!

Foto – Shutterstock

5. Muguras augšējā daļa

Sāpes šajā ķermeņa rajonā liecina par to, ka tev pietrūkst emocionālā atbalsta no tuviem cilvēkiem. Tu jūties nemīlēts un nenovērtēts.
Risinājums: vairāk tiecies ar dažādiem cilvēkiem. Neieciklējies uz sevi vien – esi draudzīgs, atvērts un sabiedrisks.

Reklāma
Reklāma

6. Rokas

Rokas sāp visiem tiem cilvēkiem, kas ļoti sen ilgojas pēc īstas un patiesas draudzības. Tiem, kam ikdienā un grūtos brīžos pietrūkst tādu cilvēku, kas izrāda atbalstu.
Risinājums: centies sadraudzēties ar dažādiem cilvēkiem! Dodies pusdienās kopā ar kolēģi, brīvdienās aizbrauc uz koncertu – sajūties kā viens no visiem! Reizēm tieši mums blakus ir tik daudz interesantu cilvēku, bet mēs viņus ikdienas steigā nepamanām.

7. Gurni

Šādas sāpes parasti ir tiem cilvēkiem, kas dzīvē ir pārlieku mērķtiecīgi un domā pārāk daudz par komfortu. Pataloģiskas bailes kaut ko pazaudēt, tikt nenovērtētam, tikt atlaistam no darba utt.
Risinājums: nepretojies dzīves ritmam. Dzīve ir mainīga – tās ceļš iet augšup un lejup, pa labi, pa kreisi un nekad nestāv uz vietas. Viss, kas tavā dzīvē notiek, ir nepieciešams un bieži vien notiek tieši tāpēc, lai vēlāk tu piedzīvotu labākus laikus.

8. Ceļgali

Foto – Shutterstock

Sāpes ceļos liecina par pārāk lielu egoismu. Ceļi sāp, kad mēs pārlieku daudz domājam par sevi un pārāk maz par citiem.
Risinājums: palūkojies apkārt – tu uz šīs planētas neesi viens. Esi uzmanīgs pret apkārtējiem. Iemācies uzklausīt cilvēkus. Piezvani mammai, pajautā, kā viņai iet, izlīdzi kolēģim. Palīdzi cilvēkiem un tiem, kam varētu būt vajadzīga tava palīdzība.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.