Foto: LETA

“Altum” ieguldīs 41 999 eiro lauksaimniecības zemes īpašumu pārvaldības uzlabošanā 0

“Attīstības finanšu institūcijas “Altum”” (“Altum”) plāno ieguldīt 41 999 eiro īpašumu uzskaites un veicamo apsaimniekošanas uzdevumu vadības sistēmas izveidē un uzturēšanā nākamos trīs gadus.

Reklāma
Reklāma
“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa.” Vai varētu aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri? 400
TV24
Uzņēmējs nosauc visbirokrātiskākās valsts iestādes, kuras būtu likvidējamas: Šādi es, protams, varu sev audzēt ienaidniekus 88
“Meita raudāja, zvanīja, nesaprotot, kur atrodas!” Šoferis Ogrē vienaldzīgi izsēdina 10 gadus vecu meitenīti nepareizā pieturā 84
Lasīt citas ziņas

Par to liecina “Altum” Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā izsludinātais iepirkumu par lauksaimniecības zemes apsaimniekošanas atbalsta risinājuma izstrādi, ieviešanu un uzturēšanu, kura paredzamā līgumcena ir 41 999 eiro. Pretendenti piedāvājumus attiecīgajā iepirkumu konkursā var iesniegt līdz 2020.gada 28.janvārim.

“Altum” sabiedrisko attiecību speciāliste Sandra Eglīte informēja, ka “Altum” pārvaldītā Zemes fonda īpašumu portfelī patlaban ir vairāk nekā 1000 īpašumu vienību un to apmērs turpmāk arvien pieaugs, radot nepieciešamību nodrošināt darbības apjomiem atbilstošu, efektīvu un kvalitatīvu īpašumu apsaimniekošanas informācijas sistēmas izveidošanu un uzturēšanu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pēc Eglītes skaidrotā, “Altum” publiskā iepirkumā meklē sadarbības partneri, kas veidos un nākamos trīs gadus uzturēs ģeogrāfiskā kartē vizualizētu, centralizētu īpašumu uzskaites un veicamo apsaimniekošanas uzdevumu vadības sistēmu. Plānots, ka tas ne tikai veicinās fonda darbības efektivitāti, bet arī palielinās klientu apkalpošanas kvalitāti.

Iepirkumam pievienotajā tehniskajā specifikācijā teikts, ka lauksaimniecības zemes apsaimniekošanas atbalsta risinājumu plānots izstrādāt, ieviest un uzturēt ar mērķi uzlabot lauksaimniecības zemes īpašumu pārvaldību. Patlaban “Altum” pārvaldītais Latvijas Zemes fonds informāciju par īpašumiem uztur vairākās datu bāzēs, kā arī izmanto dažādus ārējos informācijas avotus, tai skaitā kartes, kadastra informāciju u.c. Īpašumu skaita straujā pieauguma dēļ, kā arī lielā ikdienas darbā nepieciešamā informācijas apmēra dēļ tas vairs nav ērti pārskatāms un efektīvi lietojams. Piemēram, trūkst vizuālās iespējas salīdzināt esošo un potenciālo īpašumu atrašanās vietas.

Iepirkuma rezultātā plānots iegādāties un pielāgot zemes īpašumu pārvaldīšanas un karšu vadības risinājuma pakalpojumu, kam jāsniedz atbalsts zemes īpašumu apsaimniekošanas procesiem, nodrošinot ģeotelpiskās informācijas apstrādi, izmantojot centralizētu datu bāzi, Web, mobilos un darbvirsmas risinājumus. Ieviešot vienotu informācijas avotu kopā ar vizuālo īpašumu izkārtojumu plānots būtiski ietaupīt laiks datu apstrādei, īpašumu novērtēšanai un kvalitatīvai Zemes fonda īpašumu uzturēšanai.

Projekts ir sadalīts pa trim posmiem, tostarp līdz 2020.gada 1.maijam iecerēts ieviest un pielāgot zemes karšu pārvaldības risinājumu, līdz 2021.gada 1.maijam – nodrošināt zemes karšu pārvaldības risinājuma bezmaksas (garantijas) uzturēšanu, bet līdz 2023.gada 1.maijam – nodrošināt zemes karšu pārvaldības risinājuma maksas uzturēšanu.

Latvijas Zemes fonds darbību sāka 2015.gada 1.jūlijā un tika izveidots, lai valstiskā līmenī veicinātu lauksaimniecības zemes resursu aizsardzību un pieejamību, racionālu, efektīvu un ilgtspējīgu izmantošanu, kā arī lauksaimniecībā izmantojamās zemes platību saglabāšanu lauksaimnieciskās ražošanas vajadzībām mūsdienās un nākamajām paaudzēm.

Reklāma
Reklāma

Zemes fonds iegādājas lauksaimniecības zemi no īpašniekiem, kas kādu iemeslu dēļ nevar vai nevēlas īpašumu apsaimniekot. Savukārt reversās nomas darījumā iegūtos resursus klienti visbiežāk izmanto, lai iegūtu finanšu līdzekļus citas zemes vai tehnikas iegādei, ja nauda tam nav pieejama bankā; apgrozāmajiem līdzekļiem, kad banka lielu esošo kredītsaistību dēļ saimniecībai nevar izsniegt jaunu apgrozāmo līdzekļu aizdevumu kā arī, lai norēķinātos ar piegādātājiem. Pārdodot zemi fondam ar atpakaļpirkuma tiesībām, lauksaimnieks iegūst finanšu resursus un saglabā tiesības lietot zemi, un pēc pieciem gadiem var to atpirkt par garantētu cenu.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.