Foto: SHUTTERSTOCK

Grauž un posta! Kā dārzā tikt galā ar lauka pelēm? 0

Indulis Burka, “Praktiskais Latvietis”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 178
Neizmet, turpini izmantot – 10 praktiski pielietojumi ikdienā tavam vecajam viedtālrunim 7
“Krievi mūs burtiski aprīs!” Ukraiņu komandieris skaidro iespējamās kara pauzes briesmas 139
Lasīt citas ziņas

Kā tikt galā ar lauka pelēm? Tās dzīvo zem ābelītēm, grauž saknes, un kociņš galu galā izgāžas. Tāpat tās dzīvo zem plēves pie zemeņu stādu saknēm. Plēve ir vienos caurumos, zemes virskārta alās,” – jautā Sarmīte Liepājā.

Dārzkopis Jānis Vaivars no zemnieku saimniecības Ragāres uzskata, ka lauka peles visbiežāk lielā daudzumā savairojas, jo ziemā tām paliek salīdzinoši drošs mājoklis – nenopļauta kūla, kas veido dabīgu paslēptuvi arī no sala un sniega.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Lai peles neskādētu jaunajiem kociņiem, jāierīko apdobes un jāpļauj zāle. Taču pašu peļu populāciju efektīvi samazināt palīdzēs vairāki medīgi kaķi. Vienam kaķim šis uzdevums būs par grūtu. Lietot indes, manuprāt, nav labākais risinājums,” teic Vaivara kungs.

Savukārt zemeņu audzētājs Ģirts Kaķis no Skrīveriem uzskata, ka peles parasti savairojas tad, ja pakaišiem starp zemeņu dobēm izmanto biezāku salmu kārtu. Arī viņš uzsver, ka regulāri jākopj tīrumu malas, tās appļaujot un regulāri rušinot, piemēram, ar kultivatoru.

“Jāpļauj zāle un regulāri jāveic agrotehniskie pasākumi. Tādējādi arī peļu dabīgajiem ienaidniekiem – sīkajiem plēsējiem un plēsīgajiem putniem – būs vieglāk tās pamanīt. Ieguvums no tā, ka lapsa noķers peles, ir lielāks nekā zaudējums, ja tā izraks kādu bedrīti. Ja nu situācija ir pavisam bēdīga, var izlikt indi, taču tādu, kas iestrādāta vaska briketēs un kurai nekaitē mitrums. Tomēr jāsaprot, ka pavisam un ilgtermiņā ar indēm no grauzējiem uz lauka neizdosies atbrīvoties,” skaidro Ģirts Kaķis.

SAISTĪTIE RAKSTI