Foto-Anda Krauze

Ar minimāliem līdzekļiem jauks rezultāts: darinām kaklarotu un auskarus ar diegu pušķīšiem 0

Rotu darināšana ir ļoti radošs process un iespēja realizēt arvien jaunas idejas. Var uztaisīt auskarus, kaklarotu vai rokassprādzi atbilstīgi savai gaumei un izpratnei par skaisto. Turklāt var papildināt ne vien savu aksesuāru krājumu, bet arī uzmeistarot dāvanu draudzenei, kolēģei vai māmiņai.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm 24
RAKSTA REDAKTORS
“Šis nav pirmais signāls, ka mūsu valstī kaut kas nav kārtībā” – Horens Stalbe atklāti par sajūtām pēc piedzīvotā uzbrukuma benzīntankā 80
Māte ar šausmām atklāj, ka jaundzimušais bērns, par kuru viņa rūpējās slimnīcā, nav viņas bērns
Lasīt citas ziņas

“Arī ar minimāliem līdzekļiem iespējams panākt jauku rezultātu,” uzskata rotu darinātāja Ella Ruicēna un uzskaita, kādi materiāli nepieciešami, lai taptu kaklarota un auskari ar diegu pušķīšiem. “Metāla ķēdītes sudraba vai zelta krāsā (specializētajos veikalos tās pārdod metros, cena no 30 centiem līdz trim četriem eiro par metru), dažādu izmēru metāla riņķīši, piekariņi, auskaru āķi, poliestera diegi.” Rokdarbniece min trīs darbarīkus, kas noder, darinot rotas. Tās ir spicknaibles (tās darbojas kā šķēres), apaļ­knaibles (parasti lieto, lai izliektu apaļu formu, strādājot ar stieplītēm) un plakanās knaibles (izmanto, lai atvērtu un aizvērtu riņķīšus, kurus izmanto rotu detaļu savienošanai). Šos darbarīkus var iegādāties celtniecības materiālu, kā arī hobijpreču veikalos, bet rotaslietu pagatavošanai nepieciešamie materiāli ļoti lielā izvēlē ir rotaslietu furnitūras tirdzniecības vietā Pērļotava un internetveikalos www.ebay.com un www.amazone.com. “Lai rotu komplekts būtu saderīgs, jāpievērš uzmanība metāla tonim, jo tas var būt ar spoža vai matēta, mazliet pelēcīga sudraba imitāciju, kā arī var būt sārtā, zaļganā vai melnā krāsā. Arī zelta imitācijai ir dažādas toņu gradācijas.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Ella uzsver, ka rotai papildu vērtību un nozīmību piešķir pievienotie piekariņi. “Tie pasaulei raida ziņu par rotas valkātāju – kas viņai ir nozīmīgs vai nozīmīgs ģimenei. Piemēram, nošu atslēga norādīs uz to, ka sieviete aizraujas ar mūziku, bet ziediņš paudīs, ka rotas īpašniece ir aizrautīga puķkope, savukārt piekariņš koka atveidā atgādinās par ābelēm vai citiem kokiem, ko ģimene kopā iestādījusi.”

Darba gaita

1. Lai iegūtu dekoratīvu pušķīti, ko pievienot kakla­rotai vai auskariem, poliestera diegu tin uz kartona. Jo kuplāku pušķi gribas, jo blīvāk jātin diegs.

2. Riņķīti atver, pavēršot pret sevi, nevis uz sāniem. Ja tā dara, riņķītis var pārlūzt.

3. Uztītos diegus aptver ar riņķīti. Pēc tam šo riņķīti iever lielāka diametra riņķītī, lai tajā varētu ievērt ķēdīti. Lai mati neiekļūtu riņķītī, savienojuma vietā iepilina bezkrāsaino nagu laku.

4. Kad riņķītis ievērts, pušķīti augšdaļā stingri nosien ar diegu, uzmetot vairākus mezglus, lai fiksējums neatsietos.

5. Pārgriež diegu tinuma apakšējo daļu. Lai diegu gali nespurotos un nepūkotos, pušķi patur virs verdoša ūdens tvaika. Karstumā diegu gali noslēgsies. Taču jārīkojas ļoti uzmanīgi, lai neapplaucētu rokas.

6. Pušķi iekarina ķēdītē.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.