Lai kadiķu audzēm Kaņiera pilskalna apkārtnes zāļu purvos būtu labāki augšanas apstākļi, jāizpļauj niedres un krūmu atvases.
Lai kadiķu audzēm Kaņiera pilskalna apkārtnes zāļu purvos būtu labāki augšanas apstākļi, jāizpļauj niedres un krūmu atvases.
Publicitātes foto

Ar talkām palīdz dabai 0

Arī šogad turpinās iniciatīva “Daru labu dabai”, kad individuāli un kolektīvi speciālistu vadībā var paveikt kādu dabai vērtīgu un noderīgu darbu, piemēram, sakopt dižkoku, pļaut niedres, izvākt krūmus un apaugumu no pļavām.

Reklāma
Reklāma
Mistika: pie Ukrainas robežas atvēries milzīgs krāteris, ko dēvē par “portālu uz pazemes pasauli” 32
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 30
Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 154
Lasīt citas ziņas
Akciju “Daru labu dabai” aizsākusi Dabas aizsardzības pārvalde un Pasaules dabas fonds.

Tā, piemēram, decembra nogalē Ķemeru nacionālajā parkā notika talkas, lai izveidotu labvēlīgākus augšanas apstākļus kadiķu audzēm Kaņiera pilskalna apkārtnes zāļu purvos, kā arī uzlabotu redzamību no Kaņiera pilskalna skatu platformas. Savulaik ap pilskalnu pletās pļavas, kas, gadiem ejot, pamazām aizauga ar kokiem un pamežu, ko plānots likvidēt.

CITI ŠOBRĪD LASA
Jau patlaban atsegts plašāks skats uz Kaņiera ezeru, un, kad darbi būs pabeigti, pārmaiņas iepriecinās gan putnu vērotājus, gan citus dabas tūristus.

Savukārt zāļu purva atbrīvošana no tam neraksturīga apauguma palīdz saglabāties tām unikālajām sugām, kas ir raksturīgas šim biotopam.

“2019. gadā “Daru labu dabai” ietvaros notikušas 47 talkas. Visbiežāk talcinieki izcirtuši kokus un krūmus, novākuši apaugumu, atbrīvojot vietu dažādām retām sugām zāļu purvos, palieņu un citu pļavu dzīvotnēs.

Talkām var pieteikties interneta vietnē “darudabai.lv”. Piemēram, Plieņciema kāpā jāveido kārklu pinumi, lai novērstu kāpu eroziju, bet Gaujas nacionālajā parkā Amatas ģeoloģiskajā takā jāizzāģē pār taku pārliekušies zari un nelieli koki, jāsavāc sadzīves atkritumi, lai atbrīvotu ūdensteces un veidotu straujteces, jāpārkrāmē dolomīta akmeņi u. c. Daugav­grīvas (Buļļu) salas piekrastē, sākoties pavasarim, talcinieku palīdzība savukārt nepieciešama Kanādas zeltgalvītes un puķu spriganes audžu mazināšanai piejūras zālājos, izravējot un savācot.

Padomi zaļākam īpašumam

* Atēno krūmos ieaugušu lielu koku, saglabā un apkop vecus kokus, iestādi jaunu koku vai koku grupu, sakrauj laukakmeņu žogu.

* Pļauj gudri. Ļauj puķēm uzziedēt un izsēt sēklas dažos nepļautos laukumos. Pļauj lielo pļavu reizi vasarā virzienā no centra uz āru, lai ļautu aizbēgt zālē mītošajiem dzīvniekiem.

Reklāma
Reklāma

* Saglabājot lielu nokaltušu koku, sausu stumbeni vai kritalu, tu ļausi dzīvot veselai sīkbūtņu lielpilsētai.

Avots: PDF

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.