Foto. pexels.com/Ram Rawat

Āzija mīl zeltu un vienmēr mīlējusi – kultūras mantojums un ārkārtīgi drošs bizness 0

Āzijas mīlas dēka ar zeltu turpinās, un tā nav tikai sentimentāla pieķeršanās. No Indijas juvelierizstrādājumu veikaliem līdz Ķīnas investīciju portfeļiem zelts saglabā savu pievilcību kā drošs patvērums un statusa simbols, pat laikā, kad tā cena sasniedz jaunus rekordus. 2025. gada aprīlī zelta cena uz īsu brīdi pārsniedza 3200 ASV dolārus par Trojas unci, atspoguļojot gan globālās ekonomikas satricinājumus, gan reģiona unikālo attieksmi pret šo dārgmetālu, raksta izdevums Economist.

Reklāma
Reklāma
Trampam atliek bezspēcībā vien noplātīt rokas: Putins atdzīvina 3 klasiskās Kremļa taktikas
FOTO. VIDEO. “Tur ir ļoti daudz VUGD automašīnu, glābēji kaut kur skrien!” Aculiecinieks ziņo par biedējošu skatu galvaspilsētas centrā 16
Krievijā masveidā atceļ tradicionālās 9. maija parādes. Kas pēkšņi noticis?
Lasīt citas ziņas

Zelta spīdums Āzijā nav tikai estētisks – tas ir dziļi iesakņojies kultūrā, ekonomikā un pat politikā. Kā liecina uzraksts pie Tanishq, Indijas lielākā juvelierizstrādājumu veikala Mumbajas centrā, “Pieaugošās zelta cenas aptur tavu kāzu rotu pirkumu?”

Veikals piedāvā apmainīt vecās rotas pret jaunām, demonstrējot, ka zelts saglabā vērtību pat ekonomisko satricinājumu laikā. 2025. gada aprīlī, kad zelta cena sasniedza visu laiku augstāko punktu – 3166 ASV dolārus par Trojas unci, pieaugot par 17,4% kopš prezidenta Donalda Trampa inaugurācijas, un 11. aprīlī pārsniedza 3200 dolārus, Āzijas iedzīvotāji turpināja pirkt zeltu, neraugoties uz tā augsto cenu.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.