Foto: Pixabay

Bailes, kas var nogalināt pāra attiecības 0

Mīlestība spēj dāvāt ne tikai spilgtas emocijas un lidojuma sajūtu, bet dažreiz kopā ar šīm jūtām parādās arī trauksme. Saprātīgos daudzumos tas ir dabisks stāvoklis, kas palīdz kontrolēt situāciju. Bet nevajadzētu ļaut šīm sajūtām pāršaut pār strīpu – lieki uztraukumi un kompleksi tikai kaitēs partnerattiecībām.

VIDEO. Liepājas pusē nofilmēts reti sastopams plēsējs, kas uzglūnējis stirnai
Andrejs Ēķis: Putins pēc savas būtības ir “gopņiks”
Par ūdeni rīdzinieki turpinās pārmaksāt
Lasīt citas ziņas

Lai savlaicīgi atpazītu tuvojošos draudus, tie jāatpazīst sejā. Portāls “Adme” stāsta par visizplatītākajām potenciālajām briesmām attiecībās un veidiem, kas varētu palīdzēt mīlestību nosargāt.

Bailes nepatikt

CITI ŠOBRĪD LASA

Šīs bailes bieži parādās pirmajos iemīlēšanās etapos, un tās parasti nāk līdzi jau no bērnības – mīlestības nepietiekamības vai cieņas trūkuma dēļ no vecāku puses. Daudzi cenšas šos “caurumus” aizpildīt, uzsākot attiecības ar pretējā dzimuma pārstāvi. Tie, kuri ir jutušies atgrūsti un nenovērtēti, baidās no jaunām sāpēm un izjūt lielu vajadzību pēc sirds siltuma. Tieši tāpēc viņiem ir grūti novērtēt pašiem sevi, partneri un situāciju.

Ko darīt?

Pavaicā sev: “Vai patiešām es nederu šim cilvēkam? Kāpēc?” Atbildēs, visticamāk, tu redzēsi maksimālismu. No tā jau sen kā laiks būtu atbrīvoties un pārstāt kontrolēt katru savu vārdu un soli. Nezināmais vienmēr cilvēkos raisa trauksmi. Bet, piekritīsi, pārmērīga paredzamība liedz izbaudīt dzīves krāsainību.

Bailes veidot nopietnas attiecības

Mīlestībā ir svarīgi dot un ņemt: rūpes, laiku, jūtas un citus resursus. Bieži vien šis līdzsvars tiek sagrauts: cilvēks kaut ko līdz galam neatdod vai nesaņem. Nākamajās attiecībās cilvēks centīsies tikt pasargāts no vēl vienas neveiksmes un uzvedīsies jau daudz piesardzīgāk.

Vieni skaitīs dāvanas un komplimentus, citi noslēgsies sevī. Trešie vispār nolems izvairīties no spēcīgas pieķeršanās. Mati var celties stāvus, domājot par to, vai šīs attiecības atkal nekļūs par kārtējo vilšanos.

Ko darīt?

Aizdomāšanās par vientulību diezin vai sniegs labvēlīgu rezultātu. Produktīvāk būtu apspriest ar partneri jūsu abu attiecību nākotni, saskaņot gaidas un padalīties ar bailēm. Svarīgi ne tikai verbalizēt savas domas, bet arīdzan saklausīt partnera pozīciju.

Bailes no emocionālas tuvības

Šis punkts ir cieši saistīts ar iepriekšējo. Cilvēks kļūst neaizsargāts: personīgās telpas ir arvien mazāk, bet atbildība arvien lielāka. Sveša cilvēka (lai tas arī būtu bezgalīgi mīlēts partneris) teritorija ir jāciena. No turienes arī uzrodas nepārliecība par saviem spēkiem un gatavību tuvām attiecībām.

Ko darīt?

Tāpat kā pirmajā pieminētajā punktā – ar skaidru galvu paraudzīties uz situāciju un saprast: iepriekšējā pieredze nenosaka nākotni. Nebaidies ļaut sev kaut ko jaunu un dzīvot pa īstam.

Bailes no kopdzīves

Ikviens baidās, ka viņa mīļotā laiva var tikt sasista vētras laikā. Raksturu nesaderība, miega režīms un laiks, ko pavada nomodā, ēšanas ieradumi – šķietami elementāras lietas, kas tomēr ir sagrāvušas ne vienas vien pāra attiecības.

Kad mēs sadzīvi sākam dalīt ar kādu citu, mēs baidāmies sagraut savā galvā izveidojušos dzīvesveidu – savu vai otra partnera.

Ko darīt?

Nesteidzieties sākt kopdzīvi. Noderīga prakse – kopīgs atvaļinājums, turklāt vietas izvēle nav tik svarīga. Tā var būt atpūta pludmalē, nedēļu ilgs pārgājiens vai kaut kas cits – viss atkarīgs no vēlmēm un iespējām. Cits variants – kādu laiku padzīvot divās mājās.

Bailes, ka iztrūks kopīgu vērtību

Šīs bailes parādās līdz ar attiecību attīstību. Uzskatu sakritība un kopīgu vērtību, interešu esamība ir pamats, uz kura veidojas drošas un ciešas sasvstarpējās attiecības. Protams, atrast cilvēku, kurš domā tieši tāpat, kā tu, nav iespējams. Taču ir nepieciešams raudzīties vienā virzienā.

Ko darīt?

Iemācies sarunāties ar partneri līdz laulībām, dalīties ar to, kas tevī izsauc negatīvas un pozitīvas emocijas, pievēršot uzmanību partnera reakcijai. Iemācies vienoties un panākt kompromisus, paraudzīties uz problēmām no dažādiem skatpunktiem.

Bailes pāriet jaunā attiecību līmenī

Ilgstošas attiecības paredz kaut kā kopīga, kāda “augļa” parādīšanos. Jauna dzīvesvieta, bērni, pārvākšanās, radošs projekts – tas var būt jebkas. Tas ir loģisks kopdzīves turpinājums. Un tas viss var radīt šaubas un nedaudz iedragāt pārliecību par savu izvēli.

Ko darīt?

Šajā etapā tiek pārbaudīta divu cilvēku savienības izturība ārējo apstākļu ietekmē. Pacenties godīgi sev atbildēt uz jautājumu: vai tevi šīs attiecības apmierina un vai tu tici to nākotnei? Ja jā, turpini rūpēties par tām, turklāt šajā etapā jo īpaši uzmanīgi.

Bailes pāriet jaunā attiecību līmenī

Ilgstošas attiecības paredz kaut kā kopīga, kāda “augļa” parādīšanos. Jauna dzīvesvieta, bērni, pārvākšanās, radošs projekts – tas var būt jebkas. Tas ir loģisks kopdzīves turpinājums. Un tas viss var radīt šaubas un nedaudz iedragāt pārliecību par savu izvēli.

Ko darīt?

Šajā etapā tiek pārbaudīta divu cilvēku savienības izturība ārējo apstākļu ietekmē. Pacenties godīgi sev atbildēt uz jautājumu: vai tevi šīs attiecības apmierina un vai tu tici to nākotnei? Ja jā, turpini rūpēties par tām, turklāt šajā etapā jo īpaši uzmanīgi.

Bailes no atsaluma attiecībās

Šādas bailes visbiežāk rodas partneriem, kuri ir kopā vairāk nekā 10 gadus. Savienība izveidojusies, bailes pazudušas. Un rodas melīga sajūta, ka partneris ir iekarots uz visiem laikiem un nevar bez tevis dzīvot. Ja pārim ir bērni, viņi sāk pieaugt un dzīvot savu dzīvi. Vecāki mēdz sev uzdot jautājumu: “Vai tas, ar kuru es dzīvoju, ir tas pats cilvēks?” Ne katrs sevī spēj atrast spēkus sniegt pozitīvu atbildi, kāds cer kaut kad nākotnē satikt to, kā pašam šķiet, īsto mīlestību. Un tas var novest pie nepatīkamām sekām.

Ko darīt?

Ilgtermiņa attiecības var zaudēt novitātes un maģijas elementu. Šķiet, ka jūtas ir kā nostāvējušās, neviens tās neatjauno. Sniedz tām impulsu: pārsteidz mīļoto, izdomā svētkus, pārsteidz. Lai cik banāli tas neizklausītos, bet tas strādā.

SAISTĪTIE RAKSTI

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
atpazīt aplamības un patiesību par sirds veselību
Garšīgas svētku receptes cukura diabēta pacientiem
Katrs piektais Latvijas iedzīvotājs apzināti “cepinās” saulē karstākajā dienas laikā
Alkohols smadzenes sasniedz 30 sekunžu laikā. Kā tas ietekmē katru mūsu orgānu?
VIDEO. Liepājas pusē nofilmēts reti sastopams plēsējs, kas uzglūnējis stirnai
Andrejs Ēķis: Putins pēc savas būtības ir “gopņiks”
Par ūdeni rīdzinieki turpinās pārmaksāt
Baisā miega slimība, kas “ieslodzīja paša ķermenī: kā epidēmija uzliesmoja 1915.gadā un tad pēkšņi izzuda. Vai tiešām vairs neapdraud?
Profesors Ojārs Skudra: “Es nedomāju, ka Krievijas iebrukums Ukrainā aprobežosies ar pamieru. Domāju, ka Krievija gribēs rakstiskas saistības”
Lasīt citas ziņas

Sadarbības projekts
“Mēness aptieka” – labākā darbavieta Latvijā. Ko nozīmē šāda apbalvojuma iegūšana?
Mēness aptieka: 14% Latvijas iedzīvotāju šogad nesvinēs Jāņus
Mēness aptieka: Gandrīz pusei aptaujāto Latvijas iedzīvotāju dzēriens Nr.1 Jāņos būs alus
21% “Centrālajā laboratorijā” testēto ērču šogad konstatēta Laimas slimība
„Mēness aptieka”: uz mājām vai biroju aptiekas produktus tagad var piegādāt „Wolt”
Ar Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas attīstības biedrības atbalstu Ukrainas iedzīvotāji Mēness aptiekās varēs iegādāties recepšu medikamentus 10 000 eiro apmērā
Lielākajai aptaujāto daļai nav pietiekamas informācijas par savu vecāku sirds veselību
Bērniem jāzina rīcība gadījumos, ja sagriezts pirksts vai jāizsauc neatliekamā medicīniskā palīdzība
Piecas lietas, ko, iespējams, nezināji par farmaceita profesiju
„Mēness aptiekas” farmaceitu un ratiņkērlinga komandas spēlē uzvar draudzība
„Mēness aptieka” saņem starptautisko Best Places To Work sertifikātu
Darbu sākusi „Centrālās laboratorijas” filiāle Olainē
Vingrošana un speciāli pielāgoti vingrojumi pretsāpju terapijai
Par katru labdarības akcijā „Pērkot tu ziedo!” iegādāto RFF produktu divdesmit centus ziedo bēgļiem
Labestības tablete ikvienam
Medus sastāvs un īpašības mūsdienīgā skatījumā
Kolagēns – veselām locītavām un ādai
Kādi mēdz būt iemesli matu izkrišanai
Trīs mutes higiēnas vaļi jeb mutes dobuma higiēnas minimums
„Mēness aptiekas” komanda Rimi Rīgas maratonā skries kopā ar Bērnu un jauniešu parasporta apvienības jauniešiem
Galveno nosacījumu komplekss ikdienas sportošanai, nekaitējot locītavām
Kā jauninājumi ērtībai pamazām top par ierastu ikdienu aptiekā
Ja locītavas smeldz no pārslodzes
Piens, lakrica vai šokolāde. Ar ko varētu konfliktēt tavas zāles
Mēness aptieka: Visbiežāk iedzīvotājiem ārsta palīdzība nepieciešama sadzīves un sporta traumu dēļ
Labestības tablete ikvienam
Vai uzturs apgādā ar visu, kas tavam organismam vajadzīgs?
Sāp mugura. Tableti, ortozi, masāžu vai tomēr pie ārsta
Atzīmējot Latvijas olimpiskā un paralimpiskā sporta sasniegumus
Kāpēc D vitamīns ir visbiežāk apspriesto uztura bagātinātāju topā
Pirmsjāņu padomi līgotājiem jeb lai Jāņi bez paģirām! 15
Jana Kļava: Mācāmies nodrošināt pacientu vienlīdzību arī Latvijā
Nesteidz sauļoties: pret ādas vēža draudiem izturamies vieglprātīgi
“Itālijā vīns par diviem eiro, mēs varam tikai sapņot!”: Danusēvičs atklāj, kā veselības ministrija cenšas izskaust dzeršanu Latvijā
Valciņa: Katrs nepiešķirts eiro medikamentiem nozīmē kāda cilvēka nāvi – tik vienkārši!
Kad ir jāsāk pieskatīt savu sirdi?
Par dokumentu viltošanu un citiem pārkāpumiem aizturētas piecas VID amatpersonas
Latvijā gaidāms ekstremāli stiprs karstums! Kā sevi pasargāt?
Andrejs Ēķis: Putins pēc savas būtības ir “gopņiks”
Laiks celt algas! Nekur Baltijā nav tik izdevīgi nodarbināt par minimālo algu kā Latvijā
FOTO. Siguldā turpinās piecus gadus vecās meitenes meklēšana
Par ūdeni rīdzinieki turpinās pārmaksāt
Dzērājšoferiem rosina atņemt auto. Vai tas atturēs no sēšanās pie stūres reibumā?
“Bloomberg”: Krievija nonākusi tehniskā defolta stāvoklī
VIDEO. Aleksandrs Lukašenko pie sevis ciemos uzaicinājis gubernatorus: viesi spiesti vakariņot pie galda, uz kura atrodas… suns
Darbu plānošana pēc Austrumu horoskopa no 21. līdz 26.jūnijam
Emīls, Egita un Monvīds – šīs dienas gaviļnieki. Kā vārds ietekmē tavu dzīvi?
Megana Mārkla pēc viesošanās Londonā gaužām neapmierināta ar 96 gadus vecās karalienes Elizabetes II “uzvedību”
VIDEO, FOTO. “Tu esi mans varonis!”: Holivudas aktieris Bens Stillers devies uz Ukrainu, lai satiktu tur Zelenski
Mūsējie uzvar īpašā auto rallijā Dānijā
Tukuma pusē teju par 40% varētu pieaugt siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifs
VIDEO. Krievi joprojām nesaprot, ka braukt pa mīnu lauku ir slikta ideja. Nofilmēts, kā tanks uzsprāgst
14:24
“Mēness aptieka” – labākā darbavieta Latvijā. Ko nozīmē šāda apbalvojuma iegūšana?
13:37
Karstuma dēļ svētdien Rīgā pie Dienvidu tilta deformējusies tramvaja sliede
13:37