Latvijā
Rīga

“Balstās uz apsvērumu, ka cilvēki ir pilnīgas aitas.” Kaktiņš par to, vai publicētie partiju reitingi ietekmē vēlēšanu rezultātu0

Priekšvēlēšanu laikā publicētie dati par partiju popularitāti neietekmē vēlēšanu rezultātu, RīgaTV 24 ziņu raidījumam “Ziņu top 5” sacīja pētījumu centra SKDS vadītājs Arnis Kaktiņš

“Mēs reizi gadā aptaujājam iedzīvotājus, prasot, vai partiju popularitātes datiem var uzticēties, un absolūtais mazākums saka, ka tā ir uzticama manta. Ja lielākā daļa iedzīvotāju saka, ka partiju popularitātes datiem neuzticas, vai varētu būt, ka tie kaut ko ietekmē? Visdrīzāk – nē,” skaidroja Kaktiņš.

Viņš norādīja, ka ES līmenī ir pētīts, vai ar šiem datiem var manipulēt un, vai to publikācijas ietekmē vēlētāju izvēles. Ja ietekmētu, tad ES jau būtu izstrādāta regulācija šo datu publiskošanai.

Bieži vien politisko partiju popularitātes statistiķiem pārmet, ka tie nav precīzi, jo nereti atšķiras, radot aizdomas, ka dati ir sagrozīti kādai partijai par labu.

Saistītie raksti

“Protams, ir visādi pārmetumi. Jautājums ir – kāpēc? Tas balstās uz apsvērumu, ka cilvēki ir pilnīgas aitas, ka kaut kādiem partiju stabiņiem ir maģiska ietekme. Tu ieraugi tos, kaut kā sazombējies un vēlēšanu dienā ej viņus piepildīt. Cilvēki mīļie, tas taču tā nenotiek,” norādīja Kaktiņš.

Uz jautājumu, vai partiju popularitātes dati ietekmē to partiju likteni, kas pēc datiem nepārsniedz 5% barjeru, viņš norādīja, ka nereti, protams, cilvēks izvēlas to politisko spēku, kurš pārsniedz 5% barjeru, bet ir cilvēku grupa, kas rīkojas tieši pretēji – balso par savu vājāko favorītu.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.