Ekrānuzņēmums/RīgaTV 24

“Balstās uz apsvērumu, ka cilvēki ir pilnīgas aitas.” Kaktiņš par to, vai publicētie partiju reitingi ietekmē vēlēšanu rezultātu 0

Priekšvēlēšanu laikā publicētie dati par partiju popularitāti neietekmē vēlēšanu rezultātu, RīgaTV 24 ziņu raidījumam “Ziņu top 5” sacīja pētījumu centra SKDS vadītājs Arnis Kaktiņš

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 24
Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 156
Kokteilis
Magnētiskās vētras 2024. gada aprīļa beigām – visbīstamākās dienas
Lasīt citas ziņas

“Mēs reizi gadā aptaujājam iedzīvotājus, prasot, vai partiju popularitātes datiem var uzticēties, un absolūtais mazākums saka, ka tā ir uzticama manta. Ja lielākā daļa iedzīvotāju saka, ka partiju popularitātes datiem neuzticas, vai varētu būt, ka tie kaut ko ietekmē? Visdrīzāk – nē,” skaidroja Kaktiņš.

Viņš norādīja, ka ES līmenī ir pētīts, vai ar šiem datiem var manipulēt un, vai to publikācijas ietekmē vēlētāju izvēles. Ja ietekmētu, tad ES jau būtu izstrādāta regulācija šo datu publiskošanai.

CITI ŠOBRĪD LASA

Bieži vien politisko partiju popularitātes statistiķiem pārmet, ka tie nav precīzi, jo nereti atšķiras, radot aizdomas, ka dati ir sagrozīti kādai partijai par labu.

“Protams, ir visādi pārmetumi. Jautājums ir – kāpēc? Tas balstās uz apsvērumu, ka cilvēki ir pilnīgas aitas, ka kaut kādiem partiju stabiņiem ir maģiska ietekme. Tu ieraugi tos, kaut kā sazombējies un vēlēšanu dienā ej viņus piepildīt. Cilvēki mīļie, tas taču tā nenotiek,” norādīja Kaktiņš.

Uz jautājumu, vai partiju popularitātes dati ietekmē to partiju likteni, kas pēc datiem nepārsniedz 5% barjeru, viņš norādīja, ka nereti, protams, cilvēks izvēlas to politisko spēku, kurš pārsniedz 5% barjeru, bet ir cilvēku grupa, kas rīkojas tieši pretēji – balso par savu vājāko favorītu.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.