Ar krāšnu ceremoniju atklāj Pekinas olimpiskās spēles
Ar krāšnu ceremoniju atklāj Pekinas olimpiskās spēles
Foto: AFP/REUTERS/SCANPIX/LETA

LOK ģenerālsekretārs: Atsevišķu atlētu individuālās gaidas un publiskotie mērķi netika sasniegti, tāpēc tas rada zaudējuma sajūtu 4

Gints Narogs, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
RAKSTA REDAKTORS
“Šorīt viņi tur stāvēja vairāk nekā pusstundu, diskusijas bija skaļos toņos” – jautājam instruktoram, kuram no šoferiem šādā situācijā ir priekšroka 3
TV24
Šoreiz “šefs” ir pielaidis kolosālu kļūdu. Vai Krievijas elite patiesībā gaida Putina nāvi? 41
Veselam
8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 18
Lasīt citas ziņas

Pekinas olimpiskās spēles Latvijai noslēgušās ar vienu olimpisko medaļu, kamaniņu stafetes komandai mājup pārvedot bronzu.

Līdzīgs rezultāts bija arī pirms četriem gadiem Phjon­čhanā, toreiz iepriecinot bobslejistu Oskara Melbārža un Jāņa Strengas divnieku ekipāžai, savukārt 2014. gadā Sočos mūsējiem bija pat piecas godalgas.

CITI ŠOBRĪD LASA

Labi, ka neesam tukšā, taču pirms spēlēm daudziem mūsējiem mērķi bija augstāki. Optimisti runāja par 3–5 medaļām, arī pazīstamā sporta statistikas kompānija “Gracenote” Latvijai paredzēja vismaz divas godalgas…

No otras puses – 11 sacensībās mūsējie spēja iekļūt labāko desmitniekā. Te gan jāuzsver, ka sportistu rezultātus nevar likt uz vieniem svaru kausiem, jo dažādās disciplīnās un sporta veidos ir krasi atšķirīgs dalībnieku skaits. Latvijas hokejisti palika pirmspēdējā vietā, kamaniņu stafetē startēja 14 komandas, bet Raimo Vīgants sprintā 20. pozīciju izcīnīja 88 dalībnieku konkurencē.

Tieši mūsu vadošie distanču slēpotāji Vīgants un Patrīcija Eiduka ir šo spēļu patīkamākais pārsteigums, paceļot savu sporta veidu Latvijā jaunā līmenī.

Arī jaunie kamaniņu braucēji Mārtiņš Bots/Roberts Plūme un Gints Bērziņš iepriecināja, tāpat kā šorttrekists Roberts Krūzbergs, daiļslidotājs Deniss Vasiļjevs, apliecinot, ka ir ļoti tuvu savu sporta veidu elitei.

Latvijas Olimpiskā komiteja par sportistu startiem Pekinā savu vērtējumu sniegs marta vidū, kad notiks LOK izpildkomitejas sēde. “Pirmie secinājumi no organizatoriskās puses ir tādi, ka šīs bija vissarežģītākās olimpiskās spēles. Esam priecīgi par spēļu noslēgumu, jo gatavošanās, nokļūšana Pekinā un paši starti visai delegācijai bija smags un nogurdinošs periods.

Lepojamies ar visiem mūsu olimpiešiem, taču īpaši jāatzīmē kamaniņu izlase, daiļslidotāja Denisa Vasiļjeva snieguma progress, šorttrekistu starti un slēpotāju sniegums,” “Latvijas Avīzei” norāda LOK ģenerālsekretārs un Latvijas delegācijas vadītājs Kārlis Lejnieks.

Protams, bija arī rezultāti, kas bija zemāki par cerēto.

“Atsevišķu atlētu individuālās gaidas un publiskotie mērķi netika sasniegti, tāpēc tas rada zaudējuma sajūtu.

Labāku personīgo sniegumu gaidīja brāļi Šici, Martins Dukurs, arī Oskars Ķibermanis. Visi hokeja fani gaidīja labāku sniegumu no hokeja izlases, taču LOK lepojas ar katru atlētu, kas pārvar olimpisko kvalifikāciju un nokļūst olimpiskajās spēlēs, tādā veidā nokļūstot pasaules sporta elitē,” uzsver Lejnieks.

Reklāma
Reklāma

Viņš uzskata, ka, gatavojot Latvijas komandu, no organizatoriskā viedokļa pirms spēlēm netika pieļautas kļūdas. “Ņemot vērā Covid-19 diktētos noteikumus un mainīgo situāciju, tika izdarīts maksimums. Ar visām federācijām bija laba un konstruktīva sadarbība, arī pieņemot lēmumus diskutablos jautājumos, piemēram, slēpotāju kvotas apstiprināšanā.”

Pekinas ziemas olimpiskās spēles. Latvijas sportistu rezultāti

* Kamaniņu sports

Kristers Aparjods (5. v., 3. v. stafetē), Gints Bērziņš (7. v.), Artūrs Dārznieks (18. v.), Elīza Tīruma (8. v., 3. v. stafetē), Kendija Aparjode (11. v.), Elīna Vītola (18. v.), Mārtiņš Bots/Roberts Plūme (4. v., 3. v. stafetē), Andris Šics/Juris Šics (5. v.).

* Bobslejs

Oskars Ķibermanis/Matīss Miknis (9. v.), Emīls Cipulis/Edgars Nem­me (17. v.), Ķibermanis/Miknis/Nemme/Dāvis Spriņģis (5. v.).

* Skeletons

Martins Dukurs (7. v.), Tomass Dukurs (9. v.), Endija Tērauda (20. v.).

* Šorttreks

Roberts Krūzbergs (500 m – 9. v., 1000 m – 20. v., 1500 m – 26. v.), Reinis Bērziņš (1500 m – 15. v.).

* Hokejs

Latvijas izlase (11. v.).

* Daiļslidošana

Deniss Vasiļjevs (13. v.).

* Distanču slēpošana

Raimo Vīgants (sprints – 20. v., komandu sprints – 21. v., 50 km – 44. v., skiatlons – 51. v., 15 km 62. v.), Patrīcija Eiduka (10 km – 23. v., sprints – 32. v., 30 km – 32. v., stafete – 17. v.), Baiba Bendika (30 km – 31. v., stafete – 17. v.), Kitija Auziņa (10 km – 68. v., sprints – 76. v., komandu sprints – 21. v., stafete – 17. v.), Estere Volfa (sprints – 81. v., 10 km – 84. v., komandu stafete – 21. v.), Samanta Krampe (sprints – 73. v., 10 km – 93. v., stafete – 17. v.), Roberts Slotiņš (50 km – 54. v., sprints – 70. v., 15 km – 74. v., komandu sprints – 21. v.).

* Ātrslidošana

Haralds Silovs (masu starts – 17. v., 1500 m – 24. v.).

* Kalnu slēpošana

Miks Zvejnieks (milzu slaloms – 26. v., slaloms – nefinišēja), Liene Bondare (slaloms – nefinišēja).

* Ziemeļu divcīņa

Markuss Vinogradovs (mazais tramplīns – 44. v., lielais tramplīns – nefinišēja).

* Biatlons

Baiba Bendika (iedzīšana – 48. v., sprints – 50. v., 15 km – 58. v.).