Foto: Olesya Kuznetsova/SHUTTERSTOCK

Vai laikā, kad darbinieks strādā attālināti, darba devējam ir jāapmaksā interneta un elektrības izdevumi? 3

Maija Pastare, “Praktiskais Latvietis”, AS “Latvijas Mediji”.

Reklāma
Reklāma
Daudzas šo nezina! 15 populārākās sieviešu kļūdas seksā
7 produkti, kurus nedrīkst otrreiz sildīt: tie var nodarīt būtisku kaitējumu veselībai 40
Kadirovam daudz nav atlicis – viņš mirst. Čečenijas līdera nāve var ievilkt Putinu jaunā karā
Lasīt citas ziņas

Šā gada 1. janvārī stājās spēkā grozījumi likumā Par iedzīvotāju ienākuma nodokli, nosakot kārtību, kādā darba devējs drīkst atlīdzināt attālināti strādājoša darbinieka izdevumus, piemēram, par internetu, elektrību un citus.

Darbinieka izdevumu atlīdzināšana izriet no Darba likuma 76. panta nosacījumiem – darba devējam ir pienākums atlīdzināt tos darbinieka izdevumus, kuri atbilstoši darba līgumam nepieciešami darba veikšanai vai arī radušies ar darba devēja piekrišanu, iekļaujot arī izdevumus, kas darbiniekam radušies saistībā ar viņam piederoša darba aprīkojuma, kas atbilstoši darba līgumam tiek izmantots darba vajadzībām, nolietošanos (amortizāciju).

Nosacījumi atlīdzības saņemšanai

CITI ŠOBRĪD LASA

Jaunais regulējums nosaka, ka kompensācijas apmērs par pilnu darba laiku ir līdz 30 eiro mēnesī. Šāda summa netiek aplikta ar iedzīvotāju ienākuma nodokli, un par to nav nepieciešami nekādi attaisnojuma dokumenti.

Tomēr, lai darbinieks varētu saņemt kompensāciju saistībā ar attālināta darba veikšanu, jābūt vairākiem nosacījumiem:

• vienošanās darba līgumā par attālināta darba veikšanu vai darba devēja rīkojums, turklāt jānorāda, tieši kādus izdevumus darba devējs atlīdzina;

• kompensāciju var piemērot darba devējs, kuram iesniegta darbinieka algas nodokļa grāmatiņa;

• darbinieka izdevumu atlīdzināšanas summa tiek noteikta atbilstoši slodzei. Ja darbinieks strādā nepilnu laiku vai darbs tiek veikts gan attālināti, gan darba vietā (birojā), izdevumu atlīdzināšanas summa vairs nebūs 30 eiro, bet proporcionāli samazināsies.

Kad kompensācija nepienākas?

To nepiemēro, ja darbinieks vairāk nekā 30 dienas neveic darba pienākumus, piemēram, slimo, ir atvaļinājumā. Kompensācija neattieksies arī uz darbam nepieciešamo biroja preču vai materiālu iegādi, jo par šādiem izdevumiem grāmatvedībā iesniedzami attaisnojuma dokumenti.

Šāda darbinieka izdevumu atlīdzināšana attālinātā darba gadījumā pašlaik ir uz noteiktu laiku – 2021. gadu.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.