Eiropas Parlamenta deputāte Inese Vaidere.
Eiropas Parlamenta deputāte Inese Vaidere.
Foto-LETA

Daudzi palikuši ārpus Saeimas un gribēs tikt EP. Saruna ar Inesi Vaideri 0

Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās šī gada pavasara izskaņā Latvijā ir gaidāma ļoti sīva cīņa gan starp partijām, gan partiju iekšienē, jo daudz spēcīgu cilvēku ir palikuši ārpus Saeimas un gribēs iesaistīties cīņā par vietām EP, šādu viedokli intervijā aģentūrai LETA pauda EP deputāte Inese Vaidere (JV).

Reklāma
Reklāma
7 pārtikas produkti un dzērieni, kas veicina grumbu veidošanos un paātrina novecošanos
Krievu murgs Turcijā: turki Krievijas pilsoņus izsēdina no lidmašīnām un neļauj lidot uz citām valstīm
TV24
Ojārs Rubenis: “Tikai debilu cilvēku apziņā var būt tāda sajūta, ka mēs varam braukt pa tādiem ceļiem un tādām Rīgas ielām…”
Lasīt citas ziņas

“Ceru, ka deputāti tiks ievēlēti pēc tā, ko viņi ir izdarījuši. Korupcijas skandāls, kas ir izvērties Rīgas domē, parāda to, kā šie cilvēki ir strādājuši gadiem ilgi. Varbūt vēlētājs dos savu novērtējumu, bet varbūt vēlētājam tas ir pieņemami?” retoriski vaicāja politiķe.

Vaidere neņēmās prognozēt, kuras partijas varētu iekļūt EP, bet liela daļa nākamajā parlamentā pārstāvēto Latvijas politisko partiju varētu būt visai centriskas. “Ja “Attīstībai/Par!” iekļūtu EP, tad tā būtu liberāla partija, jo visas viņu nostādnes ir ļoti liberālas. Ja Zaļo un zemnieku savienība iekļūtu, tad šī partija labi varētu darboties Kristīgo demokrātu frakcijā, bet nezinu, vai viņi to vēlas,” piebilda eiroparlamentāriete.

CITI ŠOBRĪD LASA

Viņa vērsa uzmanību, ka partijas, kas jau ir EP frakcijās, partiju grupās, var pieņemt vai nepieņemt kādu jaunu partiju. “Protams, ja tie ir labi cilvēki un laba partija, tad nebūtu nekādu iebildumu,” teica Vaidere.

Politiķe norādīja, ka cilvēkiem ir jāiet uz vēlēšanām un jāpaskatās, ko deputāti līdz šim ir darījuši. Viņasprāt, nepietiek, ka deputātiem ir reklāma uz mašīnas aizmugures, nepietiek, ka deputāti pasaka – mēs būsim tādā vai citādā frakcijā, bet patiesībā strādā Krievijas interesēs, kas esot spilgti vērojams, jo vismaz divi līdz trīs Latvijas eiroparlamentārieši ne vienmēr strādājot Latvijas interesēs.

“Svarīgi arī skatīties, ko deputāts reāli varētu sasniegt. Ja politiķis ir jauns un uzsver, ka līdz ar viņa došanos uz EP viss tiks mainīts, ir skaidrs, ka tā nenotiks. Lai vispār deputātu ņemtu vērā, ir jānostrādā vairāki gadi, jāiepazīstas un jāpārliecina citi. Tas vien, ka politiķis labi prot runāt un ir kāda jauna ideja, neko nedod. EP mehānisms ir liels un tajā nav pozīcijas un opozīcijas. Katrā jautājumā ir jāvienojas par jaunu opozīcijas vai pozīcijas modeli,” skaidroja politiķe.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.