“Huawei Mobile Services” Biznesa attīstības vadītāja Latvijā Gunta Kursiša-Butkāne.
“Huawei Mobile Services” Biznesa attīstības vadītāja Latvijā Gunta Kursiša-Butkāne.
Publicitātes foto

Eksperte: Kā tehnoloģijas palīdz cīņā ar pandēmiju? 0

Tehnoloģiju uzņēmumi ir ieguldījuši milzu resursus, lai ne tikai cīnītos ar pasauli pārņēmušo pandēmiju, bet arī palīdzētu citu nozaru uzņēmumiem. Tie nepārtraukti piedāvā dažādus digitālus risinājumus un strādā pie tā, lai pasaule pēc iespējas ātrāk atgūtu ierasto ritmu.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus
Kokteilis
Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm
Kokteilis
“Man ir lauzta kāja un deguns, pārsista piere, pamatīgs smadzeņu satricinājums…” Horens Stalbe Dobelē nežēlīgi piekauts 191
Lasīt citas ziņas

Piemēram, Zoom, DingTalk un līdzīgas saziņas lietotnes nepārtraukti atjaunina savus produktus un pat piedāvā bezmaksas pakalpojumus, lai apmierinātu pieaugošo tiešsaistes biroju pieprasījumu, stāsta “Huawei Mobile Services” Biznesa attīstības vadītāja Latvijā Gunta Kursiša-Butkāne.

Komunikācijas platformas nodrošināšana

Globālā pandēmija ieviesusi pamatīgas izmaiņas mūsu ikdienā, taču nav atcēlusi uzņēmumu darbu, mācību procesu vai socializāciju. Tādēļ nepārtrauktas savienojamības nodrošināšana ir būtiska. Līdz ar to, nav pārsteigums, ka viens no tehnoloģiju uzņēmumu būtiskākajiem uzdevumiem šobrīd ir nodrošināt platformu komunikācijai un spēju pārcelt ikdienas aktivitātes virtuālajā vidē.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tehnoloģiju gigantiem paveras plašs darba lauks, lai nodrošinātu komunikāciju krīzes apstākļos. Primārie izaicinājumi – savienojuma kvalitāte un datu drošība. Piemēram, tehnoloģiju uzņēmums Huawei nepārtraukti pilnveido un attīsta tehnoloģijas, lai nodrišinātu labāko lietotāju pieredzi un plašu pakalpojumu klāstu.

Tā rezultātā gan Huawei Mobile Services ekosistēma, gan citas ir sasniegušas strauju izaugsmi visā pasaulē salīdzinoši īsā laikā. Tādēļ cilvēkiem ispējams strādāt attālināti, būt kopā ar ģimeni vai draugiem un pat saņemt medicīnisko palīdzību un konsultācijas tiešsaistē.

Atbalsts partneriem

Jau pagājušā gada pavasarī tehnoloģiju uzņēmums Huawei aizsāka globālu rīcības plānu, lai ar Huawei Cloud pakalpojumu palīdzētu cīnīties ar krīzi. Šī plāna ietvaros kompānija nodrošina bezmaksas mākslīgā intelekta un mākoņpakalpojumus partneriem un klientiem visā pasaulē.

Papildus tam, uzņēmumam izdevies piesaistīt 3,000 inženieru visā pasaulē, lai atbalstītu lietotņu izstrādātājus tādu lietotņu izplatīšanā, kas palīdzētu cīņā ar pandēmiju.  Līdz ar to, augusi aktivitāte arī IT kopienā.

Kā liecina uzņēmuma Huawei oficiāla lietotņu veikala AppGallery dati, kopš 2020. gada septembra platformā reģistrējušies vairāk nekā 2 milioni lietotņu izstrādātāju, kas ir ievērojams pieaugums 100% apmērā, salīdzinot ar 2019. gadu.

Lielisks piemērs, pateicotiem šim atbalstam, ir sekmīgi izveidotā lietotne ClasseViva – Itālijas lielākā tiešsaistes izglītības risinājumu programma. Divas nedēļas pēc Itālijas izglītības ministra paziņojuma par tālmācības uzsākšanu, AppGallery savā platformā iekļāva ClasseViva, sniedzot atbalstu skolotājiem, skolēniem un vecākiem vairāk nekā 10 000 skolās visā Itālijā.

Reklāma
Reklāma

Līdzīgi nesnauž arī Latvijas un Baltijas aplikāciju īpašnieki – mazumtirdzniecības uzņēmums Maxima Latvija tieši pandēmijas laikā klajā laida savu jauno lietotni. Viena no tās inovatīvajām iespējām – bezkontakta maksājumi par pirkumiem.

Tikmēr mūsu Baltijas jūras kaimiņi somi, sadarbībā ar Huawei vietējo komandu, pielāgojuši lietotni Covid-19 kontaktu noteikšanai un pandēmijas mazināšanai – Koronavilkku. Šādu piemēru, kad inovācijas notikušas tieši pandēmijas laikā un Covid-19 tās pat ir veicinājis, ir ļoti daudz.

Pašreizējā situācija pasaulē patiesi izvērtusies par tehnoloģiju un inovāciju akseleratoru, pāris mēnešu laikā veicinot attīstību, kam līdz šim, šķita, nepieciešami ilgstoši procesi. Pateicoties tehnoloģiju nozares atbalstam ar progresīvu tehnoloģiju ieviešanu mēs spējam pretoties pandēmijas izraisītiem ierobežojumiem un, ļoti iespējams, tieši tehnoloģiju uzņēmumu centieni sekmēs ekonomikas atlabšanu pēc COVID-19 izraisītās krīzes.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.