Endokrinologs Valdis Pīrāgs: “Vīrietis ar savām XY hromosomām ir dabas eksperiments” 63

“Par to īpaši nav jābrīnās, jo tas tā vienmēr ir bijis, ka vīrietis ar savām XY hromosomām ir dabas eksperiments,” tā TV24 raidījumā “Dr.Apinis” izteicās Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas (PSKUS) endokrinologs, internists un Latvijas Universitātes (LU) profesors Valdis Pīrāgs, diskutējot par vīriešu veselību un dzīvildzi mūsdienās.

Reklāma
Reklāma
Veselam
Nosaukti 8 pārtikas produkti, kuru patēriņš jāierobežo, kļūstot vecākam 32
TV24
“Kāpēc Zelenskis to lietu izspēlēja?” Rajevu pārsteidzis paziņojums par Ukrainā sagatavotajām 14 jaunām armijas brigādēm
Viedoklis
Armands Puče par aktuālo politikā: Evika Siliņa ir ar pautiem, Jānis Citskovskis – žmogs, bet Krišjānis Kariņš – princese, kas neuzņemas atbildību
Lasīt citas ziņas

“Arī senos laikos, arī Akmens laikmetā bija tā, ka vīrieši dzīvoja īsāku laiku, bet sievietes ilgāk. Un tad viņas kā vecmāmiņas uzņēmās tās rūpes par mazbērniem. Arī mūsu pieredzē tā ir bijis kādreiz. Bet nepiedodami ir, ka Latvijā tas turpinās arī 21.gadsimtā – šī tendence. Vīrieši ir ignoranti jeb neinteresējas par savu veselību, kamēr sieva nepiespiež iet pie ārsta vai nav kas kritisks, kad viņu aizved ar neatliekamās palīdzības dienestu,” uzskata PSKUS ārsts Pīrāgs.

Desmit gadi ir tā starpība starp vīriešu un sieviešu gaidāmo vidējo mūža ilgumu Latvijā, kādēļ mūs uzskata par “neparastiem Eiropā”. Tāpat ir varbūt vēl tikai Bulgārijā, piebilda ārsts TV24 raidījumā “Dr.Apinis”.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Bet, ja mēs paskatāmies uz Austrumiem, tad tā gandrīz ir norma diemžēl. Krievijā tas tā ir, un Baltkrievijā. Mēs esam jau pie tās Rietumu attīstīstās sabiedrības, bet mūsu tā veselības izpratne un tikumi diemžēl atpaliek. Un vēl visi tie netikumi… Un, ja vīrieši neiet pie ārsta, tad mums viņus ir arī grūti ietekmēt,” secina PSKUS endokrinologs, internists Pīrāgs, TV24 raidījumā apspriežot vīriešu veselības jautājumus un dzīves ilgumu.

LA.LV Aptauja

Jautājums tikai vīriešiem - vai Tu rūpējies par savu veselību, veic profilaktiskās pārbaudes un laikus ej pie ārsta?

  • Jā!
  • Nē.
  • Dažreiz eju, bet samērā neregulāri.
  • Eju tikai tad, ja ir akūta situācija (lauzta kāja, gripa, vajadzīga slimībs lapa utt.) un esmu spiests iet pie ārsta.
  • Neatceros, kad pēdējo reizi biju pie ārsta?!
  • Man vienalga viss, ārstus neapmeklēju!
  • Man nav viedokļa.

Pilnu TV24 raidījumu “Dr.Apinis” variet skatīties video šeit:

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.