Latvijā
Sabiedrība

FOTO. Pie Saeimas nama piemin 1991.gada barikāžu laiku un iededz ugunskuru0


Pie Saeimas ēkas piemin 1991.gada barikāžu laiku, 20.01.2019.
Pie Saeimas ēkas piemin 1991.gada barikāžu laiku, 20.01.2019.
Foto: Dainis Bušmanis

Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece šodien, 20.janvārī, Saeimas namā uzrunājot žurnālistus, kuri 1991.gada barikāžu laikā informēja sabiedrību par trauksmainajiem notikumiem, pateicās par viņu drošsirdību un profesionalitāti, portāls “La.lv” uzzināja Saeimas Preses dienestā.

“Katru informācijas kripatu sabiedrība gaidīja kā izsalkušais maizes gabalu,” sacīja Mūrniece, uzsverot, ka žurnālistu darbs sabiedrībai palīdzēja pašorganizēties un aizsargāt Latviju. Tāpat Saeimas priekšsēdētāja pateicās Augstākās Padomes Preses centra darbiniekiem, kuri palīdzēja rietumvalstu žurnālistiem atveidot notiekošo.

Runājot par drošību, Saeimas priekšsēdētāja sacīja, ka šobrīd mēs esam labākajā situācijā, kādā jebkad esam bijuši. Latvija ir NATO dalībvalsts. Šobrīd Latvijā tiek runāts par visaptverošas aizsardzības koncepcijas ieviešanu, un arī par barikādēm varam domāt kā par daļu no šīs koncepcijas būtības.

Arī mūsdienās sabiedrības psiholoģiskās noturības spēcināšanā svarīgs gan valsts varas, gan mediju kopdarbs. Kā uzsvēra I.Mūrniece, tie žurnālisti, kuri izgājuši barikāžu laika mācības, izdzīvojuši tās ar sirdi un pēc tam vēlreiz ar prātu, ļoti labi saprot, ko tas nozīmē un cik daudz sabiedrības noskaņojumā var mainīt nepareizi pasniegta informācija.

Saeimas priekšsēdētāja aicināja barikāžu laika žurnālistus dalīties savā pieredzē ar mediju vides jaunpienācējiem, izceļot brīvības un demokrātijas nozīmību.

Saistītie raksti

Tāpat Mūrniece uzsvēra mūsdienās aktuālo fenomenu – politikas mediatizāciju. Politiskā darbība arvien biežāk notiek tieši mediju vidē, kā rezultātā mediju atbildība kļūst par arvien svarīgāku jautājumu, kam ikvienam ir jāpievērš uzmanība.

Svinīgs pasākums neatkarības cīnītājiem, kuri tolaik strādāja televīzijā, radio un laikrakstos, katra gada janvārī ir viena no parlamenta tradīcijām, kas iedibināta 8.Saeimas laikā.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Latvijā
Pērn Valkas novadā palielinājies jaundzimušo skaits un samazinājusies mirstība
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Sestdien Rīgā aizdedzies “Rīgas satiksmes” pasažieru autobuss 2
6 stundas
ĢK
Ģirts Kasparāns
Latvijā
Kā pierobežā cīnās pret Kremļa propagandu 1
7 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

IP
Ilze Pētersone
Kultūra
Vai mulda ir meita, kas melo? Izveidota Blaumaņa valodas vārdnīca
6 minūtes
LA
LA.LV
Latvijā
FOTO. Jūras un vēja posta darbi Vakarbuļļos
13 minūtes
LL
LETA, LA.lv
Sports
Prūsis: Ja šo nedēļu pārdzīvojām, tad kādu laiku dzīvosim
9 minūtes
VK
Vita Krauja
Kultūra
No zvaigžņu ceļa līdz dziesmu bērnam: skolēnu dziesmu svētkos sola līdzsvarotu programmu
4 stundas
LE
LETA
Latvijā
Izglītības nozares speciālisti var pieteikties mācību vizītei Francijā par dzimumu stereotipiem
1 stunda