Jauniestudējuma "Eiridīke" pirmizrāde Dailes teātrī

FOTO. Sengrieķu mīts mūsdienīgā interpretācijā: Ilze Ķuzule- Skrastiņa, Lauris Dzelzītis un citi “Eiridīkes” pirmizrādē 6

Dailes teātra Mazajā zālē 15. novembrī pirmizrādi piedzīvoja fiziskā teātra žanrā strādājošās režisores Annas Abalikhinas jauniestudējums “Eiridīke”. Izrāde caur tekstu, aktierspēli, horeogrāfiju, mūzikas, video un gaismu saspēli veidojas kā īpašs skatuves mākslas notikums.

Reklāma
Reklāma
Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā 29
Kokteilis
“Es nekad nebiju plānojusi būt par prezidenta sievu!” Zelenska skumji atklāj, kādas attiecības viņai tagad ir ar vīru 114
TV24
“Ukraiņi atraduši alternatīvu ATACMS raķetēm,” atklāj NBS majors Slaidiņš 105
Lasīt citas ziņas

Lugas dramaturģe Sāra Rūla šo slaveno sengrieķu mīta mīlasstāstu par Orfeja ceļojumu cauri viņsaulei pie izredzētās Eiridīkes, veidojusi mūsdienīgā interpretācijā.  Dzejnieks Jānis Elsbergs dramaturģes tekstu ir ne tikai latviskojis, bet arī atdzejojis, un izrādes radošā komanda ir atradusi fiziskā teātra estētikā balstītu kustību partitūru. Tā iecerēta kā iepriekš Dailes teātrī neredzēta kombinācija, kas piesaista un neatlaiž vēl ilgi pēc redzētā – kā pati mīlestība. Mūziku izrādei radījis komponists Platons Buravickis, kas klausītājiem pazīstams ar mūsdienīgu improvizācijas un dažādu žanru saspēli mūzikā.

Galvenās lomas iestudējumā atveido Ilze Ķuzule- Skrastiņa un Klāvs Kristaps Košins. Lomās: Milēna Miškēviča, Anete Krasovska, Mirdza Martinsone vai Vita Vārpiņa, Gints Andžāns, Lauris Dzelzītis, Ērika Eglija-Grāvele.

CITI ŠOBRĪD LASA

Režisore ­– Anna Abalikhina; scenogrāfe un kostīmu māksliniece ­– Ieva Kauliņa; video mākslinieks–  Aleksandrs Lobanovs; komponists–  Platons Buravickis; gaismu māksliniece– Māra Vaļikova.

Dailes teātra patrons “Rietumu Banka”- kvalitāte nekad nav nejaušība.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.