“Nord Stream 2” gāzes caurules “ChelPipe Group” Čeļabinskas cauruļu rūpnīcā jau pirms tās ieguldīšanas Baltijas jūras dibenā ir izraisījušas lielu pretestību Eiropā.
“Nord Stream 2” gāzes caurules “ChelPipe Group” Čeļabinskas cauruļu rūpnīcā jau pirms tās ieguldīšanas Baltijas jūras dibenā ir izraisījušas lielu pretestību Eiropā.
Foto: Maxim Shemetov/REUTERS/Scanpix/LETA

FOTO, VIDEO. Eksplozijās iznīcināti 50 metri “Nord Stream 1” 29

Pēc sprādzieniem, kas tiek uzskatīti par sabotāžu, iznīcināti vai aprakti jūras dzelmē vismaz 50 metri Krieviju un Vāciju savienojošā gāzesvada “Nord Stream 1”, liecina otrdien publicētie zemūdens video.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
3 horoskopa zīmes, ko visi mīl – viņi izceļas ar īpašu harismu un siltu enerģiju
“Oficiāli neviens neko neaizliedz.” Krievijā strauji izdziest viena no sievietes galvenajām pamattiesībām
Mājas
FOTO. Mežaparkā par 1,4 miljoniem tiek pārdota māja, kas pārsteidz ar arhitektūru un ne tikai…
Lasīt citas ziņas

Zviedrijas laikraksta “Expressen” publicētajos videomateriālos redzams, ka 80 metru attālumā no cauruļvada sākuma ir daudz saplēsta un salocīta metāla.

Kā ziņo “Expressen”, video filmēts pirmdien un tajā redzams, ka trūkst vai aprakti jūras dzelmē vairāk nekā 50 metri cauruļvada. Dzelmē redzamas metāla atlūzas.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Tikai ārkārtējs spēks var salocīt tik biezu metālu,” laikrakstam teicis Norvēģijas kompānijas “Blueye Robotics” bezpilota zemūdens aparāta operators Trunns Lāšens.

Viņš piebilda, ka “jūras dibenā ap cauruļvadu redzama milzīga spēka ietekme”.

Jau vēstīts, ka septembra beigās Baltijas jūrā notika vairākas eksplozijas, sabojājot abus “Nord Stream” cauruļvadus un izraisot četras noplūdes.

Lai gan noplūdes konstatētas starptautiskajos ūdeņos, divas no tām bija Dānijas ekskluzīvajā ekonomiskajā zonā, bet vēl divas – Zviedrijas ekskluzīvajā ekonomiskajā zonā.

Zviedrijas iestādes 6.oktobrī paziņoja, ka ir veikta zemūdens pārbaude un savākti pierādījumi. Kā ziņoja Zviedrija, pārbaudē secinātais atbilst aizdomām par iespējamu sabotāžu.

Gāzesvadi bijuši ģeopolitiskā saspīlējuma epicentrā pēc tam, kad Krievija apturēja gāzes piegādes Eiropai, kura savukārt noteikusi sankcijas saistībā ar Krievijas iebrukumu Ukrainā. Ir aizdomas, ka sprādzienus organizējis Kremlis, tomēr Maskava šādas aizdomas noraida.

Lai gan abi “Nord Stream” gāzesvadi laikā, kad notika eksplozijas, netika izmantoti gāzes piegādei, tajos atradās gāze.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.