Roberts Akmens pērn Tokijas olimpiskajās spēlēs tika finālā, izcīnot astoto vietu, pēc tam tiekot pie bronzas pasaules meistarsacīkstēs. Šogad viņam lielākais panākums bija svētdien Minhenē, kur izcīnīta sudraba godalga Eiropas čempionātā.
Roberts Akmens pērn Tokijas olimpiskajās spēlēs tika finālā, izcīnot astoto vietu, pēc tam tiekot pie bronzas pasaules meistarsacīkstēs. Šogad viņam lielākais panākums bija svētdien Minhenē, kur izcīnīta sudraba godalga Eiropas čempionātā.
Foto: Philip Fong/AFP/SCANPIX

Ideāls sezonas noslēgums smailīšu vieniniekā ar izcīnīto sudrabu Akmenam 0

Gints Narogs, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Ja tavas mājas numurā ir kāds no šiem 3 cipariem, tev ir potenciāls sasniegt visu, ko sirds kāro 15
Farmācijas gigants “AstraZeneca” atzīst, ka viens no tās Covid-19 vakcīnas blakusefektiem var būt pat nāvējošs 7
FOTO. Muskuļains torss! Pirmo reizi redzam Donu jaunajā Eirovīzijas tērpā 14
Lasīt citas ziņas

Svētdien Minhenē noslēdzās Eiropas čempionāti deviņos sporta veidos. Latvijai pēdējās divas sacensību dienas bija ļoti veiksmīgas, jo pludmales volejbolā dāmām pie zelta tika Tīna Graudiņa un Anastasija Kravčenoka, bet smaiļošanā un kanoe airēšanā sudrabu izcīnīja Roberts Akmens.

Smailīšu vieniniekā (K1) finišs bija aizraujošs, uz aci nepateiksi, kurš uzvarējis. Sākumā uz lielā ekrāna kanāla malā un arī video pārraidē paziņoja, ka zeltu izcīnījis 26 gadus vecais talsenieks Roberts Akmens.

CITI ŠOBRĪD LASA

TV ekrānos varēja redzēt Roberta prieka emocijas. Tiesneši gan pētīja fotofinišu, kurā izrādījās, ka nedaudz naskāks bijis portugālis Kevins Santušs, kuram latvietis zaudēja nieka 0,053 sekundes.

“Protams, būtu bijis foršāk, ja viņi uz lielā ekrāna nebūtu parādījuši, ka esmu čempions, jo tās bija lielas emocijas. Jau iedomājos, ka skanēs Latvijas himna… Mazliet nožēla ir, ka beigās sudrabs, taču vienalga esmu ļoti, ļoti apmierināts un gandarīts. Otrā vieta Eiropas čempionātā ir liels panākums,” sarunā ar “Latvijas Avīzi” saka Akmens, sazvanīts mājupceļā no Minhenes.

Tas, ka tik lielos mačos gadās šāds fēlers, gan nav pārsteigums, jo 200 metru sprintā rezultāti ir tik blīvi, ka kas tāds var gadīties. “Šī nav pirmā reize. Es to uztveru normāli, jo beigu beigās esmu otrais. Jā, varbūt no komandas puses vajadzēja iet un pastrīdēties.

Tomēr tas ir tiesnešu rokās, ja viņi izlēma tā, ka portugālis bija pirmais, tad tā jau bija,” Roberts notikušo uztver mierīgi. Finālā rezultāti gan nebija mega ātri, priekšsacīkstēs, kur Akmens savā braucienā bija otrais, par pusotru sekundi labāki.

“Finālā bija manāms un stiprs pretvējš, bet priekšsacīkstēs teju ideāli apstākļi, neliels pavējš. Man starts varēja būt labāks, jo bišķi aizķēros aiz “pīlītes” jeb starta sistēmas. Brauciens gan labs, nepieļāvu nevienu kļūdu. Bija kaifs braukt ar savu laivu. Uzreiz cita airēšana,” teic sportists.

Katra medaļa ir svarīga

Augusta pirmajā nedēļā viņš startēja pasaules čempionātā Kanādā ar aizlienētu laivu, ieņemot ceturto vietu. Savas laivas nogādāšana būtu pārāk dārga, turklāt to tik ātri nevarētu atgādāt atpakaļ uz Eiropu.

“Pasaules čempionātā startēju ar Kanādas izlases iedotu laivu. It kā jau pēc formas un materiāla tāda pati, bet tomēr citāda, ar citiem izsvarojumiem. Ceturtā vieta pasaules čempionātā ir sāpīgāka, jo vienmēr jau gribas uz goda pjedestāla uzkāpt,” atzīst Akmens, kurš pērn olimpiskajās spēlēs Tokijā bija astotais, bet pēc tam pasaules čempionātā Kopenhāgenā izcīnīja bronzu.

Reklāma
Reklāma

Pie lielajiem panākumiem jāskaita arī 2019. gadā izcīnītais zelts pasaules čempionātā U-23 vecuma grupā. “Grūti atbildēt, kura medaļa man svarīgāka. To tā nevar izvērtēt, jo katra ir nozīmīga, jo īpaši tajā brīdī, kad tiek izcīnīta. Visas lieku vienā plauktā, ne zemāk, ne augstāk,” par saviem panākumiem saka Akmens.

Uz Parīzi cer tikt arī četriniekā

Minhenē viņš startēja ne tikai 200 metros individuāli, bet kopā ar Robertu Pumpu, Kasparu Tīklenieku un Denisu Volkovu arī smailīšu četriniekā (K4) 500 metru distancē, ieņemot desmito vietu. “Uzskatu, ka nobraucām teicami. Desmitā vieta mums ļaus nākamgad piedalīties Eiropas spēlēs. Mērķis ir kvalificēties Parīzes olimpiskajām spēlēm, un šobrīd uz to ejam. Ar to atbalstu, kāds bijis un kam gājām cauri, parādījām nenormāli augstu rezultātu, jo aiz mums palika ļoti spēcīgas komandas, kuras pasaules čempionātā brauca finālā.

Ceram, ka ar janvāri būs papildu finansējums, jo esam to nopelnījuši. Mērķtiecīgi strādāsim, lai kvalificētos Parīzei,” komandas, kas izveidojusies šogad, mērķus ieskicē Akmens.

Pēc diviem gadiem Parīzes olimpiskajās spēlēs viņš cer startēt arī individuāli, taču tur programmā vairs nav 200 metru distances. “Jau šogad treniņu darbs tika pakārtots tam, ka būs jāpārkvalificējas uz 500 metriem.

Tāpēc arī četrinieka treniņi nāca par labu. Jā, 200 metri ir mana sirdslieta, Parīzē diemžēl tādas distances nebūs.

Ceļazīmes sāks dalīt nākamgad pasaules čempionātā, bet olimpiskajā gadā pēdējā atlase būs pavasara beigās Eiropas zonā. Redzēs, kā veiksies, bet mērķis ir un vēlos to piepildīt. Par finansējumu nesūdzēšos, izdzīvot var.

Ļoti atbalsta Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) un Latvijas Olimpiskā vienība (LOV), arī Talsu novada pašvaldība.

Vienmēr jau gribētos un varētu vairāk, bet nesūdzos. Sezona bijusi laba, lai gan Pasaules kausos īsti negāja. Tur startēju divniekos ar Robertu Pumpu, bet tobrīd nebijām gatavi konkurēt ar labākajiem divniekiem.

Sezonas beigas man sanāca krietni labākas. Tagad neliela atpūta, bet jau pēc mēneša jāsāk gatavoties nākamajai sezonai,” Akmens uzsver, ka airētājiem pamatu turpmākajam gadam jāsāk likt jau rudenī.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.