Kreituse par dienestu aizsardzības dienestā: Ja par brīvprātību maksā naudu, tā nav brīvprātība 62

Latvijas pilsoņiem, kas brīvprātīgi pieteikušies valsts aizsardzības dienestā (VAD), to pabeiguši un atbilst studiju programmas uzņemšanas noteikumiem, studijas koledžas un bakalaura līmeņa studiju programmās tiks finansētas no valsts budžeta līdzekļiem, paredz valdības sēdē pieņemtie grozījumi saistībā ar uzņemšanu studiju programmās. Pieņemto lēmumu TV24 raidījumā “Dienas personība” vērtē RSU profesore, politoloģe Ilga Kreituse.

Reklāma
Reklāma
Trampam atliek bezspēcībā vien noplātīt rokas: Putins atdzīvina 3 klasiskās Kremļa taktikas
Mēs tāpat vien nepadosimies! Ukraina sāk gatavoties sliktākajam scenārijam
FOTO. VIDEO. “Tur ir ļoti daudz VUGD automašīnu, glābēji kaut kur skrien!” Aculiecinieks ziņo par biedējošu skatu galvaspilsētas centrā 16
Lasīt citas ziņas

“Ko nozīmē – brīvprātība? Ja par brīvprātību maksā naudu, tā nav brīvprātība. Ir ļoti savādi klausīties – viņš aiziet brīvprātīgi dienēt un viņam par to maksā naudu. Tātad tā brīvprātība ir nopirkta no valsts puses. Un te ir jautājums par valsts patriotismu, par dienesta skaidrojumu kā tādu,” norāda Kreituse.

“Nākamā lieta – ja pēc tam tev arī tiek apmaksāta izglītība, tātad tu saņem pensiju izglītības iegūšanai. Tāpēc šīs ir divas nesavienojamas lietas. Tad jau drīzāk varētu maksāt budžeta vietas tiem, kas veikuši noteiktu stundu skaitu kā brīvprātīgo darbu, tad gan es saprastu, ka varētu. Bet šeit, ja mēs runājam par valsts aizsardzību, par cilvēku patriotismu, par cilvēku pienākumu pret valsti, tad par pienākumiem parasti naudu nemaksā,” uzskata profesore.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Jo tas nozīmēs, ka viens knapi vidusskolu beigušais ar kaut kādu zemu līmeni nodienēs to nepilno gadu un pēc tam man viņš ir jāņem studentos un jātiek ar viņu galā obligātā veidā, nevis konkursa kārtībā. Piedodiet, bet man tas rada zināmas bažas par kvalitatīvu augstskolas izglītību,” viņa piebilst.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.