Foto – Ieva Lūka/LETA

Vai īpašuma saimnieku var sodīt, ja pie mājas izkārts netīrs vai bojāts karogs? 56

Madara Briede, “Praktiskais Latvietis”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
Krievija uzbrūk Ukrainai ar “brīnumieroci”. Ar to varētu tikt galā tikai F-16 144
TV24
“Viņi ir gatavi uz visādām neģēlībām.” Kas mudinātu Putinu pieņemt lēmumu uzbrukt NATO?
Veselam
Neviens to pat nenojauta – pasaulē populāros kosmētikas produktos vēzi izraisošas ķīmiskas vielas 800 reižu pārsniedz normu 42
Lasīt citas ziņas

Ja privātmājas pagalmā izkārts netīrs vai bojāts karogs (tas tur izkārts pastāvīgi), vai īpašuma saimnieku var sodīt? Un kas vispār to kontrolē? Olga V.

Valsts heraldikas komisijas pārstāve Ramona Umblija norāda, ka šādās situācijās jāiesaista pašvaldības vai Valsts policija.

CITI ŠOBRĪD LASA

Latvijas valsts karoga likums nosaka, ka aizliegts lietot bojātu, izbalējušu, netīru vai citādi nepiemērotu Latvijas valsts karogu. Tātad, ja karogā ir caurumi, tas kļuvis netīrs vai arī karmīnsarkanais tonis izbalojis, šādu karogu nedrīkst lietot un tas jāmaina.

Lietošanai nederīgs Latvijas valsts karogs jāiznīcina diskrētā veidā (bez citu personu klātbūtnes sadalīt pa krāsu joslām, ievietot maisā un tad izmest).

Latvijas valsts karoga likuma 23. pants paredz, ka par normatīvajos aktos noteiktās Latvijas valsts karoga lietošanas kārtības pārkāpšanu fiziskajai personai un juridiskajai personai piemēro brīdinājumu. Savukārt par klajas necieņas izrādīšanu pret karogu piemēro naudassodu līdz 700 eiro.

Administratīvā pārkāpuma procesu par minētajiem pārkāpumiem veic Valsts policija, kā arī līdz lietas izskatīšanai arī pašvaldības policija, bet lietu izskata pašvaldības administratīvā komisija vai apakškomisija.

UZZIŅA

• Pie publisko personu ēkām, privāto tiesību juridisko personu un personu apvienību ēkām, kā arī dzīvojamajām ēkām Latvijas valsts karogu novieto 1. maijā, 4. maijā, 21. augustā, 11. novembrī un 18. novembrī.

• Latvijas valsts karogu sēru noformējumā pie publisko personu ēkām, privāto tiesību juridisko personu un personu apvienību, kā arī dzīvojamajām ēkām novieto 25. martā, 14. jūnijā, 17. jūnijā, 4. jūlijā un decembra pirmajā svētdienā.

• Latvijas valsts karogu var lietot tautas, reliģiskajos un ģimenes svētkos, atceres dienās un citos gadījumos, garantējot tam pienācīgu cieņu.

Reklāma
Reklāma

• Aizliegts valsts karogu lietot pie ēkām, kas ir avārijas stāvoklī, kuru fasāde tiek remontēta, citās nepiemērotās vietās un apstākļos.