Foto: Kendo Nice/SHUTTERSTOCK

Kā pareizi ieziemot ismēnes? Skaidro dārzniece 2

Ilona Klovāne, “Praktiskais latvietis”, AS “Latvijas Mediji”.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
“Man ir lauzta kāja un deguns, pārsista piere, pamatīgs smadzeņu satricinājums…” Horens Stalbe Dobelē nežēlīgi piekauts 33
Mājas
12 senlatviešu ticējumi par Jurģu dienu: kāda šī diena, tāda visa vasara? 25
10 apetīti nomācoši produkti, kas jāēd katru dienu 30
Lasīt citas ziņas

“Man šovasar skaisti ziedēja ismēnes. Tagad noraku un noliku žāvēt. Bet tām ir lielas un gaļīgas saknes. Vai tās sažūs? Varbūt jānogriež?” – jautā Rita Kuldīgas novadā.

“Ismēnēm jeb himenokallām nedrīkst nogriezt gaļīgās saknes, tām ziemas periodā jānokalst pašām. Tikai tad, kad sakaltušas, tās drīkst nogriezt,” skaidro Nacionālā botāniskā dārza Oranžērijas augu nodaļas vadītāja Zane Purne.

CITI ŠOBRĪD LASA

Miera periodā, kas ilgst vismaz trīs mēnešus, sīpolpuķes uzglabā 14–15 °C temperatūrā kastītēs, minimāli mitrā kūdrā, smiltīs vai sfagnu sūnās (sausumā tās līdz pavasarim sažūs). Kad atpūtas laiks beidzies, stāda podā, auglīgas augsnes un rupjas grants maisījumā. Maija beigās, jūnija sākumā, kad beigušās lielās salnas, ismēnes izvieto ārā, nedaudz noēnotā vietā, ar visu podu pierokot augsnē.

Jāņem vērā, ka sīpolpuķes nav salcietīgas: saasnojuši augi -2 °C temperatūrā nosalst. Veģetācijas periodā ismēnes regulāri laista (nedrīkst iekaltēt) un katru nedēļu mēslo ar komplekso mēslojumu.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.