Foto – Shutterstock.com

Kā saglabāt vasaras iedegumu līdz pat vēlam rudenim? 0

Par pagājušo vasaru mums atgādina ne tikai patīkamas atmiņas, bet arī skaists iedegums. Kura no mums gan nevēlētos to saglabāt līdz pat vēlam rudenim, bet diemžēl ne vienmēr tas izdodas un iedegums pazūd jau dažu nedēļu laikā. Dove zīmola vadītāja Jūlija Kravčenko atklāj, ka tomēr pastāv dažādas metodes, kas var palīdzēt iedegumu uzturēt ilgāku laiku.

Reklāma
Reklāma
Krievija identificē divas “smirdīgas” valstis, kas būtu tās nākamais mērķis
Kokteilis
Personības tests: jūsu dzimšanas mēneša zieds atklāj par jums vairāk, nekā spējat iedomāties 17
VIDEO. “Sēžu ceļmalā un netieku mājās!” Latviete ar asarām acīs stāsta par nedienām ar elektroauto
Lasīt citas ziņas

“Mūsu āda atjaunojas regulāri, parasti 28 – 30 dienu laikā, tāpēc vasaras iedegums pāris nedēļās sāk pamazām izzust. Tomēr pareizi un atbilstoši rūpējoties par ādas veselību un kopšanu, iedegumu iespējams saglabāt ilgāku laiku,” skaidro Jūlija.

Ādas skrubēšana. Jūlija norāda, āda atjaunojas regulāri, un sausās, mirušās epidermas šūnas paliek uz tās. Šis mirušo šūnu slānis ne tikai kavē labu un vienmērīgu iedegumu, bet arī kaitē ādai, un tā zaudē mirdzumu, jo netiek veicināta ādas mitrināšana un barošana. “Ādu nepieciešams skrubēt regulāri, 1-2 reizes nedēļā. Tas ir veids, kā palīdzēt ādai atjaunoties ātrāk un vieglāk. Lai nekaitētu un nekairinātu jutīgo ādu, izmantojot raupjus skrubjus, tos var aizstāt ar dušas želejām, kuras ir papildinātas ar maigām pīlinga daļiņām, līdz ar to maigi notīrot mirušo ādu jau mazgājoties dušā, “ iesaka Jūlija.

CITI ŠOBRĪD LASA

Aizsardzība pret sauli. “Tiecoties iegūt starojošu vasaras iedegumu, ir svarīgi atcerēties par aizsardzību no UV stariem.” – atgādina J. Kravčenko. Citādāk ir risks apdegt saulē un gūt nopietnus ādas apdegumus. Lai arī šķiet, ka ādai aizsardzība pret sauli ir nepieciešama tikai vasarā, tā gluži nav, ādai kaitējumu var radīt arī rudens saule, tādēļ par ādu nepieciešams parūpēties. Jāizvēlas aizsargkrēms ar aizsardzību pret UVA un UVB stariem. Tāpat arī, ja āda ir bāla un jutīga, jāizmanto aizsargkrēms ar atbilstošu SPF skaitli. Savukārt, ja āda ir dabīgi brūna, der arī krēms ar vidēju SPF skaitli.

Ādas mitrināšana ir galvenais faktors, kas palīdzēs saglabāt ādas starojumu un iedegumu pēc iespējas ilgāku laika periodu, jo temperatūra un saules stari ļoti sausina ādu, un tā mēdz pat sākt lobīties. Kā no tā izvairīties? “Ir ļoti svarīgi saglabāt ādas dabisko mitruma līmeni. Tāpēc ļoti ieteicams ir ikdienā lietot dziļi mitrinošu losjonu vai krēmu.” – stāsta Jūlija Kravčenko. Arī ūdens vienmēr ir labs veids gan kā veldzēt slāpes, gan kā uzturēt mitruma līmeņa līdzsvaru organismā.

Iedeguma saglabāšana. “Lai arī neviens iedegums nav mūžīgs, pietiekama mitrināšana un pareiza ādas kopšana palīdzēs to nosargāt ilgāk. Jūs varat saglabāt vasaras iedegumu līdz pat rudenim, pat ja jums nav iespējas sauļoties regulāri. Dziļi mitrinošs ķermeņa losjons ar pakāpeniski paštonējošu efektu būs lieliska izvēle” – saka J. Kravčenko. Losjons ar paštonējošu efektu palīdz uzturēt dabīgi brūnganu ādas toni vēl ilgu laiku pēc sauļošanās sezonas beigām. Bez tam, tas var palīdzēt izveidot dabīgu iedegumu pat ziemas vidū bez mākslīgiem saules stariem, kas nogurdina un atūdeņo ādu.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.