Vasaras karstajās dienās, ir svarīgi atcerēties, ka svelmē palielinās slodze uz sirdi, īpaši senioriem un cilvēkiem ar hroniskām sirds saslimšanām.
Vasaras karstajās dienās, ir svarīgi atcerēties, ka svelmē palielinās slodze uz sirdi, īpaši senioriem un cilvēkiem ar hroniskām sirds saslimšanām.
Publicitātes foto.

Kā senioriem pasargat sevi vasaras svelmē? 3 vērtīgi padomi 9

Fiziskās aktivitātes senioriem ir īpaši svarīgas, rūpējoties par sirds veselību un garāku mūžu. Vasaras karstajās dienās, ir svarīgi atcerēties, ka svelmē palielinās slodze uz sirdi, īpaši senioriem un cilvēkiem ar hroniskām sirds saslimšanām. Diemžēl tāpat kā visā pasaulē arī Latvijā asinsvadu slimības ir galvenais nāves cēlonis, tāpēc ir pastiprināti jāpievērš uzmanība sirds veselībai karstumā, kad riski attīstīties veselības problēmām ir vēl augstāki. Kā sagatavoties vasaras svelmei un kādus drošības pasākumus jāievēro senioriem? Par to zina portālam LA.LV stāstīt  “Euroaptieka” farmaceite Zane Melberga.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Auns – Minhene, Lauva – Parīze: kuru Eiropas pilsētu vajadzētu apmeklēt tavai zodiaka zīmei 12
VIDEO. Kaut kas neredzēts! Uz Gaujas tilta pie Cēsīm “atgriezusies ziema” – grūti pat pabraukt 16
Kokteilis
VIDEO. “Nākamais apkaunojums aiz Galkina!” Laima Vaikule koncertā dzied ukraiņu valodā, kas nokaitinājis krievvalodīgos
Lasīt citas ziņas

“Dažādas fiziskās aktivitātes senioriem ir jāveic regulāri, kombinējot vidējas un augstas aerobas aktivitātes, kā, piemēram pastaigas, dārza darbi, nūjošana, peldēšana vai joga. Tās samazina risku attīstīties sirds un asinsvadu slimībām, depresijai, trauksmei, demencei, 2. tipa cukura diabētam un osteoporozei. Tomēr, kad Latviju sasniedz karstuma vilnis, senioriem būtu jāievēro īpaša piesardzība, veicot šīs aktivitātes,” norāda “Euroaptieka” farmaceite Zane Melberga.

Šādā gadījumā ir būtiski sagatavot ķermeni ar veselīgu uzturu, nodrošināt pietiekamu šķidruma uzņemšanu, objektīvi novērtēt savas fiziskās spējas un valkāt laikapstākļiem piemērotu apģērbu. Šie piesardzības pasākumi palīdzēs novērst pārkaršanas risku un nodrošinās, ka fiziskās aktivitātes ir drošas un efektīvas arī augstas temperatūras apstākļos,” piebilda farmaceite.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.