Foto: ZUMAPRESS/ SCANPIX/ LETA

Kanādā “antivakseriem” par vēršanos pret mediķiem draudēs kriminālatbildība 98

Reaģējot uz arvien biežāko ārstu un medmāsu vajāšanu, Kanādas ģenerālprokurors piektdien iepazīstinājis ar likumprojektu, kas paredz faktiski kriminalizēt protestus pret vakcināciju, kas vērsti pret slimnīcām un citām medicīnas iestādēm.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
TESTS. Jūsu īkšķu novietojums, sakrustojot pirkstus, atklāj daudz par jūsu personību 12
“Pasažieriem bez sejas maskas var tikt atteikta iekāpšana transportlīdzeklī!” Paziņojums autobusa salonā samulsina braucēju 55
Kokteilis
Krišjāņa Kariņa sieva Anda publisko emocionālu vēsti vīra atbalstam: “Es apprecēju vienu no drosmīgākajiem, godīgākajiem, gudrākajiem un labestīgākajiem vīriešiem pasaulē” 435
Lasīt citas ziņas

Saskaņā ar piedāvātajiem grozījumiem kriminālkodeksā par veselības aprūpes darbinieku iebiedēšanu nolūkā panākt, lai tie pārstātu pildīt savus pienākumus vai arī liegtu jebkurai personai piekļuvi medicīnas iestādei, draudēs desmit gadu cietumsods.

“Mēs visi esam redzējuši protestus pandēmijas laikā, pat vēl šonedēļ,” preses konferencē uzsvēra ģenerālprokurors Deivids Lameti, norādot uz “Covid noliedzējiem, kas cenšas neļaut bērniem saņemt vakcīnu, kura iespējams glābs dzīvību”.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kanādā trešdien sāka potēt bērnus vecumā no pieciem līdz 11 gadiem pret Covid-19.

Lameti uzsvēra, ka protestētāju uzvedība, cenšoties ārstus iebiedēt, viņus traucēt vai tiem draudēt, ir “pretīga un nepieņemama”.

Kanādas mediķu apvienības prezidente Ketrīna Smārta norādīja, ka pēdējā gada laikā vērojams pret ārstiem un medmāsām vērsta naida un vardarbības pieaugums.

Saskaņā ar 2021.gada nacionālās ārstu veselības stāvokļa aptaujas sākotnējiem rezultātiem trīs ceturtdaļas ārstu darbavietā saskārušies ar iebiedēšanu, mobingu vai darba traucēšanu, bet trešdaļa atzinusi, ka tas notiek regulāri.

Turklāt ārsti sievietes ievērojami biežāk ziņo par draudiem nekā viņu kolēģi vīrieši.

Likumprojektu vēl jāapstiprina parlamentā.