Veselam
Psiholoģija

Kas notiks, ja partneris uzzinās par krāpšanu: iespējamie scenāriji0

Partneris ir uzzinājis par tavu mīlas dēku vai tu pati (pats) nespēji izturēt dubulto spēli un visā atzinies. Sekas ir vienādas: vīrs (sieva) pārdzīvo smagu traumu. Pirms liktenīgās izvēles, kas ietekmēs tuvinieku dzīvi, apsver visas iespējas.

Asaras, šoks, dusmu uzliesmojumi un varbūt uz nervu pamata – pat vemšana tualetē. Tu vēlētos sievu (vīru) mierināt, bet diemžēl pats esi tas cilvēks, kurš izraisījis tādas dvēseles sāpes. Ko gan tagad tu varētu pasākt? Daudz. Bet tava panika un mēģinājumi tikt galā ar lielo vainas sajūtu var novest pie jaunām kļūdām, kas tikai padziļinās tavu nodevību un veicinās laulības šķiršanu. Šobrīd tu, iespējams, īsti nezini, ko vēlies. Tu neesi pārliecināts, vai joprojām vēlies saglabāt laulību un vai partneris tev vispār dos otru iespēju. Turklāt tu vari arī izjust dziļas jūtas pret mīļāko.

Ģimenes psihoterapeits Endrjū Maršals (vairāku grāmatu, tai skaitā “Es tevi mīlu, bet neesmu tevī iemīlējies” autors) pārliecināts: ir pieci notikumu attīstības varianti. Pirms galīgās izvēles viņš iesaka apsvērt katra plusus un mīnusus.

1. Aiziet pie mīļākā (mīļākās)

Tu esi tik ļoti iemīlējusies (-ies), ka esi pārliecināta: jādod iespēja jaunajām attiecībām.

Ieguvumi

1. Pastāv iespēja, kuru kāds no maniem klientiem nosauca par “mīksto nosēšanos” – citiem vārdiem sakot, būs jāiztur daudzi skandāli un sirdslēkmes, taču divatā jūs tiksiet galā un atbalstīsiet viens otru.

2. Noteikti uzzināsiet, vai esat viens otram piemēroti.

Trūkumi

1. Tas ir vissliktākais atrisinājums vīram (sievai) un jūsu kopīgajiem bērniem. Es zinu, ka jūs nepametīsiet bērnus, bet viņi to uztvers tieši tā.

2. Jums būs jāpiedzīvo smagā laulības šķiršana, kuras ietekme būs jūtama gadiem, un varbūt gadu desmitiem (Es zinu, jo jau 30 gadus palīdzu pieaugušajiem tikt galā ar agrā bērnībā piedzīvotās vecāku šķiršanās sekām).

3. Bērni apsūdzēs tavu jauno partneri par ģimenes sagraušanu un pamestās mātes (tēva) bēdām. Labākajā gadījumā vari cerēt uz pieklājīgu, bet atturīgu partnera pieņemšanu. Tam būs milzīga ietekme uz tavām jaunajām attiecībām un tas kļūs par bezgalīgu problēmu avotu nākotnē. Ir grūti nodibināt labas attiecības ar pameitu (padēlu), pat ja jūsu attiecības sākušās pēc laulības šķiršanas.

4. Mīlas romāna sākuma stadijā dzīve ar partneri tiek uztverta rozā toņos. Kamēr šīs attiecības nav pārbaudītas reālajā pasaulē, patiešām nav iespējams pilnībā iepazīt vienam otru. Tādējādi jūsu “mīkstā piezemēšanās” var apsolīt gadiem ilgu smagu darbu ar attiecībām arī nākotnē.

2. Saraut attiecības ar abiem partneriem

Sānsolis atklāja nopietnas problēmas jūsu laulībā un mīļākais (mīļākā) bija tikai šķiršanās katalizators, nevis cilvēks, kurš padarīs tevi laimīgu.

Ieguvumi

1. Mīlas intrigās parasti iesaistās tie, kas vēlas aizmirsties un atrast jaunajā partneri nelaimes biedru, – un šāda alianse reti ir fundamentālu attiecību spēcīgais pamats.

2. Tu nemeties no vienas galējības otrā.

3. Tev būs laiks sakārtot domas un izlemt, ko patiesībā vēlies.

4. Bērni, visticamāk, spēs tev piedot un ar laiku sapratīs tāda lēmuma iemeslus.

5. Tava sieva (vīrs) ātrāk un labāk atgūsies no dvēseles traumas.

6. Tev būs laiks analizēt savas kļūdas, un mazāk ticams, ka problēmas tiks pārnestas uz jaunajām attiecībām.

7. Pastāv iespēja, ka pēc kāda laika spēsi paskatīties uz savu laulību it kā no malas un gribēsi dot attiecībām otru iespēju.

Trūkumi

1. Tādu izvēli izdara nedaudzi.

2. Visticamāk, tu jutīsies vientuļi un tavs mīļākais (mīļākā) bombardēs tevi ar vēstulēm/zvaniem ar draudiem vai lūgumiem satikties. Tu turpināsi sazināties un pēc būtības – turpināsi attiecības, kas atbilst pirmajam no aplūkotajiem punktiem.

3. Tev būs vajadzīgs atbalsts. Diemžēl daudzi vīrieši saista savu emocionālo labsajūtu ar sievietēm – vispirms ar māti, pēc tam ar sievu un pēc tam ar mīļāko vai kādu citu sievieti. Ja nākamo nedēļu vai mēnešu laikā pēc šķiršanās pārgulēsi ar kādu citu, tas notiks tieši šī iemesla dēļ.

3. Ļausi citiem cilvēkiem izlemt tavā vietā

Tu esi tik apmulsis, ka nevari tikt skaidrībā un pieņemt lēmumu. Tu pārliecini sievu (vīru), ka vēlies saglabāt laulību (un pats tam tici), bet nespēj saraut attiecības ārpus ģimenes un turpini tikties (slepeni vai atklāti).

Ieguvumi

1. Tu vienmēr varēsi sev teikt, ka tā lēmis liktenis un tev ar to nav nekāda sakara, un tas palīdzēs nejusties tik vainīgam.

Trūkumi

1. Lielākā daļa no tiem, kas pat nedomāja pieņem tādu lēmumu, tomēr pieņēma to pēc noklusējuma, jo atteicās izvēlēties ko citu.

2. Ja nezini, ko vēlies, citi izlems tavā vietā un izvēlēsies to, kas der viņiem, nevis tev.

3. Tava sieva (vīrs) iesniegs laulības šķiršanu.

4. Visi uz tevi dusmosies, tajā skaitā bērni.

5. Šī sāpīgā situācija tev neko neiemācīs.

6. Pastāv risks uzsākt dvēseles sāpju ārstēšanu un atbrīvošanos no bezcerības ar alkohola, narkotiku, pārtikas, pornogrāfijas un citu (ne) ķīmisko atkarību palīdzību.

4. Mēģināt glābt laulību

Tu vēlies saglabāt laulību un aizsargāt bērnus, bet jautājums ir par to, cik daudz esi gatavs tam emocionāli, it īpaši, ja partneris nav gatavs spert soli pretī, nespēj aizmirst aizvainojumu un atgādina pagātni.

Ieguvumi

1. Tāds lēmums liecina, ka tev ir stiprs raksturs un ka esi gatavs atbildēt par rīcības sekām.

2. Tādā gadījumā nodevībai būs mazāk traumatiska ietekme uz bērniem (un visiem pārējiem).

3. Tu dari visu, ko vari.

4. Tu uzzināsi daudz vērtīgas informācijas par sevi, partneri un par tuvām attiecībām kopumā.

Trūkumi

1. Partneris nejutīsies patiesi mīlēts (neatkarīgi no tā, kā centīsies viņu pārliecināt).

2. Pastāv risks, ka tiks saglabāta normālu attiecību šķietamība (tad no ārienes viss izskatīsies labi, bet dvēselē gruzdēs sāpes).

3. Partneris var nolemt, ka tu nemaz nesaproti, cik slikti viņš jūtas un ka šķiršanās ir vienīgā izeja.

4. Vēl sliktāk, ja partneris apspiedīs savas emocijas un turpinās dzīvot kā agrāk – finansiālu apsvērumu vai bērnu dēļ – un laulības sāks līdzināties zombiju attiecībām (kad apkārtējiem laulības šķiet īstas, bet jūs zināt, ka patiesībā viss ir miris).

5. Pastāv liela varbūtība, ka viens no jums vai abi spers sānsoļus.

6. Vēlreiz atkārtošu: viss iepriekš minētais reti ir apzināta izvēle tiem laulātajiem, kas piedzīvojuši nodevību, bet daudzas ģimenes pie tā nonāk.

5. Piestrādāt pie attiecību atjaunošanas

Lai gan šobrīd viss ir slikti, tu esi apņēmies sadziedēt partnerim cirstās brūces, piestrādāt pie sevis un turpmāk nepieļaut kļūdas.

Ieguvumi

1. Tā vietā, lai paliktu partnera dvēseles sāpju avots, tu palīdzi atjaunot zaudēto savstarpējo sapratni.

2. Krāpšana ne tikai atklāj problēmu zonas jūsu attiecībās, bet arī sniedz iespēju reizi par visām reizēm tikt ar tām galā un ne tikai glābt laulību, bet arī padarīt to noturīgāku.

3. Tas aizsargās bērnus no krāpšanas negatīvajām sekām (vai vismaz būtiski samazinās tās ietekmi).

4. Tu labāk iepazīsi sevi un iemācīsies efektīvāk sadarboties.

5. Ja partneris tomēr nolems šķirties, tu noteikti zināsi, ka izdarīji visu iespējamo, lai nogludinātu savu vainu.

6. Kļūdoties un labojot kļūdas, mēs norūdām raksturu.

7. Tavs mīļākais (mīļākā) sapratīs, ka jūsu romāns patiešām ir beidzies, un varēs veidot savu nākotnes dzīvi bez tevis.

Trūkumi

1. Tas var prasīt ilgu laiku.

2. Attiecību atjaunošanas darbs prasa daudz pūļu.

3. Tu nevari iepriekš zināt, kā tas beigsies.

 

Avots: psychologies

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.