“Varbūt ir laiks padomāt par eitanāziju, ja nevar nodrošināt visiem zāles?” pacientiem vienkārši “nolaižas rokas” 72

“Man ir priekšlikums! Varbūt ir laiks padomāt par eitanāziju, ja nevar nodrošināt visiem zāles?” šādu jautājumu uzdevusi kāda TV24 raidījuma “Uz līnijas” skatītāja.

Reklāma
Reklāma
Mājas
Kādas ir tavas kulinārijas prasmes – vai māki pagatavot šos 10 ēdienus, kuri jāprot katram latvietim?
Lietotas automašīnas, kuras nevajadzētu iegādāties: eksperts norāda uz trim neuzticamiem modeļiem 43
Kokteilis
No A līdz Ž – ko par tavu personību atklāj tava vārda sākumburts? 18
Lasīt citas ziņas

“Par eitanāziju mūsu valdība jau vairākas reizes ir runājusi. Tas ir ļoti smags jautājums. Es domāju, ka noteikti ir jābūt kaut kādām iespējām cilvēkiem palīdzēt, bet ne jau tagad mēs atļausim nomirt ikvienam…” sāpīgo jautājumu komentē “Latvijas Pacientu organizāciju tīkls” valdes priekšsēdētāja Baiba Ziemele.

“Mums jau tā Latvijā ir tik maz iedzīvotāju! Tieši tāpēc mums būtu jārūpējas par to, lai katram iedzīvotājam ir pieeja tiem medikamentiem, kas viņam ir vajadzīgi. Tas ir tieši tik vienkārši,” savā viedoklī dalās Ziemele.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tomēr Baiba Ziemele bilst, ka iespējams, ja viņa pati būtu nedziedināmi slima un ciestu neizturamas sāpes, tad varbūt arī pati apsvērtu eitanāzijas iespēju.

Latvijā vairākkārt sabiedrībā ir izcēlušās diskusijas par iespējam legalizēt eitanāziju.

Jau 2021.gadā Latvijā sabiedrības iniciatīvu portālā “Manabalss.lv”  tika savākti 10 000 parakstu par iniciatīvu Latvijā legalizēt eitanāziju. Tomēr Saeima pēc garām debatēm noraidīja šo iniciatīvu. Par iniciatīvas noraidīšanu balsoja 49 deputāti, pret bija 38, bet atturējās divi.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.