Komforts mansardā. Kādus logus izvēlēties mansardā 0

Apgūstot mansardus, arvien vairāk tiek izmantoti slīpie jumta logi, kurus montē 15 – 85 grādu slīpumā. Jumta logu siltumizolācijas līmenis atšķiras: energoekonomiskajai dubultstikla paketei siltuma zuduma koeficients ir 1,0 – 1,2 W/m2k, divkameru paketēs ar trīs vai četriem stiklojumiem, koeficients sasniedz 0,5 W/m2k. 


Reklāma
Reklāma

 

Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus
Kokteilis
Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm
Kokteilis
“Man ir lauzta kāja un deguns, pārsista piere, pamatīgs smadzeņu satricinājums…” Horens Stalbe Dobelē nežēlīgi piekauts 191
Lasīt citas ziņas

Rūdītu stiklu izmanto ārpusē logu sargāšanai no triecieniem: saņemot triecienu, stikls sabirst mazos gabaliņos. Laminēto tripleksu (stikls, plēve, stikls) izmanto iekšpusē – saņemot triecienu, tas saplaisā, toties nekrīt uz galvas. Vēl stikla paketes mēdz būt pārklātas ar viegli tīrāmu pārklājumu (easy to clean), pretkondensāta pārklājumu (anti-dew coating) un saules starus absorbējošu slāni. Šādi apstrādāts stikls aiztur 90% UV staru un aizsargā mēbeles no izbalēšanas. Logu laukumu aprēķina, uz katriem desmit kvadrātmetriem grīdas rēķinot 1 – 2 m2 lielu jumta stiklojumu. Par 15 – 20% lielākus logus rekomendē bērnistabai, viesistabai un ziemas dārzam.

Jumta logus parasti izgatavo no skujkoka lamelām. Koka līme iesūcoties veido armējumu, kas nodrošina papildu koksnes stabilitāti. Logu rāmji var būt lakoti, pārklāti ar baltu poliuretānu vai krāsoti. Aizsardzībai no nokrišņiem un mehāniskiem bojājumiem smalkākas detaļas pārklāj ar metāla uzlikām. Izvēloties baltus poliuretāna rāmjus, klients iegūst viegli kopjamus un izteikti ilgmūžīgus jumta logus ar lielāku garantiju.

 

Virināšana

CITI ŠOBRĪD LASA

Logus virina ap centrālo vai augšējo rotācijas asi. Vispirms ieteicams pamēģināt loga virināšanu veikala stendā. Ja rokturis ir augšā, pa centrālo asi veramie logi virinās arī tad, ja zem tiem atrodas dīvāns. Toties pa augšējo asi veramie logi atvērtā stāvoklī ļauj pieiet tuvāk un izbaudīt ainavas skatu kā no balkona. Šos logus ver ar apakšējo rokturi, tāpēc malai jābūt aptuveni metru no grīdas.

 

Lai labāk izbaudītu ainavu, lielākam loga sagāzumam jāizmanto garāks logs vai sapārotie logi.

 

Pie stāvas sienas pietiek, ja loga augstums ir ap 100 cm, bet aptuveni 40 grādu jumta slīpumā vēlamais loga garums jau būs 160 cm. Mansarda logus var papildināt, apakšā novietojot neveramu slīpu vai uz iekšu veramu vertikālu logu. Ekskluzīvāks ir divu vai vairāku logu savienojums: apakšējais logs atgāžas un augšējais paceļas, veidojot balkonam līdzīgu konstrukciju. Zemākos logus virina ar roku, augstākos regulē ar metru garu teleskopisku stieni, kuram pieliekot pagarinātāju, var aizsniegt trīs metru augstumu

 

Komplekti logiem

Precīzu savienojumu ar jumta segumu nodrošina pieslēgums un jumta izolācijas komplekts, kas sastāv no siltumizolācijas rāmja, hidroizolācijas segmateriāla, tvaika barjeras un notekas. Logu uzstādīšanu atvieglo komplekti, kurā ietilpst logs, pieslēgums, ruļļveida slēģi vai saulessargi, hidroizolācijas un siltumizolācijas komplekti, ailu iekšējā apdare un oriģinālās žalūzijas. No koka plātnes izgatavota gatava ailu apdare nodrošina konstrukcijas kvalitāti un ekonomē laiku. To izvēlas atkarībā no loga parametriem un jumta biezuma – 30 cm, 40 cm vai 50 cm. Komplektā parasti ietilpst arī žalūzijas un slēģi.

Reklāma
Reklāma

No iekšpuses gaismas regulēšanai izmanto žalūzijas, saulessargus, slēģus un aizsargtīklus. Plašā izvēlē ir visdažādāko toņu un rakstu horizontālās ruļļveida žalūzijas. Gaismu necaurlaidīgās aptumšo telpu un vēsā laikā nodrošina labāku siltumizolāciju. Plisētās žalūzijas slāpē spilgtu saules gaismu apmēram tā kā caurspīdīgi aizkari. Dažreiz žalūzijas kombinē un atverot gaismas necaurlaidīgās turpinās plisētās. Žalūziju stiprināšanai dažos modeļos izmanto speciālus kronšteinus “Pick&Click”, kas tās fiksē ar vieglu klikšķi. Insektu tīkli neļauj iekštelpās ielidot odiem un citiem kukaiņiem. No ārpuses logus pret ielaušanos un ārējiem trokšņiem aizsargā ruļļveida slēģi, kas ziemā nodrošina par 27% labāku siltumizolāciju un vasarā par 95% samazina telpas pārkaršanu. Par 90% telpas piesildīšanu samazina saulessargi, to caurspīdīgums ir no 15 līdz 5%.

 

Moderns aprīkojums

Jaunās paaudzes logi aprīkoti ar elektriskās vadības komplektu, kurā ietilpst motors, tālvadības pults, lietus sensors un vadības bloks. Logu automātika ar vadību sazinās radioviļņos io – homecontrole standartā, kas ļauj sistēmai pievienot citas ierīces. Ar skārienjutīgo sensoru aprīkots vadības bloks var darboties kā pro­grammējama gudrās mājas sastāvdaļa. Vienkāršākā, ar pulti aprīkotā elektriskās vadības ierīce piemērota vienam loga elementam – logam, slēģim vai žalūzijai.

Solārās vadības komplekts sastāv no motora, tālvadības pults, lietus sensora, vadības bloka un saules paneļa ar akumulatoru, kurā uzkrājas enerģija. Tiem nav nepieciešams pieslēgt elektrību, jo to saražo saule.

Lietus sensors aizver logu, kad uz tā nokrīt pirmās lietus piles.

 

 

Uzziņa

* Latvijas tirgū dažādas kvalitātes līmeņa mansarda logus par aptuveni vienādu cenu piedāvā dāņu “Rooflight”, vācu “Roto”, dāņu “Velux” un poļu “Fakro”. Tos iegādājoties, pievērš uzmanību servisa piedāvājumam, izvēles spektram, produktu garantijām, raugās, vai logu dizainu izstrādājuši starptautiski zināmi dizaineri, vai pieejami apmācītu meistaru montāžas pakalpojumi un arhitekta konsultācijas.

 

 

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.