Linda Rozenbaha: Šeit matus pirmo reizi dzīvē esmu nokrāsojusi pati, ar hennas bāzes krāsu.
Linda Rozenbaha: Šeit matus pirmo reizi dzīvē esmu nokrāsojusi pati, ar hennas bāzes krāsu.
Foto: Matīss Markovskis

Krāsot matus ar hennu? Kā Veselam.lv redaktores neiespējamā misija kļuva iespējama 0

Šoreiz izstāstīšu personisku stāstu.

Matus krāsoju kopš 18 gadu vecuma, visbiežāk – rudā, sarkanīgā vai kastaņbrūnā krāsā. Allaž pie friziera un vienmēr ar ķīmiskām krāsām. Ņemot vērā manus iecienītos rudos toņus un tiekšano dzīvot veselīgāk, nesen ieinteresēja ideja par sev un dabai draudzīgāku matu krāsošanas veidu – ar hennu, kuras pamatā ir dabisks augs.

RR
Ritvars Raits
Ziņas
Leģendārais autosportists devās pie mātes, lai vestu uz slimnīcu, bet līdz Lubānai netika… Kādu sodu saņēma dzērājšoferis, kurš nogalināja Sauku? 47
16 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
“Latvijā atgriezīsies gaisa masa, kas mums lika salt maija sākumā!” Bricis par laiku šonedēļ 13
1 diena
LA
LA.LV
Kokteilis
FOTO. VIDEO. “Balss maskā” uzvarētāja, repera Strūberga divu bērnu māte vēršas policijā par vardarbību, “Pieci.lv” pat pārstāj atskaņot grupas dziesmas radio 21
11 stundas
Lasīt citas ziņas

Matus man vienmēr krāsojis kāds cits, un, kā izrādījās, nebūt nav tik viegli atrast frizieri, kas gatavs krāsot ar hennu, jo process esot daudz piņķerīgāks.

Vecas draudzības vārdā savu frizieri vienreiz tomēr izdevās pierunāt. Pēc tam jau sekoja mēģinājums krāsot pašai, un, re, kā man tas izdevās.

 

Frizieru nopūtas, ieraugot manu matu rotu

CITI ŠOBRĪD LASA

Šī sadaļa būs neliels vēsturisks manu matu variāciju ieskats (var laist garām, ja interesē tikai par hennu). Nezinu, cik nu saudzīgas ir tās krāsas, kuras sauc par saudzīgām frizieri, bet pirms hennas esmu centusies izvēlēties tās.

Laikam agresīvākais, ko matu krāsošanas ziņā esmu darījusi – balinājusi šķipsnas. It kā ar tolaik maigāko metodi (tobrīd gana prestižā Rīgas centra salonā), bet attiecībā uz balināšanu tādu patiešām laikam nav – šķita, ka tās šķipsnas pēc laika teju sadrupa! Labi, ka nebalināju visus matus!

Lindas Rozenbahas personiskā arhīva foto

Savulaik kādu brīdi biju arī daudzbižaina. Tiem, kas nezina – daudzās bizes tiek veidotas ne tikai no paša matiem – tās tiek piepītas ar labi daudz mākslīgajām bizītēm (tās man joprojām skapī stāv, noder teātra skečiem!).

Kad pirmoreiz pamodos ar daudzajām bizēm nākamajā rītā pēc sapīšanas, man likās, ka mana galva vairs nekad pati neturēsies uz pleciem.

Tā vienmēr būs jāpietur vai jāatbalsta pret kādu kruķi, tik smaga tā bija! Un galva sāpēja. Pirmajā dienā bija gatava raudāt un teju plēst tos mākslīgos matus no galvas. Bet… pie visa pierod. Galva pārstāja sāpēt un kādu laiku tāda bižaina staigāju (kādi mīnus pieci gadi vizuāli garantēti).

Lindas Rozenbahas personiskā arhīva foto

Atzīšos, ka esmu visu frizieru bieds, gan apbrīnas objekts. Vēl studiju laikos, iegājusi kādā tuvējā frizētavā krāsot matus, iemantoju frizieres simpātijas “ar to, kas uz galvas” un kļuvu par viņas mācību objektu – viņa vairākkārt izmēģināja vakara frizūru uz manas kuplās matu rotas un aizstāvēja darbu frizierskolā. Tā kā mani kuplie, biezie mati priecē frizierus, bet vienlaikus ne reizi vien esmu dzirdējusi nopūtas, cik ilgi ap tiem jāņemas, lai nokrāsotu.

Turklāt katrs mans mats ir rupjš un “iesūcot ļoti daudz krāsas” – vienmēr jāliek vairāk nekā “standartgalvai”.

Un vēl lielāks bieds – mati ir piņķerīgi! Pēc dabas tie ir nedaudz vijīgi un arī tādēļ viegli sapiņķerējas, dažkārt “pašizveidojot dredus” (es allaž domāju, vai tiešām pirmais, ko frizieriem māca skolā, nav matu izķemmēšana – nu ko var vaidēt??). Tiesa, pēdējā laikā ir izdevies atrast kondicionieri (eko firmas), kas palīdz matiem kļūt vieglāk atšķetināmiem, tie vairs praktiski nepinas.

Atrast frizieri – neiespējamā misija?

Pēdējos gados par savu frizieri esmu izvēlējusies bijušo kolēģi, kuram ir savs salons. Izstāstīju savu vēlmi, ka šoreiz vēlētos izmēģināt krāsu uz hennas bāzes. Viņš mazliet uzjautrinājās par manu ekoloģisko ideju, esot taču arī ķīmiskās krāsas, kas daudz saudzīgākas, bet galvenais – krāsojot ar hennu, nevar apsolīt konkrētu rezultātu. Friziera bailes bija saprotamas, nevar jau zināt, kas beigās sanāks. Jāpiekrīt, ka ar hennas bāzes krāsām rezultāts nav precīzi paredzams, bet noteikti ir radošāks un interesantāks. Krāsošana notiek ilgāk. Kas interesanti – ja ķīmisko krāsu, noturot par ilgu, tiešām var sanākt traģikomisks variants ar zaļiem matiem, ar hennas krāsām ir citādi – jo ilgāk turi, jo labāk.

Hennai ir pat ārstniecisks efekts, to var izmantot tikai matu atveseļošanai, nemaz neiekrāsojot.

Paralēli intereses pēc sāku meklēt iespējas, kur var krāsot matus ar hennu arī salonos. Neatradu! Neviens matus tā vairs nekrāsojot, “neņemoties”. Tikai vēlāk atradu salonu, kur, iespējams, to dara. Sāku lasīt forumos sieviešu pieredzi, kuras pašas krāsojušas ar hennu, un atklājās daudz nianšu: kā pareizi hennu iemaisīt, kā noturēt krāsu siltu, citādi tā saies kunkuļos un nebūs uzklājama (jā, ar ķīmiskām krāsām šādu problēmu nav).

Izrādās, hennai var pievienot daudzas dažādas neiedomājamas dabīgās krāsvielas, lai iegūtu nianses un spilgtāku toni, piemēram… vīnu!

Kā tas nāca, kā nenāca, bet mans frizieris, varbūt vecas draudzības vārdā, tomēr “parakstījās” idejai mēģināt krāsot matus ar hennu. Dievodamies, ka konkrētu rezultātu garantēt nevar, jo tā ir dabiska krāsa, uzklausījām pieredzējušu kolēģu padomus un gatavojāmies pirmajam eksperimentam.

Pulveris zaļš, mati arī?

Foto: Shutterstock

Noskaidroju, ka pirmajās reizēs svarīgi krāsu noturēt ilgāk par divām stundām. Versijas gan atšķiras, jo dabīgo ekopreču veikalā, kur iegādājos krāsu, man apgalvoja, ka ar pusotru stundu pietikšot. Tā nu, bruņojusies ar krāsu un pudeli vīna, ierados salonā pie friziera. Nē, vīnu tomēr krāsai klāt nelējām, tā bija dāvana frizierim.

Sākumā gribēju izmēģināt gatava maisījuma variantu. Es nepirku tīru hennu – ir gana daudz pulverkrāsu, kurām pamatā ir saberztas hennas lapas un pievienoti vēl kādi augi, kas rada krāsas nianses. Atceros, pirmajā krāsošanās reizē viens no augiem bija saberztas valrieksta čaumalas. Izvēlējos pulverveida krāsu, par kuru atradu labas atsauksmes. Ir arī krēmveida krāsas, bet tās krāsojot sliktāk.

Iespējams, sākumā var būt šoks, ka pulveris ir zaļš – nē, mati nebūs zaļi, hi hi.

Tomēr, lai uz galvas nesanāk zili brīnumi, pirmo reizi izmantot hennu iesaka, kad pēc ķīmiskās krāsošanas mati vismaz desmit reizes jau izmazgāti. Daudzi matu kopšanas līdzekļi satur silikonu un ap matu veido tādu kā plēvīti, kas var traucēt augu izcelsmes krāsai pieķerties, tāpēc pirms hennas lietošanas ieteicams izmantot dabīgus matu kopšanas un attīrīšanas līdzekļus, piemēram, ekošampūnu, kura pamatā ir māli.

Tādi mati izskatījās, pirmoreiz nokrāsojot ar hennu pie friziera – pirmoreiz izvēlējos spilgtāku krāsu.
Personiskā arhīva foto

Piecas stundas ar turbānu uz galvas

Sākumā piņķerīgākais bija tas, ka krāsa jānotur vienmērīgi siltā temperatūrā – tas nozīmē, ka trauks, kurā iejaukts pulveris, jātur ūdens peldē, kas jāpapildina ar karstu ūdeni, lai, klājot krāsu, tā neatdzistu un nesacietētu. Nedrīkst izmantot metāla trauku – tad var veidoties nevēlamas reakcijas.

Vispirms krāsa tika ieklāta pie saknēm, pēc tam – visā matu garumā. Krāsa ir krietni smagāka nekā ķīmiskā, turklāt galva jāsilda – jāapliek plēves cepurīte un jāapsien vēl dvielis – diezgan smagi! Bijām vienojušies, ka krāsa jātur krietni ilgāk, līdz ar to salonā sabiju piecas stundas. Jā, ar visu turbīnu uz galvas.

Nākamais izaicinājums – matu skalošana. Pirmajā diennaktī pēc krāsošanas nedrīkst lietot šampūnu, tātad – tikai ūdens. Bet krāsas matos ir daudz, tāpēc mazgāt vajadzēja ilgi, īpaši pie saknēm, kur tā bija izveidojusi tādus kā palielus smilšu graudus jeb hennas akmentiņus.

Tā nu frizieris vairākkārt izmazgāja matus, gājām tos žāvēt, kad secināju – no manis joprojām birst smiltis.

Tā kā esam draugi, frizieris atļāvās paīdēt, ka “salons tagad viss piebiris”. Ar nākamo piegājienu lielāko daļu krāsas izdevās izmazgāt, bet mazliet gan nāca ārā no matiem vēl nākamajā mazgāšanas reizē.

Rezultāts man patika! Krāsa bija gana spilgta, bet ne mākslīga, biju izvēlējusies diezgan oranžu toni. Bildējoties mājās, ievēroju to, par ko frizieris brīdināja, – krāsa var nebūt vienmērīga. Kā skaidroja krāsas pārdevēja – īstais tonis iezīmējas tikai pēc dažām dienām, un par to pārliecinājos pati, jo pirmajās dienās bija redzama mazliet zaļganoranža nokrāsa, taču tā ātri vien pazuda.

 

Otrais mēģinājums mājās

Nākamo reizi krāsoju matus ar ķīmisko krāsu, jo bija maz laika. Bet aiznākamo gribēju atkal hennu. Turklāt izdomāju matus dabiski krāsot pati, atkal lasīju forumus, kā to darīt pareizi. Bet – cik cilvēku, tik viedokļu. Sāku atkal lasīt forumus, kā to darīt – jo vieni saka: pareizi ir šādi, citi kritizē produkta instrukcijas… Liekas, ka tā ir teju vesela zinātne. Pārlasīju, ko man bija rakstījusi kāda friziere, kad nodevos šīs tēmas “pētījumiem” iepriekšējā reizē (starp citu, arī viņa, lai gan pati bija sev krāsojusi matus ar hennu, citiem uz to “neparakstījās”, tas esot “mājas variants”, bet atzina, ka frizieri un taču arī klienti cieš no ķīmisko krāsu saelpošanās).

Devos pēc krāsas uz to pašu veikalu, kur iepriekšējā reizē, bet pēc forumnieku ieteikuma ņēmu citu krāsu.

Pašai pārdevējai bija skaisti sarkanīgi mati. Izrādās – arī krāsoti ar krāsu uz hennas bāzes.

Es nebūtu pateikusi, ka ne ar ķīmisko krāsu krāsoti – spilgta, smuka krāsa, sirmie mati neredzami.

Jau, plānojot otro krāsošanas reizi, pastāstīju pārdevējai, ka, ieskatoties, toņu pāreja, kur beidzās ar hennu krāsotā daļa uz ķīmiski krāsotajiem matiem un saknes pirmajā reizē tomēr atšķīrās, pārdevēja apstiprināja, ka tā sākumā ir. Jo biežāk matus ar hennas krāsu krāso (pārstājot izmantot ķīmisko krāsu), jo vienmērīgāks tonis top. Viņai pašai pagājis kāds pusgads, līdz krāsa kļuvusi vienmērīga.

Izstāstīju savus plānus un nopirku pārdevējas ieteikto krāsu – esmu pateicīga, ka viņa ieteica tieši to toni, jo tas bija tuvāks manas ķīmiskās krāsas tonim, iepriekšējā reizē toni ņēmu spilgtāku, bet līdz ar to arī kontrasts starp matiem, kas agrāk krāsoti un kas pie saknēm pirmoreiz krāsoti, bija lielāks.

Šoreiz, kad matus jau biju nokrāsojusi pati, man pat manikīre pajautāja – jums ir dabiski rudi mati, vai ne?

Linda Rozenbaha: Šeit matus pirmo reizi dzīvē esmu nokrāsojusi pati, ar hennas bāzes krāsu.
Foto: Matīss Markovskis

Pirms krāsošanas, drošs paliek drošs, vēlreiz noskatījos videopamācību, kā matus krāsot. Sagatavoju ūdens kannu ar karstu ūdeni. Šoreiz viena un savā vannasistabā sāku zaļgani netīros skaistumkopšanas darbus. Uzvilku cimdus (viens ātri vien saplīsa un es pēc tam nevarēju atmazgāt nagus), ūdens peldē sagatavoju pulvera zieķi un uzmanīgi sajaucu ar ūdeni tā, lai masa būtu krēmveidīga. Sāku smērēt. Cilvēkam, kurš nekad dzīvē nav krāsojis sev matus, tas, protams, ir izaicinājums. Attapos, ka mājās nav ūdens termometra. Vadījos pēc saprāta un loģikas.

Grūtāk bija nokrāsot matus aizmugurē. Sākumā ieminējos vīram, ka būs jāpalīdz.

Bet tajā brīdī ieinteresēta vannasistabā ienāca deviņgadīgā meita, ko tūliņ arī svinīgi kronēju par jauno frizieri.

Sākumā meita krāsu klāja bailīgi – ja nu kaut kur kļūdās. Iedrošināju, ka tas nav iespējams, turklāt pēc instruktāžas zināju, ka beigās matos krāsa vēl būs rūpīgi jāiemasē – to izdarīšu pati.

Jāpiebilst, ka krāsoju divās kārtās – sākumā saknes, tad turēju tās stundu, tad papildināju matu galus, ko turēju vēl stundu (tātad saknēm divas stundas). (Nākamajā reizē frizieris izskaidroja, ka saknes, jā, sasmērē pirmās, bet UZREIZ “zieķē” arī pārējos matus un tad hennas krāsu tur, labāk vismaz divas stundas, lai tā kārtīgi iedarbojas.)

Kad krāsošana pabeigta, nākamo stundu polietilēna cepure un dvielis ap galvu, un gaidām! Kad pavēros apkārt, pamanīju, ka nu arī vannasistabā redzamas dažas zaļas krāsošanas pēdas. Dēls, kurš tobrīd vēlējās iet vannā, par to nebija sajūsmā. Toties meita, iedvesmojoties no mammas varoņdarbiem, arī sev vēlējās iekrāsot matu šķipsnu. Tā arī darījām.

Pēc laika meita pie manis atgriezās raudot – pārpratusi, ka mati būs pulvera krāsā, zaļi.

Izskaidroju vēlreiz, ka krāsa būs oranžīga, un uztraukumam vairs nebija pamata. Interesanti, ka meitas gaišajos matos krāsu gandrīz nevarēja redzēt, jo biju izvēlējusies hennu, kas iedarbojas uz brūniem matiem. Arī tas jāielāgo, ka ne visas krāsas der visiem matiem.

Pēc stundas pienāca svinīgais krāsas izmazgāšanas brīdis. Šoreiz krāsa skalojot nenāca ārā kunkuļiem, bet gan smilšveidīgi. Man arī patika dabiskā smarža, taču gaumes var atšķirties. Pēc izžāvēšanas biju sajūsmā – ieguvu kastaņbrūnu toni ar nelielu oranžīgu nokrāsu. Turklāt pāreja no saknēm uz galiem bija daudz harmoniskāka, un krāsa izskatījās dabiska.

Kad krāsoja frizieris, visi sirmie mati, kas man gan nav daudz, lieliski nokrāsojās. Šoreiz daži palika sirmi. Varbūt tāpēc, ka aizmirsu strīdīgo niansi – uzsmērēju priekšā pie saknēm krēmu, lai krāsa nepieķertos. Bet friziere, kas mani bija konsultējusi, ieteica to nedarīt, jo tādēļ priekšā kaut kas var nenokrāsoties, kamēr nokrāsota āda notīrīsies pēc dienas divām.

Starp citu, frizierim šoreiz es neteicu, ka plānoju nokrāsot matus pati. Bet laikam jau arī viņiem attiecībā pret pastāvīgajiem klientiem ir “čujs un ņuhs” (“oža un sajūta”) – tieši dienu pēc tam, kad biju nodevusies eksperimentam, viņš atsūtīja ziņu, vai tik mums nevajadzētu atkārtot hennas krāsošanu? Lai arī šis eksperiments, kad krāsoju matus pirmoreiz dzīvē, man sniedza rezultātu, kas apmierināja un tā bija visu laiku lētākā matu krāsošanas reize, tomēr, ja reiz frizieris “parakstās” atkal krāsot matus ar hennu – kāpēc ne?

P.S.

Vakar nokrāsoju matus frizētavā pie sava friziera Alvja viņa salonā “Harmony by Kavalieris”. Bez mokām un bažām par sakņu krāsošanu mugurpusē mājās, arī frizieris jau pieņēmis manas vēlmes un vairs nesatraucas, kas varētu neizdoties – rezultāts patīk, atbilstoši dabiskās krāsas iespējām. Šoreiz tas kopumā aizņēma četras stundas, no kurām divas – turot krāsu. Aptuveni stundu – matu mazgāšana (atcerieties, ka nedrīkst izmantot šampūnu un kondicionieri 24-36 stundas pēc krāsošanas ar hennu), turklāt man ir daudz matu, tie ir biezi un gari. Tāpat matus iesaka kārtīgi izžāvēt, jo karstums palīdz krāsai iesūkties.

P.S.2. Pērkot krāsu bioloģiskajā veikalā, pārdevēja teica, ka tieši šodien esot nākuši pircēji pēc dabiskās krāsas, ar kuru krāsot matus frizētavā – tātad ir arvien vairāk atsaucīgu frizieru, kas ir gatavi šādi krāsot matus.

..un te nākamajā dienā pēc matu krāsošanas ar hennu pie friziera (3. krāsošana ar hennu).
Lindas Rozenbahas pašbilde.

Padomi, krāsojot matus mājās

Foto: Shutterstock

1. Pirms matu krāsošanas atbrīvo vietu vannasistabā, lai varētu droši darboties, nesabojājot blakusesošus priekšmetus vai apģērbu. Henna pēc konsistences atgādina mālus, tāpēc ieklāšana matos ir sarežģītāka, jo masa ir smaga, līdz ar to grūtāk padodas ziešanai un vismaz pirmajā reizē noteikti biežāk nopilēs arī uz grīdas.

SAISTĪTIE RAKSTI

2. Ar hennu iespējams iegūt ne tikai rudus vai brūnus matus, bet arī melnus. Tādā krāsā vairāk ir basmas.

3. Izvēlēties hennu, kas paredzēta konkrētam matu tonim.

4. Nebaidīties, ļauties pārmaiņām un izmēģināt jauno!

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Veselam
Kariņš mudina “pārslēgt uzmanību” no ierobežojumiem uz vakcinēšanos pret Covid-19 54
9 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
Riekstiņa: Ir jāanalizē, kur inficējas visvairāk, nevis jāver viss ciet 25
10 stundas
LE
LETA
Veselam
Pirmdien Latvijā atklāti 659 Covid-19 gadījumi. Četri sasirgušie miruši 1
11 stundas
IP
Ilmārs Puriņš
Ziņas
“Kādas ir nākotnes prognozes? Īsumā – būs pavisam slikti. Ir rīkojumi, bet kur pārkārtošanās jaunai dzīve?” iedzīvotājs vēršas pie valdības 47
14 stundas
RR
Ritvars Raits
Ziņas
Leģendārais autosportists devās pie mātes, lai vestu uz slimnīcu, bet līdz Lubānai netika… Kādu sodu saņēma dzērājšoferis, kurš nogalināja Sauku? 47
16 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
“Latvijā atgriezīsies gaisa masa, kas mums lika salt maija sākumā!” Bricis par laiku šonedēļ 13
1 diena
LA
LA.LV
Kokteilis
FOTO. VIDEO. “Balss maskā” uzvarētāja, repera Strūberga divu bērnu māte vēršas policijā par vardarbību, “Pieci.lv” pat pārstāj atskaņot grupas dziesmas radio 21
11 stundas
IP
Ilmārs Puriņš
Ziņas
“Kādas ir nākotnes prognozes? Īsumā – būs pavisam slikti. Ir rīkojumi, bet kur pārkārtošanās jaunai dzīve?” iedzīvotājs vēršas pie valdības 47
14 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
“Tas, ko mēs tagad uzstādīsim, ir 20 gadus novecojis mēsls!” Didzis Šmits par depozīta sistēmu 40
16 stundas
Lasīt citas ziņas

Sadarbības projekts
LA
LA.LV
Veselam
„Veselības centru apvienība” vakcinē Rīgas Stradiņa universitātē
4 dienas
LA
LA.LV
Veselam
Kā tikt galā ar alerģisko konjunktivītu
4 dienas
LA
LA.LV
Veselam
Pelargoniju ziedi – prieks acīm, saknes – veselībai
5 dienas
LA
LA.LV
Veselam
Covid-19 un neiroloģiskās slimības – izplatīta kombinācija 7
5 dienas
LA
LA.LV
Veselam
9 ieteikumi urīnpūšļa veselībai – kā palīdzēt urīnpūslim būt stipriniekam 2
5 dienas
LA
LA.LV
Veselam
Saprātīga, slodze, pulsometrs, piemērots apģērbs, atbilstošs uzturs – padomi, uzsākot skriešanas treniņus 1
30. aprīlis, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Samazinot cukura patēriņu, organismam C vitamīna tiks vairāk 1
28. aprīlis, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Neaizmirstam – rūpes par veselību ir aktuālas 365 dienas gadā!
28. aprīlis, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Ietaupījuma iespēja aptiekas piedāvājumā kā atbalsts Latvijas iedzīvotājiem
26. aprīlis, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Vai visi skolēni mācās pie rakstāmgalda?
21. aprīlis, 2021
LA
LA.LV
Veselam
7 iemesli, kāpēc tavam mieram un miegam var noderēt senais, labais baldriāns 1
21. aprīlis, 2021
LA
LA.LV
Ziņas
“Veselības centru apvienība” (VCA) mediķi šodien vakcinējuši 3250 vakcīnas pret Covid-19 4
16. aprīlis, 2021
LA
LA.LV
Ziņas
„Mēness aptieka” atzīta par līderi veselības nozares zīmolu ilgtspējas indeksā 2
13. aprīlis, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Samazini stresa ietekmi! 10 speciālista ieteikumi, kā saglabāt normālu asinsspiedienu
12. aprīlis, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Lieldienās VCA apkalpotajos vakcinācijas punktos savakcinēti teju 3000 cilvēki 4
7. aprīlis, 2021
LA
LA.LV
Veselam
„Mēness aptieka” pieejamākus padara 200 pieprasītus aptiekas produktus 4
6. aprīlis, 2021
LA
LA.LV
Stāsti
Kāpēc dermatoloģiju varētu uzskatīt arī par romantisku specialitāti 2
24. marts, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Melatonīna paaugstināšanai – ne tikai valrieksti 2
24. marts, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Smiltsērkšķa droga satur unikālu vitamīnu kombināciju! 2
22. marts, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Organisma atjaunošanās pēc mājās izslimota Covid-19 – konsultē uztura speciāliste
17. marts, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Kas tā tāda – nekārtīga vēdera izeja?
16. marts, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Viltīgi klusā redzes laupītāja – glaukoma
11. marts, 2021
LA
LA.LV
Veselam
It kā naglas būtu saēdies! Garšas un ožas zudums var būt signāls nopietnai slimībai 1
10. marts, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Vai protat uzveikt gremošanas kaprīzes?
9. marts, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Iesnas, bronhīts, konjunktivīts, impetigo … Ko vēl mums var „uzdāvināt” cits vīrusa nēsātājs?
3. marts, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Kā novērst elpceļus ietekmējošos faktorus, kas izraisa veselībai traucējošu krākšanu
3. marts, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Asinsvadu veselību uz vēlāku laiku neatliec!
2. marts, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Pret sāpēm ar adatošanu
25. februāris, 2021
LA
LA.LV
Praktiski
Mājas mīluļu “dāvanas”. Kādas kaites un parazīti apdraud saimnieku?
24. februāris, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Mazā bioķīmijas vārdnīca un neaizstājamie mikroelementi – selēns, cinks
23. februāris, 2021
LE
LETA
Veselam
ASV apstiprina “Pfizer”/”BioNTech” Covid-19 vakcīnu bērniem 12-15 gadu vecumā 19
15 stundas
EK
Elīna Kondrāte
Veselam
Īsts dakteris uz palodzes! Kādas ir brīnumpuķes alvejas ārstnieciskās īpašības?
16 stundas
ML
Māra Lapsa
Veselam
Kas vērtīgs papaijās un vai tās būtu jāēd ikdienā? 2
16 stundas
LE
LETA
Ziņas
“Absurdi un nepieļaujami,” Bērnu slimnīcas virsārste par dziesmu un deju svētku rīkošanu 52
1 diena
LE
LETA
Veselam
“Slimnīcas gultu noslodze ir nemainīgi augsta,” atklāj RAKUS valdes loceklis 14
1 diena
LE
LETA
Ziņas
“Nesagaidot pēdējo mirkli, kad ir patiešām slikti!” Pavļuts par gatavību “D+ konceptam” un stingrākiem ierobežojumiem 158
1 diena
VK
Vita Krauja
Stāsti
“Naudas kaudzi sarausis neesmu.” Saruna ar “Lido” īpašnieku Gunāru Ķirsonu
6 stundas
LE
LETA
Ziņas
Rīgā joprojām visvairāk jauni Covid-19 gadījumu, taču salīdzinoši liels inficēto skaits atklāts vēl divās pilsētās 2
6 stundas
LE
LETA
Ziņas
Aprīlī partiju reitingā sīva cīņa starp trīs politiskajiem spēkiem 12
3 stundas
DK
Daina Krūmiņa
Ziņas
Pēkšņs trieciens un sajūta, it kā automašīna pārbrauktu pāri “gulošam policistam”…Nelaime veikala stāvlaukumā 15
4 stundas
LA
LA.LV
Kokteilis
““tvitera” tiesai nevajag patiesību, bet vajag vainīgo!” Strūbergs komentē pret viņu vērstos apvainojumus vardarbībā pret sievu 9
6 stundas
LE
LETA
Ziņas
Gaiss iesils līdz +28 grādiem. Laika prognoze trešdienai 2
8 stundas
LE
LETA
Ziņas
Rīgas domei prasa atmaksāt 4.maijā iekasēto maksu par braukšanu sabiedriskajā transportā 6
8 stundas
LL
LETA, LA.lv
Ziņas
VIDEO. “Bērni leca pa logu no trešā stāva!” Krievijā evakuē skolu, kur apšaudē nogalināti 11 cilvēki 19
10 stundas
PA
Pēteris Apinis
Veselam
“Lielāks haoss Latvijā nav redzēts kopš kolhozu dibināšanas laikiem!” Apinis par vakcināciju, nelīdzestību un nocebo 120
1 diena
LA
LA.LV
Veselam
“Ir vecāki, kuri samaksā ārstam naudu, lai vakcīnu dur spilvenā, ne bērnam rokā,” Ēķis par tiem, kuri visam saka “nē” 87
1 diena
LA
LA.LV
Ziņas
“Latvijā atgriezīsies gaisa masa, kas mums lika salt maija sākumā!” Bricis par laiku šonedēļ 13
1 diena
LE
LETA
Ziņas
“Nesagaidot pēdējo mirkli, kad ir patiešām slikti!” Pavļuts par gatavību “D+ konceptam” un stingrākiem ierobežojumiem 158
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. “Man jau bija grūti līdz veikalam aiziet… Un nav jau 80 gadi”: mūziķis Andris Brīnums atklāj, kā viņam ar sievu izdevies notievēt 7
1 diena
LA
LA.LV
Ziņas
FOTO, VIDEO: Unikāli kadri! Skujenes apkaimē atklāts vilku midzenis 39
1 diena
LA
LA.LV
Ziņas
VIDEO. Kāpēc krievu tautības cilvēki, dzīvojot Latvijā, tā arī nav iemācījušies runāt latviski? Skaidro Miroslavs Mitrofanovs 188
1 diena
JL
Juris Lorencs
Ziņas
Juris Lorencs: Situācija ir nopietna… Ja nerīkosimies, nākotnē mūs gaida “pilsoņu karš”, haoss un nāve 35
1 diena
KS
Kārlis Streips
Ziņas
Kārlis Streips: “Manu vectēvu, mežsargu, apolitisku un ticīgu cilvēku, jau karam beidzoties kartupeļu stādīšanas laikā sašāva kā sietu… “ 83
1 diena
LA
Latvijas Avīze
Ziņas
Saldū uzstādītas bronzas skulptūras, kas atveido tēlus no Jaņa Rozentāla gleznas “Pēc dievkalpojuma” 2
22:34
LE
LETA
Ziņas
Aprīlī partiju reitingā sīva cīņa starp trīs politiskajiem spēkiem 12
20:36
Uldis Šmits
Ziņas
Uldis Šmits: Jāšaubās, vai labticīgā Merkele un lādzīgais Obama var dot Baidenam tos noderīgākos padomus attiecībās ar Krieviju 19
20:05