Foto: AP/SCANPIX/LETA

Kremļa opozīcijas līderis uziets cietumā aiz Polārā loka, kas zināma kā vieta, kur ieslodzītos spīdzina un sit 114

Kremļa nopietnākais kritiķis Aleksejs Navaļnijs atrasts Sibīrijas cietumā.

Reklāma
Reklāma
“Tas ir beigu sākums! Melni mākoņi dosies tur, kur lec saule!” Nostradama prognoze 2025. gadam 20
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 160
“Jūs aizbraucāt, bet kaut ko šeit uz ēdamgalda aizmirsāt!” – kempingā paviesojušies “sivēni”? 78
Lasīt citas ziņas

Apcietinātais opozīcijas līderis uziets “Polārā vilka” cietumā, kas zināms kā vieta, kur ieslodzītos spīdzina un sit, ziņo portāls “The Sun”. Jau ziņots, ka aptuveni 20 dienas nekas nebija zināms par Alekseju Navaļņiju.

Navaļņijs paudis, ka jūtas labi, tomēr esot diezgan saguris no pārdzīvotās pārvešanas uz ieslodzīto koloniju aiz Polārā loka.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kāds bijušais ieslodzītais, par šo ieslodzījuma vietu stāstot, min, ka cietumnieku sišana un fiziska iespaidošana ir regulāra parādība un no tās nav iespējams izvairīties. Ieslodzītie tiek sisti, spīdzināti un pazemoti. Tas viss tiek darīts, lai ieslodzītie uzreiz saprot, kur ir nonākuši.

Pēc 20 dienu klusuma Kremļa opozicionārs Aleksejs Navaļnijs sociālajā medijā “X” ierakstījis: “Neuztraucieties par mani. Man viss ir kārtībā. Esmu pilnībā atvieglots, ka man beidzot tas ir izdevies. Man joprojām ir labs garastāvoklis, kā jau Ziemassvētku vecītim pienākas,” viņš sacīja, jokojot par ziemas apģērbu un bārdu.

Viņa pārstāve Kira Jarmiša informēja: “Viņš tagad atrodas IK-3 Harpas apmetnē Jamalo-Ņencu autonomajā apgabalā.”

Harpas rajons, kurā dzīvo aptuveni 5000 cilvēku, atrodas aiz Polārā loka.

Tā ir “viena no vistālāk uz ziemeļiem esošajām un attālākajām kolonijām”, sacīja Ivans Ždanovs, kurš vada Navaļnija Korupcijas apkarošanas fondu.

Viņš raksturoja apstākļus tur kā “skarbus” – ar ļoti mazu kontaktu ar ārpasauli. Vietējie iedzīvotāji šo vietu dēvē par “pasaules galu”.

Ivans Ždanovs skaidro, ka jau sākotnēji bija skaidrs, ka Krievijas varas iestādes vēlējās izolēt Navaļniju pirms prezidenta vēlēšanām. Arī Kira Jarmiša apstiprina šo pieņēmumu,

“Viņi apzināti nosūtīja uz šo konkrēto koloniju, lai pēc iespējas vairāk izolētu Alekseju, lai nedotu viņam iespēju sazināties ar ārpasauli. Tas viss notiek tieši tāpēc, ka Aleksejs, neskatoties uz to, ka atrodas cietumā, joprojām ir galvenais Vladimira Putina pretinieks. Nav pārsteidzoši, ka viņi sāka viņu pārvest uz citu koloniju tieši tagad, lai viņš nevarētu iejaukties Putina kampaņā marta prezidenta vēlēšanām.”

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.