Foto – AFP

Krievija būvē žogu starp Gruziju un Dienvidosetiju 0

Pirms dažiem mēnešiem Krievijas karavīri sāka būvēt žogu uz Gruzijas un tās seperātiskā apgabala Dienvidosetijas robežas. Divdesmit septiņu kilometru garais žogs līkumos cauri 15 Gruzijas ciemiem, gruzīnu zemniekiem liedzot brīvu pieeju saviem lauku īpašumiem.

Reklāma
Reklāma

 

Vai kārtējā krāpnieku shēma? “Telefonā uzrādās neatbildēti zvani. Atzvanot uz numuru, adresāts apgalvo, ka nav zvanījis”
TV24
“Neaiciniet atpakaļ, ja jūs nezināt, vai šeit būs darbs!” Jaunietis pabeidzis augstskolu Anglijā, bet Latvijā nevar atrast darbu
Vai esi pārliecināts, ka tavā noīrētajā miteklītī nav slēptās kameras? Lūk, kā pārbaudīt!
Lasīt citas ziņas

“Ikreiz, kad Ilja Beruašvili izdzird, ierejamies savu suni, viņš zina, ka krievi atkal pietuvojušies viņa vārtiem. Pēdējos piecus gadus Beruašvili, kurš dzīvo Gruzijas ciemata Ditsi pievārtē, novērojis, kā seperātiskajā Dienvidosetijas apgabalā izvietotie krievu karavīri patrulē iepriekš viņa iekoptajās lauksaimniecības zemēs,” stāsta interneta vietne “eurasianet.org”. Šī ir teritorija, kas atrodas tikai dažu kilometrus uz austrumiem no Dienvidosetijas un kuru saskaņā ar 2008. gada pamiera līgumu starp Gruziju un Krieviju pēdējās karavīriem bija jāpamet. Taču viņi to neizdarīja. Vēl vairāk – krievu karavīri Gruzijas teritorijā būvē žogu, kas atdalītu Dienvidosetiju no pārējās Gruzijas. Tas liedz atšķeltajā apgabalā dzīvojošajiem etniskajiem gruzīniem nokļūt tuvējā medicīnas aprūpes centrā, kā arī vietējiem pensionāriem saņemt Gruzijas pensijas. Tiesa, par spīti tam, kā arī Tbilisi, NATO un ASV iebildēm, ka žoga celtniecībā ir pretrunā starptautiskajiem likumiem, tā būve turpinās.

Kā norādījusi Eiropas Savienības novērošanas misijas vadītāja Anna Vesena žoga būve intensificējusies tieši pēdējos mēnešos. “Ciemati ir sadalīti, cilvēki vairs nevar runāt viens ar otru, viņi vairs nevar apmeklēt savus radiniekus un draugus. Viņi nevar doties uz bērēm,” portālam “eurasianet.org” stāstīja Vesena. Tikmēr misijas pārstāvis no Vācijas Hans Šneiders, kurš atrodas Gori pilsētā, norādīja, ka viņam žoga būve atgādina Berlīnes mūri, kas Vācijas galvaspilsētu sadalīja laikā no 1961. līdz 1989. gadam. Vietējie iedzīvotāji skaidro, ka žogs viņiem atņēmis pārvietošanās brīvību. “Viņi [krievi] jau izveidoja vārtus uz vienu no galvenajiem lielceļiem. Tagad viņi nāk tuvāk mums. Šķiet, ka viņi grib dabūt arī šīs mājas,” prātojis Ditsi ciema iedzīvotājs Beruašvili.

CITI ŠOBRĪD LASA

Gruzijas amatpersonas nemitīgi Ženēvas miera sarunās ar Krieviju mēģinājušas runāt par šo tēmu. Taču līdz šim Kremlis par žoga būvi nav vēlējies runāt. “Mums jāturpina par to informēt mūsu sabiedrotie. Ikvienai valstij, kas veido attiecības ar Krieviju, jāzina par šo žogu,” portālam “eurasianet.org” paziņoja Gruzijas Iekšlietu ministrijas pārstāvis Kahabers Kemoklidze. “Šobrīd Krievijai nerūp robeža, bet nākamnedēļ, nākammēnes vai nākamgad varētu rasties problēma, kas viņiem liks meklēt kompromisu.” Gruzijas amatpersonas apgalvo, ka ir gatavas konstruktīvam dialogam ar Krieviju un šobrīd ieņems nogaidošu pozīciju. “Stratēģiska pacietība” – tā to nodēvējušas gruzīnu amatpersonas.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.