Latvieši ziedo pirmās nepieciešamības preces ukraiņiem

Kustība “Gribu palīdzēt bēgļiem” saņēmusi vairāk nekā 4000 brīvprātīgo pieteikumu 0

Kustība “Gribu palīdzēt bēgļiem” saņēmusi vairāk nekā 4000 pieteikumus palīdzēt Ukraiņu bēgļiem Latvijā, aģentūrai LETA skaidroja kustības pārstāve Linda Jākobsone.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Dzimšanas gada pēdējā ciparā slēpjas svarīgs vēstījums – piederība stihijai
Dārzs
11 pamata lietas, kas jāzina katram dārzniekam
TV24
Tavars: “Bailēs no militāriem draudiem pietiekoši situētas ģimenes pieņem lēmumu pārcelties tālāk no iespējamās frontes līnijas”
Lasīt citas ziņas

Kustība “Gribu palīdzēt bēgļiem” apkopo pieteikumus mājaslapai “ukraine-latvia.com” un kopā ar citām nevalstiskajām organizācijām un sadarbības partneriem koordinē palīdzības sniegšanu, lai tā būtu operatīva un atbalstu saņemtu visi, kam tas ir nepieciešams.

“Šī ir platforma, kur mēs aicinām koordinēt gan palīdzības piedāvājumus, gan palīdzības lūgumus,” skaidroja Jākobsone.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kopumā ir saņemti vairāk nekā 4000 anketu, no tām puse ir piedāvājums mājoklim. Vairāk nekā 2000 cilvēku ir gatavi nodrošināt mājokli bēgļiem. Pašlaik mājokļa nodrošināšana nav tik nepieciešama, tomēr ilgtermiņā, ja tā palielināsies, tad kustība vērsīsies pie privātpersonām, kas pieteicās uzņemt bēgļus.

Vairāk nekā 110 šoferi ir pieteikušies nodrošināt transportu no Ukrainas robežas līdz Latvijai. Šoferu skaits, ir neskaitot pieteikumus, kas ir saņemti no uzņēmējiem un izmantojot “Gribu palīdzēt bēgļiem” “Facebook” grupu. Kad kustība saņem paziņojumu, ka ir nepieciešama palīdzība uz robežas, tad arī tiek koordinēti pieteikušies šoferi.

Jākobsone uzsver, ka ir būtiski uzturēt kārtību koordinācija, lai neradītu lielas problēmas satiksmē.

Humānās palīdzības preču jomā ir saņemts visplašākais lūgumu klāsts, taču Jākobsone atgādina, ka nepieciešams ziedot tikai tur, kur kāds ir izteicis konkrētu vajadzību. Šajā jomā vairāk tiek meklēta palīdzība no pašvaldībām, nevalstiskajām organizācijām un uzņēmumiem, kas spēj veikt liela mēroga sūtījumus.

Kopumā Jākobsone atzīst, ka neatkarīgi no cilvēka vecuma un atrašanās vietas visa sabiedrības aktīvi piesakās palīdzēt uzņemt Ukraiņu bēgļus Latvijā.

Kustības “Gribu palīdzēt bēgļiem” darbība notiek ciešā koordinācijā ar valsts iestādēm, tajā skaitā Iekšlietu ministriju, Valsts robežsardzi, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu un Sabiedrības integrācijas fondu, kā arī vairāk nekā 60 nevalstiskajām organizācijām, kuras jau sniedz vai ir gatavas sniegt palīdzību.

Jākobsone aicina palīdzības lūgumus un piedāvājumus koordinēt caur platformu “http://www.ukraine-latvia.com/”, kurā pavienota informācija tiem Latvijas iedzīvotājiem, uzņēmumiem un organizācijām, kas gatavi sniegt atbalstu Ukrainas pilsoņiem, kuri meklē patvērumu Latvijā, un Ukrainas iedzīvotājiem, kuriem šī palīdzība ir nepieciešama.

SAISTĪTIE RAKSTI