Jo agrāk pamodina, jo agrāk uzzied. Laiks modināt begonijas! 4

Autore: Ilona Klovāne, “Praktiskais latvietis”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Personības tests: jūsu dzimšanas mēneša zieds atklāj par jums vairāk, nekā spējat iedomāties 17
Mākslīgais intelekts nosauc piecus “neveiksmīgākos” latviešu politiķus 115
Kokteilis
Izplatītas frāzes, ko vedeklām labāk neteikt vīramātēm 1
Lasīt citas ziņas

“Vai veikalā pirktos begoniju gumus pirms modināšanas vajag mērcēt ūdenī, lai veicinātu sakņu sistēmas veidošanos?” jautā Ligita Jēkabpilī.

Jo agrāk begonijas pamodina, jo tās agrāk uzzied. Martā modināti gumi uzzied maija vidū un turpina bagātīgi ziedēt līdz pat rudens salnām.

Dezinficē mērcējot

CITI ŠOBRĪD LASA

Nacionālā botāniskā dārza Latvijas selekcijas telpaugu nodaļas vadītāja Silvija Rožkalne stāsta, ka begoniju bumbuļus var uz dažām minūtēm iemērkt mikroorganismus saturošajā līdzeklī Vitmīns, kas veicina sakņu attīstību (100 ml/10 l ūdens).

Dezinfekcijai var lietot kālija permanganātu (1 g/1 l ūdens) – šāda apstrāde novērš virspusējo slimību izraisītu infekciju. Ilgi mērcēt nedrīkst, jo begoniju gumi ir ļoti jutīgi pret lielu mitruma daudzumu – tie var sapūt.

Laista prātīgi

Foto: Elena Koromyslova/SHUTTERSTOCK

Uzreiz pēc dezinficēšanas gumus stāda kastītē vai podiņos, irdenā, trūdvielām bagātā augsnē ar vāji skābu reakciju vai bagātinātā kūdras substrātā, piemēram, KKS-2. Stāda sekli, pārberot ar plānu augsnes kārtiņu.

Augus novieto siltā (ap 20 °C), gaišā vietā. Laista uzmanīgi – tikai kad augsnes virskārta apžuvusi. Asni parādās pēc 1–2 nedēļām atkarībā no tā, cik stipri bumbuļi glabāšanas laikā iežuvuši. Līdz izstādīšanai ārā begonijas audzē uz palodzes, bet ne tiešos saules staros, citādi apdegs lapas.

Paliekošā vietā augus var izstādīt tikai pēc salnām. Begonijas stāda kastēs (ar labu drenāžu, lai nekrātos ūdens) vai ne pārāk dziļos podos, to diametrs 19–27 cm. Laistot ūdeni uz guma nelej.

Begonijām patīk pusēna

Divas nedēļas pēc begoniju asnu parādīšanās augus sāk mēslot. Vispirms izmanto mēslojumu ar lielāku slāpekļa daudzumu (15–20 g/10 l ūdens). Vēlāk ik pēc nedēļas var piebarot ar pilnmēslojumu, kas satur arī mikroelementus (20–30 g/10 l ūdens).

Gatavojot vājāku koncentrāciju, var mēslot biežāk, pat katrā laistīšanas reizē pievienot nedaudz mēslojuma. Ik pa laikam begonijas ieteicams mēslot arī ar kalciju saturošu mēslojumu, piemēram Calcinit.

Reklāma
Reklāma

Jāatceras, ka begonijām patīk silta, saulaina vieta, bet ne tieši saules stari. Vislabāk tās aug pusēnā gan austrumu, gan ziemeļu pusē.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.